لکتین های غذایی در سلامت و بیماری: مقدمه

در سال های اخیر به نظر می رسد شیوع فزاینده ای از افراد مبتلا به بیماری های مزمن گوارشی و خودایمنی وجود داشته باشد. عدم تحمل غذایی یا حساسیت می تواند علت این مشکل باشد. اکثر مردم، از جمله پزشکان، نمی دانند که چگونه غذاهایی که می خورند می تواند در بیماری مزمن، خستگی و علائم گوارشی نقش داشته باشد.

با این حال، شواهد زیادی در متون پزشکی و تجربیات افراد غیرمجاز در مورد چگونگی ایجاد و/یا کمک غذا به اپیدمی فعلی بیماری‌های مزمن و خودایمنی وجود دارد. رژیم های غذایی متعددی توسط بسیاری از افراد با درجات مختلف موفقیت برای بهبود سلامتی خود استفاده می شود، اگرچه به طور کلی شواهد علمی در مورد اثربخشی آنها وجود ندارد. یکی از سرنخ‌های علت و تسکین بیماری‌های ناشی از غذا ممکن است در پروتئین‌های معروف به لکتین باشد که در همه غذاها یافت می‌شود.

منابع غذایی حیوانی و گیاهی هر دو حاوی پروتئین های پیچیده ای هستند که به نام لکتین شناخته می شوند. این پروتئین ها معمولاً توانایی اتصال به قندها یا کربوهیدرات های سطح سلول های انسانی را دارند. برخی از این پروتئین‌ها می‌توانند باعث جمع شدن گلبول‌های قرمز خون انسان شوند، فرآیندی که آگلوتیناسیون نامیده می‌شود. فرآیند آگلوتیناسیون زمانی اتفاق می‌افتد که در هنگام انتقال خون به فردی گروه خونی اشتباه داده شود. در واقع، کلوخه شدن گلبول های قرمز مختص هر فرد یا گروهی از افراد، مبنای آزمایش گروه خونی است. برخی داده‌ها وجود دارد که نشان می‌دهد گروه‌های خونی می‌توانند بر نحوه واکنش افراد به غذاهای خاص تأثیر بگذارند، اگرچه به نظر می‌رسد رژیم غذایی بر اساس گروه خون رد شده است. تجمع یا اتصال لکتین های غذایی خاص می تواند باعث ایجاد انواع مختلفی از اثرات اختصاصی سلول شود. این واکنش ها می توانند هورمون ها را تقلید کنند یا باعث تغییراتی در سلول ها شوند. این به تقلید مولکولی معروف است.

اکثر گیاهان حاوی لکتین هستند که برخی از آنها سمی، قابل اشتعال یا هر دو هستند. بسیاری از این لکتین های گیاهی و شیر در برابر پخت و پز و آنزیم های گوارشی مقاوم هستند. به عنوان مثال، لکتین های دانه نسبتاً در برابر هضم انسان مقاوم هستند، اما برای نشخوارکنندگانی مانند گاو با معده چند حفره ای مناسب هستند. در نتیجه، لکتین ها در رژیم غذایی ما وجود دارند و اغلب در برابر هضم مقاوم هستند، و برخی از آنها از نظر علمی ثابت شده است که سمیت قابل توجهی GI در انسان دارند. نشان داده شده است که برخی دیگر مفید هستند و شاید حتی از سرطان پیشگیری کنند. در هر صورت، پروتئین های گیاهی و حیوانی پروتئین های خارجی هستند و توسط هضم و سیستم ایمنی بدن ما به طور مثبت یا منفی درمان می شوند.

سیستم گوارش انسان برای پردازش طیف گسترده ای از پروتئین های گیاهی و حیوانی از طریق فرآیند هضم و دفع ایجاد شده است. برخی از پروتئین‌ها یا لکتین‌های گیاهی و حیوانی برای انسان بسیار سمی هستند و نمی‌توان آنها را بدون کشنده خورد، همانطور که در کرچک و برخی قارچ‌ها صدق می‌کند. سایر غذاها قبل از اینکه برای خوردن بی خطر باشند باید آماده شوند. آماده سازی ممکن است شامل پوست کندن، خیساندن طولانی مدت و پختن مانند لوبیا قرمز باشد. سایر غذاها ممکن است بدلیل یک استعداد ژنتیکی یا یک آلرژی یا عدم تحمل غذایی از قبل وجود داشته باشد. برخی دیگر تا حدودی یا به مقداری تحمل می شوند، اما نه در مقادیر زیاد و نه اغلب. افرادی که به دلیل کمبود ارثی یا اکتسابی در آنزیم لاکتاز نمی توانند قند شیر لاکتوز را تحمل کنند، می توانند مقادیر کمی از آن را تحمل کنند، اما ممکن است هنگام مصرف مقادیر زیادی از غذاهای حاوی لاکتوز، گازهای شدید، نفخ، درد شکمی و گرفتگی همراه با اسهال انفجاری را تجربه کنند. پس از تغییر سیستم ایمنی بدن یا آسیب دیدن روده ها به دلیل دیگری، غذا برای برخی افراد غیر قابل تحمل می شود.

