مشکلات بین مادرشوهر و عروس |مشکلات مادرشوهر و عروس


مشکلات دختر شوهر و مادرشوهر مشکل دیرینه ای است که از دیرباز در فرهنگ های مختلف وجود داشته است، اما برای حل این مشکل چه باید کرد؟

مشکلات بین مادرشوهر و عروس

در این مقاله از مجله دلتا قصد داریم بیان کنیم مشکلات بین مادرشوهر و عروس بیایید با هم بحث کنیم و مشکلات عروس و مادرشوهر را حل کنیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مشکلات بین مادرشوهر و عروس

موضوعی که در جامعه ما رایج است موضوع عروس و مادرشوهر است که متاسفانه خانواده ها در این زمینه دچار ظلم و ضرر می شوند.

مداخله را برای خود تعریف کنید

معنای مداخله را می دانیم، اما میزان مداخله مشخص نیست. هر خانواده و هر فردی آستانه خاصی برای مداخله دارد، شاید آنچه برای شما معقول تلقی می شود برای دیگری معقول باشد و بالعکس. قبل از هر تصمیم و اقدامی ابتدا مطمئن شوید که بین شما و مادرشوهرتان مرز مشخصی وجود دارد. او ممکن است به دلیل خانواده و فرهنگ شما در کارهایی که شما را آزار می دهد دخالت نکند و از موضوع آگاه نباشد.

مشکلات بین مادرشوهر و عروس

نظر مادرشوهرت منظور است یا دخالت عمدی است؟

همه ما با توجه به نزدیکی خود به دیگران می توانیم نظرات خود را در برخی موارد بیان کنیم. اگر مودبانه نظر خود را به بهترین دوست خود در مورد لباس، شوهر، رشته تحصیلی و غیره بیان کنید، احتمالاً او ناراحت نخواهد شد. حتما می گویید رابطه دوستی با رابطه عروس و مادرشوهر متفاوت است. بله، مطمئناً این درست است، اما ممکن است مادرشوهر شما گاهی اوقات احساس نزدیکی کند و بخواهد نظر خود را در مورد شما به اشتراک بگذارد.

چرا مادرشوهر در زندگی پسر دخالت می کند؟

اگر دو مورد بالا را بررسی کرده اید و مطمئن هستید که مادرشوهرتان می خواهد در زندگی شما دخالت کند، مقاله بعدی بررسی دلایل دخالت مادرشوهر را بخوانید.

چسبیدن به

متأسفانه، برخی از سبک‌های فرزندپروری و روابط والدین و فرزند منجر به وابستگی یا دلبستگی بیمارگونه بین والدین و فرزند، به‌ویژه مادر و پسر می‌شود. این وابستگی در هر مرحله از زندگی ادامه خواهد داشت و حتی پس از ازدواج پسر خانواده نیز به قوت خود باقی خواهد ماند. گاهی این دلبستگی دو طرفه از طرف مادر و پسر و گاهی یک طرفه است. برای ایجاد رابطه عاطفی بهتر، آیا درست است که گوشی همسرتان را چک کنید یا خیر؟ بازدید کنید

مشکلات بین مادرشوهر و عروس

مادر کنترل کننده مشکلات بین مادرشوهر و عروس

مادران کنترل کننده، مادرانی هستند که از دوران نوزادی تا مدرسه و دانشگاه سعی در کنترل همه امور فرزندان خود دارند. این مادران پس از ازدواج فرزندشان نیز سعی می کنند اوضاع را کنترل کنند و اگر عروس خانواده نیز شخصیت کنترل کننده ای داشته باشد این وضعیت می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

مادر کمال گرا

مادران کمال گرا، مانند مادران کنترل کننده، سعی می کنند همه چیز را بررسی کنند، با این تفاوت که آنها سعی نمی کنند قدرت را به دست بگیرند، بلکه سعی می کنند همه چیز را از دیدگاه خود کامل نگه دارند. آنها همیشه تاکید می کنند که ممکن است چیزی کم باشد و این اضطراب را به زندگی پسرشان نیز منتقل می کنند. آنها همیشه چیزها را بررسی می کنند تا همه چیز عالی باشد.

مادران ناامید

مادران همیشه نگران و همیشه نگران هرگز باور نمی کنند که جای پسرشان امن است. آنها دائما نگران هستند که ممکن است اتفاق بدی بیفتد. اگر در مسافرت می بینید که مدام زنگ می زنند، دلیلش این است که نگران هستند. سعی کنید اضطراب او را درک کنید و آن را کاهش دهید، سپس خواهید دید که او نیز آرام می شود.

فرهنگ متفاوت از مشکلات بین مادرشوهر و عروس

شاید شما در خانواده‌ای بزرگ شده باشید که هیچ‌کس در کار کسی دخالت نمی‌کند، اما همسرتان در خانواده‌ای وابسته بزرگ شده است که همه از کار اطلاع دارند. چنین تفاوت فرهنگی قطعا چالش برانگیز خواهد بود و نیاز به مدیریت دارد.

یک دنده

گاهی افسانه مادرشوهر و عروس واقعی می شود و مادرشوهر عمدا با عروسش لجبازی می کند. علت این لجبازی باید بررسی و ریشه یابی شود، اما آنچه باید بدانید این است که رویارویی با یکدیگر به روابط زناشویی شما آسیب وارد می کند و باید با یک سیاست معقول و منطقی به آن رسیدگی کرد.

یک دنده

مطالعات پیشنهادی: مواد باورهای غلط در ازدواج که زندگی شما را نابود می کند خواندن به

برنامه را دانلود کنید