قطع آب در محل خواب برای بیش از ۶ ساعتایسنا/ خراسان رضوی به دلیل تقصیر پیمانکار فاضلاب و بروز حادثه در خط لوله و به دلیل در دسترس نبودن قطعه مورد نیاز در شهرستان خواف، بیش از ۶ ساعت آب در برخی از مناطق شهر قطع شد.

بر اساس گزارش های مردمی در اوج گرما از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امشب ۷۲ تن آب در مناطق شهرستان خواف از جمله شهید سمیع، حافظ، سینا قطع شد.

به گفته یکی از اهالی، طی اطلاعیه سامانه ۱۲۲ و آب و فاضلاب شهر، دلیل تاخیر طولانی مدت کم آبی شهر و ظاهراً سفارش این قطعه از شهرهای اطراف بوده است.

موضوع را از اداره آب و فاضلاب شهرستان خواف پیگیری کردیم و مدیرعامل آبفای شهرستان خواف علت حادثه را گودبرداری برای اجرای پروژه فاضلاب عنوان کرد.

سیدحسن رضیان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: اجرای پروژه فاضلاب و خاکبرداری توسط پیمانکار که بدون هماهنگی و بدون حضور مسئولان آب و فاضلاب انجام شد، خط لوله تقاطع را با مشکل مواجه کرد. ۷۲ تن و شهید سمیع که روز دوشنبه ۱۵ تیرماه ساعت ۱۵:۳۰ در بسیاری از منازل این مناطق کم آبی وجود داشت.

کارکنان اداره آب و فاضلاب شهرستان از صبح در تلاش برای رفع این مشکل هستند و خاطرنشان کردند: لوله ای که در حین گودبرداری آسیب دیده، لوله چدنی قدیمی بوده و این قطعه در آب موجود نبوده است. شهر و مجبور شدیم از شهرستانها تهیه کنیم همسایه ها (البته تامین غذا هم به عهده پیمانکار است) با توجه به تعطیلی امروز قطعی آب کمی طول کشید.

رازیان در پاسخ به این سوال که آیا چنین اتفاقاتی در اجرای پروژه پیش بینی نشده بود، توضیح داد: در لیستی که به پیمانکار پروژه دادیم، کتباً به اطلاع شما می رساند که در حفاری لوله های مختلفی وجود دارد. . کاری که او انجام می دهد و ممکن است برخی تجهیزات در شهر موجود نباشد. بنابراین لازم است این لوازم از قبل آماده و آب تامین شود تا اگر اتفاقی افتاد سریعا این مشکل حل شود اما متاسفانه این مشکل دیده نشد.

مدیرعامل آب و فاضلاب خواف با بیان اینکه به پیمانکار مربوطه اطلاع داده شده و تا فردا تجهیزات مذکور را آماده می کند، گفت: تجهیزات مورد نیاز آماده شده و آب تا ساعت ۲۱:۳۰ در دسترس خواهد بود. ۳۰ شب

بر اساس گزارش های مردمی، در این حادثه آب بیش از ۷۰۰ خانوار قطع شده است. یکی از ادعاهای مردم این است که با تنها یک مرکز مدیریت در کل شهر ۱۶۰ هزار نفری، شهر نباید امکانات و لوازم انبار داشته باشد؟

انتهای پیام/

زخم