از مواد غذایی لکتین دانه / دانه لکتین; لکتین های شیر؛ و لکتین‌های حبوبات (به ویژه لکتین بادام زمینی و لکتین سویا) شایع‌ترین مواردی هستند که با گزارش‌هایی مبنی بر تشدید بیماری‌های التهابی و گوارشی در بدن و بهبود آن بیماری‌ها و/یا علائم در صورت اجتناب، مرتبط هستند. تحقیقات اخیر توسط دکتر لورن کوردین، نشان داده است که این لکتین ها می توانند به طور موثر به عنوان یک “اسب تروا” عمل کنند، و به پروتئین های خارجی دست نخورده یا تقریبا دست نخورده اجازه می دهند تا به سیستم دفاعی طبیعی روده ما حمله کنند و از خطوط عبور کنند تا به خوبی از روده خارج شوند. علاوه بر ایجاد آسیب، اغلب در مفاصل، مغز و پوست افراد مبتلا. هنگامی که روده آسیب می بیند و سیستم ایمنی بدن از بین می رود، نتیجه چیزی می شود که برخی آن را «روده نشتی» می نامند. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که دچار نشت روده می شوند، نه تنها علائم روده ای مانند گاز، گاز، اسهال و درد شکم را تجربه می کنند، بلکه سایر علائم غیر روده ای یا خارج روده ای را نیز تجربه می کنند. مناطق آسیب دیده معمولاً مغز یا اعصاب محیطی، پوست، مفاصل و غدد مختلف بدن هستند. با قرار گرفتن طولانی مدت روده در معرض این لکتین های غذایی سمی، مکانیسم های دفاعی خود بدن به طور مداوم به شیوه ای ناکارآمد، یعنی یک بیماری خود ایمنی، تحریک می شود.

انواع یا غلظت نادرست باکتری های خوب و بد در روده، یا دیس بیوز روده، می تواند به این روند تحریک غیرطبیعی سیستم ایمنی کمک کند. تحقیقات از این احتمال قوی حمایت می کند که چنین تحریکی ممکن است با تعامل باکتری ها با لکتین های غذایی تقویت شود. برخی معتقدند که این می تواند آسیب های روده و بیماری های خود ایمنی را بدتر کند. مفهوم اخیر در قالب نظریه بهداشت توسط پزشکان پذیرفته و به رسمیت شناخته شده است. حدس زده می شود که باکتری های روده ما به دلیل افزایش بهداشت و استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها تغییر کرده اند و این پدیده می تواند نقش مهمی در افزایش بروز بیماری های خودایمنی مانند دیابت، آرتریت و بیماری های مزمن روده مانند بیماری کرون و تحریک پذیری داشته باشد. در سندرم روده

با این حال، لکتین ها به عنوان یک علت تا حد زیادی در ایالات متحده نادیده گرفته می شوند، اگرچه زمینه لکتینولوژی و نقش لکتین ها در بیماری در سطح بین المللی پذیرفته شده است. اجتناب از برخی لکتین های رژیمی می تواند برای دستیابی به سلامتی و بهبود آسیب های مزمن روده مفید باشد. درمان “روده نشتی” و اجتناب از تحریک غیرطبیعی مداوم سیستم ایمنی توسط لکتین های غذایی سمی و باکتری های موجود در روده، پایه و اساس تحقیقات در حال انجام و موفقیت احتمالی چندین رژیم غذایی محبوب مانند رژیم پالئو، رژیم غذایی مخصوص کربوهیدرات، و رژیم بدون گلوتن / بدون کازئین تحقیقات بیشتری در این زمینه هیجان انگیز اما اغلب نادیده گرفته شده مورد نیاز است. Food Doc، LLC دارای یک وب سایت http://www.thefooddoc.com است که اطلاعاتی را که توسط پزشک تألیف شده است در مورد عدم تحمل غذایی، حساسیت ها و آلرژی هایی مانند عدم تحمل لکتین، گلوتن، کازئین و لاکتوز همراه با توصیه های غذایی ارائه می دهد که به زودی در این مقاله ظاهر خواهد شد. آینده یک ارزیابی آنلاین علائم و خاطرات رژیم غذایی.

حق چاپ ۲۰۰۶، The Food Doc، LLC. تمامی حقوق محفوظ است. http://www.thefooddoc.com

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر