لوازم قدیمی و خطرناک آشپزخانه لوازم قدیمی تمیز کردن آشپزخانه


اگر اقلام یا مواد غذایی زیر را در آشپزخانه خود مشاهده کردید، در اسرع وقت آنها را دور بیندازید.

وسایل قدیمی و خطرناک آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه ای است و ما زمان زیادی را در این قسمت از خانه می گذرانیم. بنابراین عجیب نیست که در آشپزخانه چیزها، ابزارها یا مواد غذایی مختلف وجود داشته باشد. اما لازم نیست برای نظم بخشیدن به آشپزخانه خود تا سال نو منتظر بمانید. در این مقاله مجله دلتا ۵ مورد را در اختیار شما قرار می دهد وسایل قدیمی و خطرناک آشپزخانه هدیه

هر چه زودتر این ۵ چیز را از آشپزخانه خود بیرون بیاورید

اسکاچ قدیمی

برخی از افراد دوست دارند برای شستن ظروف قدیمی آشپزخانه از آب و صابون استفاده کنند یا آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهند یا برای ضدعفونی کردن آنها را در مایکروویو قرار دهند (البته هرگز ظروف فلزی را در مایکروویو قرار ندهید). اما یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ در مجله نیچر نشان داد که اسکاچ کهنه حاوی باکتری مارکسلا است. این باکتری ها می توانند خطر ابتلا به بیماری را در افرادی با سیستم ایمنی ضعیف افزایش دهند.

وسایل قدیمی و خطرناک آشپزخانه را بشناسید

تخته برش بد

داشتن چندین تخته برش مجزا برای گوشت خام، سبزیجات، نان و … تاکتیکی مطمئن و مهم برای جلوگیری از مسمومیت غذایی است. اما شیارهایی که به مرور زمان روی تخته برش ظاهر می شوند، نشانه ساییدگی و پارگی بیش از حد هستند و به شما می گویند که باید تخته برش جدیدی بخرید. تمیز کردن این شیارها در تخته های فرسوده به سختی انجام می شود و می تواند به یک مکان ایده آل برای رشد باکتری های بیماری زا تبدیل شود.

ظروف غذاخوری قدیمی

حتی ممکن است برخی از ظروف قدیمی در آشپزخانه داشته باشید که ترک خورده یا آسیب دیده اند، اما همچنان به استفاده از آنها ادامه دهید. این ظروف باید در اسرع وقت دور ریخته شوند زیرا قطعات پلاستیکی از این ظروف می توانند به مایعات داغ تبدیل شده و وارد غذا شوند، در حالی که قطعات ظروف چوبی به صورت قطعات کوچک وارد غذا می شوند. علاوه بر این، ظروف قدیمی مانند تخته های برش فرسوده دارای شیارهای غیرقابل دسترس هستند که تمیز کردن آنها بسیار دشوار است و همچنین محیط مناسبی برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

ادویه های قدیمی

اگر به آشپزی علاقه دارید و طعم و بوی ادویه ها را دوست دارید، احتمالاً ادویه های زیادی در آشپزخانه خود دارید. اما این ادویه ها مانند هر محصول غذایی دیگر نمی توانند برای همیشه سالم بمانند و استفاده از ادویه های بسیار قدیمی اصلا توصیه نمی شود.

استانداردهای جهانی می گویند که ادویه های کامل و آسیاب نشده در صورت نگهداری مناسب بین ۲ تا ۴ سال دوام می آورند، در حالی که ادویه های آسیاب شده در صورت نگهداری صحیح فقط بین ۲ تا ۳ سال دوام می آورند. البته ممکن است در این مدت طعم و بوی ادویه ها ضعیف شود. اگر ادویه ها در دمای اتاق، در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری نشوند، قطعا خیلی زود خراب می شوند.

روغن پخت و پز کهنه

روغن پخت و پز آنقدر که مردم فکر می کنند دوام نمی آورد. این روغن ها با گذشت زمان کهنه و ترش می شوند و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند. اگرچه برخی از روغن های پخت و پز می توانند تا یک سال پس از باز شدن دوام بیاورند، اما همه انواع آن به این مدت ماندگاری ندارند. به عنوان مثال، یک بطری روغن زیتون تا چند ماه پس از باز شدن، کیفیت اولیه خود را حفظ می کند. بنابراین، اگر روغن‌های قدیمی هنوز در کمد آشپزخانه‌تان نشسته‌اند، وقت آن است که آن‌ها را دور بریزید.

روغن پخت و پز کهنه

مطالعات پیشنهادی: مقاله ۱۱ ترفند خانگی برای افراد دارای معلولیت را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید