مدیریت دولتی فرآیندی است با بی‌طرفی/قدردانی از اقدامات بانک مرکزی در کاهش پایه پولی و کنترل نقدینگی.رئیس جمهور با تاکید بر اجرای عدالت در همه ابعاد حکمرانی گفت: موضع کلی دولت سیزدهم بر اجرای عدالت در همه عرصه ها است.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر. سید ابراهیم رئیسی امروز یکشنبه (۱۴ تیرماه) در جلسه شورای دولت ضمن تبریک عید غدیر خم، مهمترین توصیه ملا علی بن ابیطالب (ع) به سیاستمداران اجرای عدالت است.تشخیص و تاکید شد. : اجرای عدالت. عدالت خواهی یکی از مهم ترین آرمان های انقلاب اسلامی و یکی از تاکیدات همیشگی مقام معظم رهبری امام راحل (ره) بوده است. جهت گیری کلی دولت سیزدهم از بدو تاسیس تا کنون، حرکت نظام اداری کشور به سمت عدالت بیشتر نسبت به گذشته بوده است.

رئیس جمهور اجرای عدالت در جامعه را امری دشوار دانست و با تاکید بر آموزه های ارزشمند حضرت علی (ع) در این زمینه خاطرنشان کرد: عدالت در عمل مهم است و این اهمیت چیزی جز تحقق نیست. در سایه کار و مبارزه

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به گزارش رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر اقدامات کاهش پایه پولی و کنترل نقدینگی در خرداد ماه، این اقدامات را ستود و به تشریح این دستاورد برای عموم مردم پرداخت و بر ضرورت انجام این اقدامات تاکید کرد. . مردم : کنترل افزایش نقدینگی یکی از عوامل کنترل تورم است، اما این نکته نیز قابل ذکر است که باید سیاست‌های اساسی دولت در حوزه تولید جانبی نیز تقویت شود.

دکتر رئیسی با یادآوری اینکه جام جهانی قطر در راه است، توجه ویژه به مشکلات و مطالبات اعضای تیم را ضروری دانست و به وزارت ورزش دستور داد تمام تلاش خود را برای آماده سازی و حضور موفق ملی پوشان کشورمان به کار گیرد. تیم برای استفاده جام جهانی کشور در این رویداد مهم است

آیت الله رئیسی ضمن تاکید بر تامین هر چه بیشتر نیازهای تیم ملی فوتبال به وزارت ورزش و جوانان دستور داد تا آمادگی تیم ملی را پیگیری کند تا بازیکنان در این مسابقات بین المللی حضور یابند. کلاس بدون نگرانی .

رئیس جمهور با استقبال از حضور موفق دانش آموزان ایرانی در المپیک جهانی و تبریک این موفقیت ها، گفت: سیاست دولت حمایت از ارتقای سطح علمی تمامی مدارس و دانش آموزان ایرانی به ویژه مدارس دولتی است.

رئیس جمهور همچنین به سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره کرد و این شورا را نهادی پربرکت دانست که برای حفظ و حراست از «اسلام و جمهوری» نظام مقدس جمهوری اسلامی تأسیس شده است.

دکتر رئیسی افزود: این شورا در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی همواره بازیگر و سازنده در پاسداری از ارزش‌های محوری انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.
رئیس جمهور در ادامه موضوع «حفظ سواحل و ایمنی دریا برای حفظ جان گردشگران و مسافران» را مورد بحث و بررسی قرار داد و گفت: مرگ یک نفر در دریا غم انگیز است و باید به نگرانی خانواده ها در این زمینه رسیدگی شود. .. و به برنامه سازمان مدیریت بحران برای حفاظت از سواحل اشاره کرد.

دکتر رئیسی در ادامه بر لزوم بهره گیری از توان بانوان فرهیخته و شایسته در مناصب اداری تاکید کرد و گفت: دولت مردمی همواره به دنبال تعالی در عرصه مدیریت است و به همین دلیل بانوان عزیز در این دولت نباید احساس کنند که در این دولت هستند. حاشیه ها هیچ توجهی به مهارت ها و کارایی آنها نمی شود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در بهره‌گیری از نیروی انسانی، توانمندی و کارآمدی افراد ملاک است و امروزه بسیاری از زنان کشورمان از توان علمی و کارآمدی بالایی برخوردارند و در صورت فرصت می‌توانند در عرصه‌های مختلف مؤثر باشند.

انتهای پیام/

زخم