ما خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم چگونه خود را با دیگران مقایسه نکنیم


خودتان را بیشتر با چه کسانی مقایسه می کنید؟ اگر پاسخ این سوال را نمی دانید، به آخرین باری که در شبکه های اجتماعی حضور داشتید فکر کنید.

ما خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم

سن مقایسه خود با دیگران به اندازه سن بشر است و از زمانی که خود را شناخت، انسان شروع به مقایسه خود با دیگران کرد. در این مقاله از مجله دلتا برای تحقیق ما خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم ما پرداخت می کنیم

ما خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم

اگر این کار را متوقف کنید، از زندگی خود رضایت بیشتری خواهید داشت. اما وقتی با عکس های شاد و خندان مردم در شبکه های اجتماعی مواجه می شویم، چگونه می توانیم خودمان را با دیگران مقایسه نکنیم؟ در زیر به پنج مرحله ای که باید در این راه بردارید اشاره می کنیم.

استفاده از رسانه های اجتماعی را محدود کنید

وقتی دائماً به دنبال تأیید اعتبار خود و زندگی خود به بیرون هستید، به راحتی در دام مقایسه اجتماعی می افتید. اگر می خواهید کمتر خود را با دیگران مقایسه کنید، زمان خود را در شبکه های اجتماعی محدود کنید. تصاویری که در آنجا می بینید اغلب با دقت ساخته شده اند تا لحظه ای معصومانه در زندگی پر هرج و مرج دیگران را نشان دهند. اما باور کنید این تصاویر هیچ ربطی به زندگی واقعی این افراد ندارد.

ما خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم

تغییر تمرکز خارجی به تمرکز داخلی یکی از راه‌های حذف مقایسه خود با دیگران است

چرخاندن نگاه از بیرون به درون آسان نیست، اما ارزش تلاش را دارد. شما نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید، زیرا فقط شما می توانید به خودتان اعتبار بدهید. شاید بی اهمیت به نظر برسد، اما بسیار موثر است. برای حفظ روحیه بهتر مقاله آیا باید همیشه حال خوبی داشته باشیم؟ بازدید کنید

مقایسه خود با دیگران را به عنوان انگیزه ای برای پیشرفت در نظر بگیرید

تلاش انسان برای خواستن آنچه متعلق به دیگران است اتلاف وقت است مگر اینکه آنچه در دیگران می بیند و می خواهد واقعاً ارزشمند باشد. چه کسی را بیشتر تحسین می کنید؟ واقعاً چه نوع مقایسه ای برای شما مفید خواهد بود؟ مثلاً افرادی را می شناسید که بسیار مهربان و سخاوتمند هستند؟ آیا افرادی را می شناسید که واقعاً با خوبی های خود تأثیر مثبتی در جهان دارند؟ به جای اینکه وقت خود را با افتادن در دام مقایسه بیهوده تلف کنید، خود را با افراد مثبت و الهام بخش مقایسه کنید و سعی کنید مانند آنها باشید و سعی کنید در زندگی خود فرد بهتری باشید.

یافتن منبع الهام بخشی راهی برای توقف مقایسه خود با دیگران است

اشکالی ندارد که یک یا دو نفر در زندگی خود منبع الهام باشند. این موضوع می تواند مسیری بیرونی در زندگی شما ایجاد کند. این افراد لازم نیست افراد مشهوری باشند، اما این منبع الهام می تواند یک مربی یوگا، یک دوست خوب، یک همکار یا شخصی باشد که در مسیر شما قدم می گذارد. وقتی احساس ناراحتی یا گمراهی می کنید و دوباره در دام مقایسه افتادید، می توانید از این افراد الهام بگیرید.

قدردان باشید تا در دام مقایسه نیفتید

اگر متعهد شوید که برای چیزهای خوب زندگی تان سپاسگزار باشید و هر روز به خودتان یادآوری کنید، احتمال اینکه در دام مقایسه بیفتید، کمتر خواهید بود. هر وقت کسی یا چیزی سعی کرد شما را به دام مقایسه بیندازد، فوراً آن چیزهای خوب را به خود یادآوری کنید.

ما خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم

مطالعات پیشنهادی: مواد در یک چشم به هم زدن خلق و خوی خود را بهبود بخشید خواندن به