لحظه مرگ | مرگ علمی | زمان مرگ | ترس | ترسناک | هیپوتالاموسحتما برای شما این سوال پیش آمده که انسان در هنگام مرگ چه احساسی خواهد داشت؟

لحظه مرگ

احساس می کنیم از نظر احساسی «بنزین تمام شده است». لحظه مرگ و تغییراتی که در این زمان در مغز رخ می دهد برای همه یکسان است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع با مجله دلتا همراه باشید.

مرگ، یک رویداد مرموز

مرگ چیزی است که برای همه اتفاق می افتد، مانند تولد که برای همه یکسان است، اما با تولد تفاوت زیادی وجود دارد و این یک راز است که هیچکس در این دنیا درباره آخرت نیست، اما نه. لحظه و دقیقه مرگ. و ثانیه های قبل و بعد از آن را نمی داند، بنابراین محققان و دانشمندان برای پی بردن به این دوره کوتاه اما مرموز تحقیقات زیادی انجام داده اند که پاسخ یکی از آنها را خواهید خواند.

قبل از مرگ چه اتفاقی می افتد؟

تیمی از شیمیدانان و پزشکان آمریکایی تحقیقات گسترده ای بر روی افرادی که در حال مرگ یا بازگشت از مرگ هستند انجام دادند و نشان دادند که در زمان مرگ و چند دقیقه قبل از آن، احساس تماشای یک فیلم ترسناک است. در این شرایط مغز هنگام تماشای فیلم به طرز بسیار ترسناکی واکنش نشان می دهد.

آیا قبل از مرگ دلیل این ترس را می دانستید؟ بر اساس مطالعات این گروه علمی، ترس عامل اصلی این موضوع است زیرا در این زمان قسمتی از مغز به نام تالاموس که به استرس و استرس روحی بسیار حساس است، با ترشح برخی هورمون ها و مواد شیمیایی واکنش نشان می دهد.

مرگ از نظر علمی

۱ دقیقه آخر چطور بود؟

گفته می شود ۱ دقیقه قبل از مرگ فرد احساس ترس از پرواز یا برخورد می کند و در این حالت هیپوتالاموس در بدن آدرنالین ترشح می کند تا بدن را برای واکنش مناسب آماده کند. این مطالعات نشان می دهد که در بیشتر موارد، مردم سعی می کنند در هنگام مرگ فریاد بزنند، اما هیچ کس صدا را نمی شنود. زیرا در این مرحله تنفس متوقف می شود و مغز از کار می افتد.

نکات مطالعه: ترفندهای طالبی و هندوانه شیرین را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید