موسویلرقانی: آقایان آمریکا و اروپا، با خروج از برجام، میلیاردها دلار برای ایران هزینه کردید.یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر طرف های اروپایی و آمریکایی درباره برجام گفت: با خروج از برجام میلیاردها دلار ضرر به ایران وارد کردید حالا که به نفت نیاز دارید. شما می گویید ایران باید به برجام بپیوندد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لرغانی نماینده فلورجان در صفحه توئیتر خود نوشت:

آقای آمریکا و اروپا!
با خروج از برجام میلیاردها دلار به ایران ضرر کردید، حالا می گویید ایران به نفت نیاز دارد! بازگشت به برجام!
چه کاری باید انجام دهید؟
مهربانی یک طرفه موجب تکلیف می شود.
در حال حاضر، آسیب را تعمیر کنید و مطمئن شوید که تا زمانی که ببینیم چه اتفاقی می افتد، حاضر نمی شوید!

به گزارش ایسنا، اخیرا ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری درباره توافق هسته ای گفت: ارزیابی آمریکا از جامعه اطلاعاتی آمریکا، آژانس بین المللی انرژی اتمی و آمریکا. همکاران و شرکا. این گزارش موقعیت ایالات متحده را در سراسر جهان مقایسه می کند و موقعیت فعلی این کشور را “در موقعیت بهتری برای مقابله با چالش های ناشی از برنامه هسته ای ایران” قرار می دهد.

وی گفت: پس از خروج آخرین دولت آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸، فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران که بخشی از برجام است، انجام شد.[توافق هسته‌ای] او که تحریم شده بود، گفت که زمان شکست هسته ای ایران به چند هفته یا کمتر رسیده است و یک “وضعیت غیرقابل قبول” است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه آمریکا همچنان در تلاش است تا مشخص کند ایران پیوستن به برجام را از سر می گیرد یا خیر، گفت: اگر ایران به وضوح نشان دهد که قصد انجام این کار را ندارد و توافق روی میز باید نادیده گرفته شود. پیشرفت ایران در این زمینه ادامه دارد. برنامه هسته ای راه دیگری می رویم!

قیمت به وضوح مشخص شده است: ایران به ما و بقیه جهان سیگنالی می فرستد که نمی خواهد به صورت دوجانبه به برجام بازگردد.

وی در ادامه این نشست خبری با تاکید بر اینکه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا وعده داده است ایران هرگز به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد، گفت: همچنان معتقدیم دیپلماسی تنها چیزی است که برای رسیدن به این هدف نیاز است و ابزاری موثر و پایدار است. .

انتهای پیام/

زخم