معایب دوستی اینترنتی معایب دوستی آنلاین


عصر تکنولوژی و ارتباطات گسترده مردم در اقصی نقاط جهان باعث پیدایش نوع جدیدی از ارتباط و دوستی به نام دوستیابی آنلاین و دوستی مجازی شده است.

معایب دوستی آنلاین

قرارهایی که گاهی منجر به دوستی های عمیق و حتی ازدواج می شود و گاهی به حوادث ناخوشایند و آسیب هایی مانند تجاوز، فحشا، اعتیاد به مواد مخدر و قتل ختم می شود. در این مقاله از مجله دلتا عنوان کردن معایب دوستی آنلاین ما پرداخت می کنیم

دوستیابی آنلاین یا دوستی اینترنتی چیست؟

همانطور که از نام دوستی مجازی پیداست، این ارتباطات مبتنی بر اینترنت و شبکه های مجازی است. ارتباطاتی که باعث شده افراد در هر موقعیتی و در هر نقطه ای از جهان دوست پیدا کنند. پس از آن روابطی شکل می گیرد که مهم ترین مسئله یک رابطه سالم یعنی دانش تا حد زیادی غایب است و دانش به کلمات و تصاویر محدود می شود. اما آیا این شناخت برای دوستی کافی است؟

باید بگوییم نه. در فضای مجازی، انسان‌ها بدون فکر وانمود می‌کنند که حقایق وجود ندارند. افراد پتانسیل کنترل و ویرایش کلمات و احساسات خود را در این فضا دارند و از این طریق حقیقت را در ذهن طرف مقابل به شکلی غیر واقعی به تصویر می کشند. اصالت و صداقت در زندگی برای ایجاد دوستی های سالم و پایدار ضروری است و در چنین ارتباط و دوستی مجازی، افراد می توانند هرکسی باشند.

معایب دوستی آنلاین

معایب دوستی آنلاین

جدای از مزایا، ارتباط آنلاین و دوستی های مجازی دارای معایب بسیار قابل توجهی است که باید در نظر بگیرید. برخی از معایب آن به شرح زیر است:

  • به دلیل حضور تعداد زیادی از افراد همفکر در این فضا، دوری از خانواده می تواند منجر به تنهایی و افسردگی شود.
  • مردم در این مکان ها معمولا ایده آل خود را ارائه می دهند، ایده آلی که مشخص نیست چقدر به واقعیت نزدیک است.
  • افرادی که برنامه های دوستی و دوستیابی آنلاین را انتخاب می کنند یا مسدود می شوند یا با دنیای واقعی مشکل دارند. همین موضوع می تواند دلیل بروز مشکلات و اختلالات روانی باشد.
  • اعتماد متقابل در چنین روابطی معمولاً آسیب می بیند. افرادی که می بینید ممکن است با افراد زیادی مرتبط باشند و مقایسه ها و شبهات زیادی در بین این گونه آشنایان وجود دارد.
  • در دوستی های آنلاین ابتدا دلبستگی شکل می گیرد، سپس مقدمه، این دلبستگی دانش کامل طرف مقابل را مختل می کند و می توان واقعیت ها را نادیده گرفت.

اگر درگیر دوستی های مجازی شویم چه؟

پنهان کاری را کنار بگذارید

اگر در فضای مجازی با فردی درگیر رابطه عاطفی هستید، قبل از بروز صدمات و مشکلات آن را با خانواده خود در میان بگذارید. اگر والدین آگاه باشند، بسیاری از مشکلات و آسیب ها از جمله شکست عاطفی رخ نمی دهد. خانواده ممکن است با تصمیم شما برای ادامه رابطه مجازی مخالف باشند. اما اگر لجبازی و لجبازی شما را ببینند، قطعا فرصت هایی را برای شناخت بهتر رابطه شما با طرف مقابل در نظر خواهند گرفت. اگر رابطه ای بی پایه و بی پایان نباشد و صرفاً مبتنی بر تفریح ​​نباشد، مطمئناً دو طرف توافق می کنند که آن را در چارچوب خانواده جدی کنند و خانواده نیز در صورت نبود مشکل از آن استقبال می کنند. برای ایجاد یک رابطه عاطفی خوب به مقاله «زبان عشق همسرتان را کشف کنید» مراجعه کنید.

یک رابطه مجازی را به یک رابطه واقعی تبدیل کنید

در دوستی مجازی، افراد فرصتی برای شناخت عمیق یکدیگر ندارند. اگر قصد ادامه رابطه با طرف مقابل را دارید و به او علاقه مند هستید، بهتر است رابطه خود را وارد دنیای واقعی کنید. البته، واقعی کردن روابط به معنای درگیر شدن در روابط مخفیانه و مخاطره آمیز نیست. در عوض بهتر است این کار را با آگاهی والدین و خانواده انجام دهید و برای آشنایی بیشتر به قرار ملاقات حضوری بروید. قبل از اینکه رابطه خود را رسمی کنید

معایب دوستی آنلاین

مطالعات پیشنهادی: مواد مردان را عاشق این چیزها کنید خواندن به

برنامه را دانلود کنید