معده درد خانگی و درمان سریع معده درد را در سه دقیقه درمان کنید


بسیاری از افراد هر روز درد معده را تجربه می کنند. درد شکم می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. چه راهکارهایی برای رهایی از این درد وحشتناک وجود دارد؟

درمان خانگی و سریع معده درد

با استفاده از یک سری داروهای گیاهی و همچنین استفاده از کمپرس آب گرم، نوشیدن آب فراوان و حمام آب گرم می توانید به کاهش درد معده کمک کنید، اما اگر معده درد مداوم و در صورت شدید بودن، حتماً متخصص. رفتار مجله دلتا همچنان به ارائه چند روش ادامه می دهد درمان خانگی و سریع معده درد به آن اشاره می کند.

زنجبیل

استفاده از زنجبیل برای رفع سوء هاضمه و دردهای همراه، آروغ زدن و استفراغ بسیار مفید است و می توان از آن به صورت تازه یا آسیاب شده در غذا و همچنین به عنوان چای استفاده کرد. مصرف این داروی گیاهی باعث تسریع تخلیه معده و تنظیم سیگنال های سیستم عصبی معده می شود.

چای برای معده درد

دارچین

مصرف دارچین به هضم سریعتر غذا کمک می کند و همچنین به تسکین سوزش سر دل و سوء هاضمه کمک می کند. این داروی گیاهی را می توان به عنوان ادویه یا چای دارچین استفاده کرد.

بابونه

بابونه برای رفع نفخ و گاز، اسهال و حالت تهوع و همچنین سوء هاضمه بسیار مفید است و می توان آن را به صورت خشک یا چای مصرف کرد.

نعناع

استفاده از این داروی گیاهی برای مشکلات معده ناشی از سندرم روده تحریک پذیر بسیار مناسب است و می توان از آن به صورت کپسول نیز استفاده کرد.

زیره

این داروی گیاهی برای تسکین درد معده ناشی از اسید معده، گاز و التهاب روده استفاده می شود. و زیره را می توان به صورت پودر یا چای و همچنین عصاره زیره مصرف کرد.

شیرین بیان

این داروی گیاهی برای رفع سوء هاضمه و درمان زخم معده بسیار مفید است. امروزه از مکمل آن برای درمان معده درد استفاده می شود.

عسل

از عسل می توان برای درمان معده درد استفاده کرد. البته از نظر مصرف غذاهای چرب و سرخ شده و همچنین مصرف دخانیات و مشروبات الکلی. ترکیب عسل با دارچین، ترکیب عسل با آب جوش و جوشانده عسل و دارچین در درمان معده درد موثر است.

عوامل موثر بر ایجاد درد شکم

عوامل موثر برای پیشگیری از درد معده

  • در هنگام معده درد لبنیات مصرف نکنید
  • عدم مصرف الکل
  • سیگار کشیدن ممنوع
  • نوشیدن آب میوه های حاوی اسید سیتریک
  • پیروی از رژیم غذایی فیبر
  • پرهیز از غذاهای پرچرب و سرخ شده و کافئین
  • در هنگام معده درد از غذای جامد استفاده نکنید
  • مصرف غذاهای قابل هضم
  • وعده های غذایی کوچک بخورید

درمان خانگی و سریع معده درد چیست؟

مطالعات پیشنهادی: با این روش های ساده از کمردرد خلاص شوید! خواندن به