متخصص تغذیه کیست؟ – مجله سلامتی لایف دایت


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و ایجاد یک برنامه غذایی سالم و همچنین ایجاد رژیم غذایی مناسب برای بیماران و ارائه توصیه های غذایی لازم به بیماران کمک می کند.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و مواد مغذی لازم را به بیمار توصیه می کند و رژیم غذایی صحیح را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را زیر نظر می گیرد تا از موثر بودن برنامه غذایی داده شده اطمینان حاصل کند و نتیجه را گزارش کند. فرایند درمان
این متخصص با توجه به شرایط و نیازهای خود ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، میانسالان ، بیماران ، چاق و ضعیف تهیه می کند. برای آنها ، نوع غذا و میزان مصرف روزانه آنها تعیین می شود.
بیماران توسط متخصص دنبال می شوند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب برای موقعیت خاص خود و تسریع روند درمان کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماریهایی هستند که برای درمان یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماریهایی هستند که برای درمان یا کنترل بیماری نیاز به تغذیه مناسب دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم غذایی

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساسی هستید بیش از حد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کنم

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که تا 20 مارس از رژیم استفاده می کنند در نظر گرفته شده است.

مقاله قبلی24 نکته ساده برای رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

انجمن تغذیه ایران و کانادا و عضو سازمان نظام پزشکی کشور ارزیابی رژیم تغذیه و درمان در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودک و بیماریها.

دیدگاهتان را بنویسید