موارد مصرف نوشابه کاربردهای عجیب نوشابه در خانه نوشابه های گازدار


حتی ممکن است نوشابه های گازدار را به دلیل اثرات مضر فراوان از سبد خرید خود حذف کرده باشید. اما استفاده از نوشابه فقط با غذا و نوشیدنی نیست!

استفاده از نوشابه

جوش شیرین کاربردهای زیادی دارد، از بوی بد لباس گرفته تا شستن ظروف و تمیز کردن توالت. در ادامه مطلب استفاده از نوشابه بیان می کنیم؛ کاربردهای زیادی که تا به حال در مورد آنها نشنیده اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا همراه باشید.

استفاده از نوشابه

۱. به عکس ها ظاهری قدیمی بدهید

اگر به هنر و صنایع دستی علاقه دارید، این برنامه سودا را دوست خواهید داشت. مقداری جوش شیرین را در یک بطری اسپری بریزید و روی ورقه یا عکس اسپری کنید تا ظاهری کهنه به آن ببخشید. باید مقدار کمی جوش شیرین بپاشید تا کاغذ آسیب نبیند. می توانید یک اسفنج را در جوش شیرین خیس کنید و به آرامی روی کاغذ بکوبید.

استفاده از این روش باعث چسبندگی کاغذ می شود. پس با احتیاط آن را به کار بگیرید تا کاغذ پاره نشود. سپس چند دقیقه صبر کنید تا کاغذ خشک شود و آن را قاب کنید یا در آلبومی قرار دهید.

هرگز از نوشابه هایی که رنگ خوراکی کاراملی ندارند استفاده نکنید، در غیر این صورت نتیجه خیلی خوبی نخواهد داشت.

۲. استفاده از سودا برای از بین بردن زنگ زدگی

اگر می خواهید از شر زنگ زدگی ناخوشایند خلاص شوید، ماده زنگ زده را در یک لیوان پر از جوش شیرین تازه فرو کنید. اگر جسم بزرگ است، یک پارچه یا اسفنج را در جوش شیرین خیس کنید و از آن برای تمیز کردن زنگ استفاده کنید. پس از اتمام کار، آن را آبکشی کرده و مواد چسبنده باقی مانده را بشویید. می توانید از این روش ساده برای هر چیزی مانند ابزار، سکه، کلید و قفل استفاده کنید.

۳. فر کردن مو

اسید فسفریک موجود در جوش شیرین کوتیکول مو را کوچک می کند و فر طبیعی مو را افزایش می دهد. بنابراین، اگر به دنبال راهی ارزان برای باز کردن موهای خود هستید، آن ها را با جوش شیرین بشویید.

۴. سکه های درخشان

اگر اهل جمع آوری سکه هستید، این برنامه سودا را دوست خواهید داشت. برای درخشش سکه ها می توانید آن ها را در لیوانی پر از نوشابه بریزید و بگذارید مدتی در لیوان بمانند. وقتی سکه ها را بیرون بیاورید، می بینید که براق و نو هستند. جوش شیرین کثیفی و کثیفی را از روی سکه پاک می کند.

۵. استفاده از سودا در کوددهی گلها

با پاشیدن نوشابه روی گل هایی مانند آزالیا و یاس می توانید آنها را با یک کود بی خطر و موثر تقویت کنید.

استفاده از نوشابه

بیشتر بخوانید: برای خواندن اطلاعات بیشتر، اطلاعات جالب در مورد مردان! خواندن به

برنامه را دانلود کنید