مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن بیش از حد کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه به دلیل مزایای سلامتی آن ، مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر ، بسیار محبوب است. بیماری قلبی این مربوط است

دو نوع اصلی دارچین عبارتند از:

  • دارچین: دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین نوع دارچین است.
  • سیلان: سیلان که به دارچین “واقعی” معروف است ، طعم ملایم و کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپر مارکت ها موجود است زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

عوارض خوردن زیاد دارچین

هنگام مصرف مقدار کمی تا متوسط ​​دارچین کاسیا بی خطر است. خوردن زیاد می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقادیر زیادی از ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن بیش از حد کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند بین 7 تا 18 میلی گرم (2.6 گرم) در هر قاشق چایخوری متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم در روز برای یک فرد 130 کیلوگرمی (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری کاسیا ممکن است بیشتر از مقدار مجاز روزانه باشد.

متأسفانه ، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که خوردن بیش از حد کومارین می تواند باعث مسمومیت و مسمومیت شود. آسیب کبدی بودن. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل دارچین فقط به مدت 1 هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقدار زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض جانبی مصرف زیاد دارچین پزشک

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که پرخوری با کومارین ، که دارای مقدار زیادی کاسیا کاسیا است ، ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. به عنوان مثال ، مطالعات روی جوندگان نشان داده است که پرخوری کومارین می تواند باعث ایجاد تومورهای سرطانی در ریه ها ، کبد و کلیه ها شود. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود. DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین در حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا ببینیم آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد از محصولاتی استفاده می کنند که دارای طعم دارچین هستند. زخمهای دهان او تجربه دارد. دارچین حاوی سینامالدهید است ، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقدار کمی ادویه باعث این واکنش شود ، زیرا بزاق از تماس مواد شیمیایی با دهان به مدت طولانی جلوگیری می کند. علاوه بر آفت دهان ، علائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • احساس سوزش یا خارش

در حالی که این علائم لزوماً جدی نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، مهم است که به خاطر داشته باشید که سینمالدئید تنها در صورت حساسیت به آن می تواند باعث زخم دهان شود. می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست آزمایش کنید.

همچنین به نظر می رسد زخم های دهان در افرادی که مقدار زیادی روغن دارچین و صمغ های طعم دار مصرف می کنند شایع تر است ، زیرا ممکن است این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیبی در دارچین به نام سینامالدهید حساسیت دارند که می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بیشتر افراد دارای چربی بیش از حد را تحت تأثیر قرار می دهد. دارچین یا چون این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند ، صمغ مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد.

دارچین ممکن است قند خون را کاهش دهد.

داشتن قند خون بالا یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند از خون کمک می کند) را تقلید کند.

خوردن کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، در حالی که خوردن زیاد آن می تواند باعث پایین آمدن قند خون شما شود.هیپوگلیسمی) باعث خستگی ، سرگیجه و احتمالاً غش می شود. این در افرادی که در معرض خطر قند خون پایین هستند یا از داروهای دیابت استفاده می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش داده و باعث قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن زیاد آن می تواند باعث پایین آمدن بیش از حد قند خون شما شود ، به خصوص اگر داروهای دیابت مصرف می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض جانبی مصرف زیاد دارچین پزشک

خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین بافت خوبی دارد که می تواند تنفس را راحت تر کند. استنشاق تصادفی علل:

  • سرفه کردن
  • مشکل در تنفس

دارچین دار دارچین نیز گلو را تحریک می کند و می تواند مشکلات تنفسی بیشتری ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا سایر بیماری هایی که بر تنفس تأثیر می گذارند باید از استنشاق تصادفی دارچین خودداری کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب آن باعث استنشاق و تحریک گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخل دارویی با دارچین

خوردن مقدار کمی تا متوسط ​​دارچین با اکثر داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین می تواند با این داروها تداخل داشته باشد ، اثرات آنها را افزایش داده یا عوارض جانبی آنها را تشدید کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که می توانند بر کبد تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول. پاراستامول: استامینوفن استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین ممکن است به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر داروهای دیابت مصرف می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و باعث شود قند خون شما بسیار پایین بیاید. مصرف زیاد دارچین می تواند با دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی تداخل داشته باشد. آنها ممکن است عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

مضرات خوردن دارچین خشک

عوارض جانبی مصرف زیاد دارچین پزشک

از آنجا که “چالش دارچین” بسیار محبوب شد ، بسیاری سعی کردند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. این چالش شامل خوردن یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و آسیاب شده در کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب است. اگرچه بی ضرر به نظر می رسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. خوردن دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و همچنین باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها نمی توانند فیبرهای ادویه را تجزیه کنند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث التهاب ریه ها شوند. این بیماری به پنومونی آسپیراسیون معروف است. در صورت عدم درمان پنومونی آسپیراسیون ، ریه ها می توانند به طور دائمی آسیب ببینند.

خوردن مقدار زیادی دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه ها برسد ، نمی توان آن را تجزیه کرد و می تواند باعث عفونت مداوم و آسیب به ریه ها شود.

آخرین کلمه

به طور کلی ، استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان یک ادویه بی خطر با بسیاری از مزایای مهم سلامتی همراه است ، اما پرخوری می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

این امر به ویژه در مورد کاسیا صادق است زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقادیر کمی کومارین دارد.

مصرف روزانه قابل قبول کومارین 0.05 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن (0.1 میلی گرم/کیلوگرم) است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده بین 7 تا 18 میلی گرم است. به یاد داشته باشید که کودکان تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقادیر کمی کومارین است ، اما از مقادیر زیاد آن باید اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد. از دارچین به عنوان ادویه کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از مقدار مجاز روزانه برای مزایای سلامتی شما کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید