مرد دانمارکی مظنون به کشتن پنج نفر در حمله تیر و کمان در نروژ استپلیس پنجشنبه پنجشنبه اعلام کرد که یک تبعه 37 ساله دانمارکی مظنون به کشتن پنج نفر در حمله تیر و کمان در شهر کنگسبرگ نروژ در حادثه قتل عام دسته جمعی در نروژ است.

در حملات عصر چهارشنبه که در نقاط مختلف شهر ، 68 کیلومتری جنوب غربی اسلو ، پایتخت رخ داد ، دو نفر از جمله یک افسر پلیس خارج از وظیفه مجروح شدند.

“ایوییند آاس” فرمانده پلیس منطقه می گوید: “این وضعیت بسیار جدی البته تأثیر زیادی بر کنگسبرگ و کسانی که در اینجا زندگی می کنند می گذارد.”

به گفته پلیس ، مظنون که دستگیر شد ، تنها عمل می کرد. آنها در مورد انگیزه احتمالی چیزی نگفتند.

آاس در اواخر روز چهارشنبه گفت که چندین مورد از حملات با تیر و کمان انجام شد ، اگرچه پلیس در حال تحقیق در مورد استفاده از سلاح های دیگر نیز بود.

از سال 2011 ، زمانی که آندرس برینگ برویک افراطی راست افراطی 77 نفر را کشت ، که بسیاری از آنها نوجوان بودند در اردوگاه جوانان ، بدترین تعداد کشته شدگان در نروژ بوده است.

پلیس اعلام کرد که پس از شایعاتی در شبکه های اجتماعی مبنی بر افراد غیر مرتبط با این حملات ، اطلاعاتی در مورد ملیت این مرد ارائه می دهد.

یوناس گهر استوره ، نخست وزیر بعدی نروژ ، که قرار است روز پنجشنبه پس از پیروزی در انتخابات عمومی ماه گذشته قدرت را به دست بگیرد ، گفت که دولت در حال خروج او را در جریان این امر قرار داده است.

آقای استوئر در بیانیه ای به خبرگزاری NTB گفت: “آنچه از کنگسبرگ آموختیم نشان دهنده یک عمل سنگین و وحشیانه است.”

روزنامه Aftenposten به نقل از پلیس به مدت بیش از نیم ساعت به “منطقه وسیعی” از Kongsberg ، از جمله در یک خواربارفروشی Coop Extra ادامه داد.

زنی که در نزدیکی مغازه زندگی می کرد ، گفت که هنگام پیاده روی به خانه آلارم شنیده است.

ماریت هوفل ، زن ، به روزنامه گفت: “من گروهی از افسران پلیس را دیدم ، از جمله یکی که چندین تیر در دست داشت.”

بازرسان در حال بررسی این هستند که آیا این حملات یک اقدام تروریستی محسوب می شود یا خیر و گفتند که جزئیات بیشتری از این حادثه را روز پنجشنبه ارائه خواهند کرد.

وکیل مدافع وی گفت که پلیس در حال بازجویی از مظنون بود و او همکاری می کرد.

فردریک نویمان ، وکیل دادگستری در مصاحبه با NRK عمومی گفت: “او همکاری می کند و اظهارات مفصلی در مورد این رویداد ارائه می دهد.”

تصاویر یکی از صحنه های جنایت ، پیکان را نشان می داد که به دیوار ساختمان چوبی چسبیده وصل شده بود.

حدود 28000 نفر در شهرداری Kongsberg زندگی می کنند.

پس از این حملات ، اداره پلیس اعلام کرد که به افسران سراسر کشور دستور داده است که اسلحه گرم حمل کنند. پلیس نروژ معمولاً بدون سلاح است ، اما افسران در صورت نیاز به سلاح گرم دسترسی دارند. – رویترز

دیدگاهتان را بنویسید