مداحان «عاشورای امروز» را چندین بار به مردم تقدیم کنند/آمریکا و اسرائیل.ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه به رسالت مهم مداح و پیرغلامان حسینی اشاره کرد و گفت: مداح باید ثمره عاشورا و امروز را به مردم و جوانان عرضه کند.

بهمن امیری مقدم عصر امروز (اول شهریور) در مراسم افتتاحیه اجلاس بین المللی تجلیل از بزرگان و بزرگان حسینی در کاروانسرای عباسی با حضور ۳۰۰ مهمان داخلی و خارجی از همه بزرگان و بزرگان حسینی تشکر کرد. مسئولیت سنگین این صنف وی به جامعه اشاره کرد و افزود: مداح و بزرگان باید حوادث عاشورای سال ۶۱ را برای مردم و جوانان تبیین کنند.

امیری مقدم گفت: هر روز عاشورا و همه جا کربلاست و مبلغان باید زمان و دشمن را به جوانان بیاموزند.

استاندار کرمانشاه در کرمانشاه گفت: آمریکا و رژیم جین چهره زمانه ما هستند و باید چهره زشت آنها در معرض دید همگان قرار گیرد.

امیری مقدم گفت: شمر و هارلم امروز داعش است که با پشتوانه غرور جهانی در حال کشتار مسلمانان است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: تحقیق و تفحص از امام باید در دستور کار قرار گیرد تا مردم از واقعیت ها مطلع شوند زیرا تاریخ بارها و بارها تکرار می شود.

امیری مقدم گفت: مثلاً تا دیروز در این زمان عده ای پیشتاز انقلاب بودند اما امروز در مقابل ارزش های انقلابی و اسلامی و در کنار دشمنان ایستاده اند. ملت

وی افزود: این وظیفه شاعران حسینی است که مردم و جوانان را با عاشورای زمان خود آشنا کنند.

استاندار کرمانشاه گفت: امروز هرکسی مأموریت های مختلفی دارد، برخی مأموریت «حسینی» و برخی مأموریت «زینبی» دارند و همه باید به رسالت خود آگاه باشند و روی آن کار کنند.

استاندار کرمانشاه رسالت اصلی همه را جهاد تبیین دانست و گفت: امروز رهبر انقلاب جهاد تبیین را یک فریضه عینی اعلام کردند که بر همه واجب است و هیچ شکی در آن نیست.

امیری مقدم به ایجاد مقدمات نوزدهمین اجلاس تجلیل از بزرگان و خادمان حسینی در کمترین زمان ممکن اشاره کرد و گفت: نزدیک به دو ماه و نیم از تحویل پرچم این اجلاس به استان می گذرد. اما در این مدت کوتاه توانستیم همه مقدمات را برای آن فراهم کنیم.

استاندار کرمانشاه گفت: همه به عشق امام حسین (ع) سر کار آمدند و در مدت کوتاهی استان را برای پذیرایی از غلامان و خادمان سابق حسینی آماده کردند.

وی همچنین به بازگشایی مرز خسروی اشاره کرد و گفت: همه تمهیدات در استان و مرز خسروی برای استقبال از زائران عرب اندیشیده شده است و امیدواریم امسال با حضور زائران حسینی کرمانشاه بتواند از آنها استقبال کن.” فداکار شایسته مانند گذشته».

انتهای پیام/

زخم