مسافران نیوجرسی متعهد می شوند با مالیات احتمالی احتقان منهتن مبارزه کنند


ساکنان نیوجرسی با مالیات فوق العاده نیویورک بر ازدحام نیویورک روبرو هستند – و تهدید می کنند که تمام گزینه های متوقف کردن این طرح را به پایان می رسانند.

ران سیمونچینی ، مدیر اجرایی اتحادیه قیمت های شلوغی New Fair ، به The Post گفت: “این مالیات بدون نمایندگی است.” اعضای اتحاد از طرح نیویورک برای جیب زدن هزاران نفر از ساکنان نیوجرسی ناراحت هستند.

به گزارش پولیتیکو ، فرماندار مورفی در جلسه اخیر اتاق بازرگانی شهرستان موریس گفت: “ما متوقف نخواهیم شد اگر مسافران نیوجرسی مورد تبعیض قرار گیرند.”

رانندگان نیوجرسی مجبور به پرداخت هزینه ایالت نیویورک برای رانندگی در “منطقه ازدحام” منهتن در خیابان 60 هستند. هدف نیویورک اجرای این طرح در سال 2023 و استفاده از بودجه برای بهبود خدمات MTA است.

سیمونچینی گفت ، شنیدن سخنان مقامات نیویورک با ساکنان نیوجرسی در مورد هزینه های احتقان “نمایش سگ و اسب” است.

برای رانندگان نیوجرسی ، این هزینه ها با باری که از قبل دارند ، تا 16 دلار در روز ، برای رانندگی به منهتن از طریق تونل های هلند و لینکلن یا از طریق پل جورج واشنگتن همراه است.

سیمونچینی خاطرنشان کرد که هزینه تونل و پل از اداره مشترک بندر NY / NJ سود می برد ، که در میان سایر خدمات یک سفر راه آهن PATH بین دو ایالت را فراهم می کند. مالیات تراکم منهتن فقط خزانه نیویورک را پر می کند.

ران سیمونچینی (چپ) و جیم کیرکوس از Weehawken ، نیویورک می خواهند قیمت ها کاهش یابد.
JCRice

سیمونچینی گفت: “اداره بندر صندلی روی میز ندارد” ، سیاست هزینه تراکم را تعیین می کند ، اگرچه نیویورک “از اداره بندر می خواهد مردم را به” منهتن “بیاورد.

مالیات تراکم می تواند سالانه 3000 دلار دیگر برای مسافران خودروی نیوجرسی هزینه کند تا بتوانند از سیستم متروی شهر نیویورک استفاده کنند.

مگر اینکه نیویورک امتیازاتی بدهد ، فرماندار مورفی در جلسه شهرستان موریس تهدید کرد که “گزینه هسته ای” را صادر کرده و صورتجلسه اداره بندر را رأی می دهد – اقدامی برای مهار هر اقدامی که مقامات قصد دارند انجام دهند.

مخالفت با این طرح در بین ساکنان منهتن نیز وجود دارد ، به ویژه کسانی که در منطقه ازدحام زندگی می کنند.

سناتور براد هویلمن ، (D -Manhattan) ، که نماینده بسیاری از منطقه شلوغ است و از برنامه -پشتیبانی می کند ، گفت که نیویورک بعید است که تلاش خود را برای مجبور کردن همه رانندگان به اشتراک گذاشتن هزینه ها به تأخیر بیندازد.

ساکنان نیوجرسی با مالیات فوق العاده نیویورک بر ازدحام نیویورک روبرو هستند - و تهدید می کنند که تمام گزینه های متوقف کردن این طرح را به پایان می رسانند.
ساکنان نیوجرسی با مالیات فوق العاده نیویورک بر ازدحام نیویورک روبرو هستند – و تهدید می کنند که تمام گزینه های متوقف کردن این طرح را به پایان می رسانند.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

هویلمن به The Post می گوید: “این قانون هیچ گونه کمک هزینه ای برای رانندگان نیوجرسی ندارد.” “من واقعاً فکر می کنم (نیوجرسی) باید هزینه تراکم خود را در نظر بگیرد اگر هدف آنها تشویق مردم به استفاده از حمل و نقل جمعی و ایمن تر و تمیزتر ساختن جاده ها باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید