مقصد چیست و چه کاربردی دارد؟ – خامه کم چرب


کفپوش، کفپوش چیست، کاربردهای کفپوش

مقصد چیست و چه کاربردی دارد؟

آشنا به کفپوش

کفپوش این به معنای مالیدن کف ساختمان است. کف سازی در حال حاضر یک عمل بسیار متداول است و به دلایل زیادی در کف ساختمان ها انجام می شود. کف سازی بر روی موزاییک ها و سنگ های مختلف انجام می شود. کفپوش مزایایی دارد. برای آشنایی با کفپوش به ادامه مطلب بروید بتهوون با من بمان

مقصد چیست؟

کفپوش یعنی لایه رویی سنگ را جلا دهید. سنگ ها را یکدست، یک دست و براق می کند. همچنین می توانیم درزهای سنگ، ترک ها و شکستگی ها را با رزین پر کنیم. سپس با چاک ایتالیایی پرداخت کامل را انجام دهید. یعنی سنگ را با دستگاه آسیاب می کنیم. این پولیش سنگ را نرم و براق می کند. برای هر مکانی که کف سنگ فرش می شود، سنگ تراشی مورد نیاز است.

کف سازی را می توان بر روی سنگ های ساختمانی، دیوارها، پله ها و ایستگاه های راه پله انجام داد.

سنگ سابی برای انواع سنگ ها مانند گرانیت، مرمر، تراورتن و غیره کاربرد دارد.

دلایل مهم کف سازی در ساختمان:

• زمان اصلی نیاز به کف سازی زمانی است که موزاییک ها یا سنگ ها در یک سطح نباشند و لبه های آنها اصلاً هم سطح نباشند.

وقتی با نصب موزاییک و سنگ، ملات، سیمان، چسب یا هر ماده خارجی روی سطح قرار می گیرد، از کف استفاده می شود.

• هنگامی که سنگ ها یا موزاییک ها در حین ساخت و ساز بد رنگ و لکه می شوند. حتی اگر سنگ ها کدر شدند و درخشندگی خود را از دست دادند، می توانید آنها را خیس کنید.

مزایای کفپوش، دانستن کاربردهای کفپوش، چرا کفپوش اهمیت دارد

نحوه انجام کفپوش

انواع روش های کف سازی:

چهار روش اساسی برای کفپوش سنگ طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

سنگ زنی الماس: در این روش سنگ زنی با سوراخ های الماسی انجام می شود که معمولا از لنت ها یا دیسک هایی به قطر سه تا چهار اینچ استفاده می شود. سه تا شش دیسک در پایین صفحه محرک ماشین سطح سنگ را جدا می کند. برای سمباده کاری سطح سنگ با الماس از دستگاه کف سازی کم سرعت (۱۷۵ دور در دقیقه) استفاده می شود. این فرآیند زمانی انجام می شود که درخشش مورد انتظار به دست آید.

کفپوش با پودر و ترکیبات پولیش: پودر ریز آلومینیوم یا اکسید قلع روی سطح سنگ اعمال می شود تا درخشندگی مورد نظر را به آن بدهد. این فرآیند در واقع مانند سمباده زدن با الماس است. با این تفاوت که از پودر عصبی استفاده می شود.

این فرآیند اغلب با افزودن اسید اگزالیک یا اگزالات برای تشکیل یک واکنش تبلور مانند افزایش می یابد. این پودر روی سطح قرار می گیرد و در آب خیس می شود تا یک محصول دوغابی تشکیل شود. این کار با دستگاه کفپوش و سرعت ۱۷۵ دور در دقیقه انجام می شود.

تبلور: این فرآیندی است که در آن یک ماده شیمیایی به نام فلوروسیلیکات روی سنگ پاشیده می‌شود و سپس پدهای پشم فولادی به آن اضافه می‌شود تا کریستال‌های شیشه‌ای روی سطح ایجاد شود. یک دستگاه استاندارد ۱۷۵ دور در دقیقه با صفحه محرک مخصوص برای تولید گرما و اصطکاک مورد نیاز برای تشکیل و پرداخت کریستال ها استفاده می شود.

لایه موم: معمولاً از موم روی سطح برای ایجاد درخشندگی مصنوعی استفاده می شود. شکل مایع یا نیمه مایع موم، اکریلیک، یورتان یا سایر پلیمرها با پاک کننده، غلتک، پودر یا اسپری روی سطح اعمال می شود. این کار معمولاً با دستگاه کفپوش پرسرعت و پدهای موی فیبری انجام می شود. این روش برای سنگ های چینی (مانند تراورتن) توصیه نمی شود.

چه نوع کفپوشی کفپوش خوب است، نیاز به کفپوش و سنگبری، تجهیزات کفپوش

تصاویر قبل و بعد از کفپوش

چه نوع کفپوشی خوب است؟

– کفپوش خوب یا کفپوش سنگی به کفی گفته می شود که در تمام قسمت های سنگ درخشندگی یکسانی داشته باشد این امر با تجهیزات با کیفیت امکان پذیر است.

– به خاطر داشته باشید که یکنواختی سنگ ها اکسیوم مقصد خوبی است.

– یکی دیگر از کیفیت های خوب کفپوش این است که گوشه های سنگی که برای ماشین های کفسابی در دسترس نیستند باید با دست سمباده شوند.

نیاز به استفاده از کف سازی و سنگ کاری

اگر در مورد پاک کردن کثیفی ها و درزها از کاشی های سرامیکی خود جدی نیستید، می تواند کثیفی بیشتری در آن محیط ایجاد کند، به عنوان مثال، چربی کف منبع غذایی خوبی برای سوسک ها، موش ها، حشرات و میکروب هایی است که بوی بدی دارند. در آن محیط پخش کنید زیرا این آلاینده ها می توانند شما و اطرافیانتان را ناراحت کنند و به دلیل بیماری روانی شما را در معرض خطر لغزش قرار دهند.

انواع روش های کف سازی، آشنایی با انواع روش های کف سازی، چه نوع کفپوشی کفپوش خوب است

براق بودن سنگ یکی از مزایای کفپوش است

تجهیزات کفپوش

کف با رزین یا بتونه یا نانو مواد مخلوط می شود. ماندگاری براقیت آن به این دلیل است که از نانو موادی که مدتی است به صنعت کف سازی راه پیدا کرده است برای عایق رطوبتی و ضد رسوب کف ها استفاده می شود. عملیات ساب زنی

تهیه الزامات و شرایط سنگ تراشی

اکنون که می دانیم کفپوش چیست، به فواید آن پی می بریم. باید ببینیم برای سنگ زنی و سنگ زنی کف چه شرایطی لازم است:

۱- کلیه وسایل و اقلام باید از محلی که قرار است شن و ماسه قرار گیرد خارج شود.

۲- ماسه ها و کثیفی های روی زمین را باید از بین ببریم و سطح آن تمیز باشد.

۳- بهتر است در محیط برق سه فاز باشد. دستگاه های مناسب با برق سه فاز بزرگتر هستند. و روند را تسریع کنید. ساختمان ها و مناطق دارای آسانسور نیز دارای برق سه فاز هستند.

* یکی از ترفندهایی که سازندگان حرفه ای استفاده می کنند، خرید سنگ هایی است که براق و ارزان نیستند، زیرا بعد از کار، آنها آسیاب یا شنی می شوند و سنگ ها شفاف می شوند و این باعث صرفه جویی در هزینه های کف سازی و سنگ زنی می شود.

مجموعه: بخش مد بیتوته