مربیان مهدکودک ارتباطی با استخدام با آموزش ندارندرئیس سازمان ملی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه بر اساس ضوابط سازمان ملی آموزش و پرورش کودکان، مهدکودک ها مراکز غیردولتی هستند و نیروهای آن هیچ ارتباط استخدامی با آموزش و پرورش ندارند، گفت: ماده ۱۵ این حضور نیروها در ستاد و ادارات ممنوع است.

مجتبی همتی فر در گفت وگو با ایسناوی درباره برنامه سازمان برای تایید صلاحیت مربیان گفت: حدود ۱۶ ماه از تشکیل سازمان آموزش پیش دبستانی کشور می گذرد.

وی ادامه داد: سازمان دارای فرآیندها و چارچوب های آموزشی از نظارت بر بودجه گرفته تا پرسنل و انتشار این هویت و محتوا و اجرای برنامه است. این اقدامات در حال اجرا و در حال انجام است.

رئیس سازمان پیش دبستانی کشور، ساماندهی نیروی انسانی را یکی از اقدامات ما برشمرد و گفت: البته ابتدا باید خود مراکز را ساماندهی کنیم تا در گام بعدی بتوانیم نیروی انسانی مراکز را پیدا کنیم. کار کرده اند، چه آنها در نقش های دیگر و با عناوین مختلف کار کنند، چه کسانی که اکنون می خواهند به عنوان کارمندان جدید به این روند بپیوندند.

همتیفر با بیان اینکه نیروی انسانی شاغل در مهدکودک باید مجموعه ای از شایستگی های عمومی و اختصاصی مورد نیاز برای مربیگری یا مدیریت را کسب کند، گفت: جزئیات و مراحل این مراحل به زودی اعلام می شود.

همچنین در پاسخ به این سوال که آیا از طریق آزمون های استخدامی آموزش و پرورش قصد جذب نیرو دارید؟ وی گفت: مهدکودک ها بر اساس قوانین سازمان آموزش و پرورش کشور مراکز غیردولتی هستند و نیروهای این سازمان هیچ گونه ارتباط استخدامی با آموزش و پرورش ندارند. در ماده ۱۵ این قانون تاکید شده است که استفاده از این نیروها در ستاد و ادارات مربوط ممنوع است.

انتهای پیام/

زخم

The post مربیان مهدکودک با آموزش و پرورش ارتباطی ندارند appeared first on افق چت.