مکانهای اطراف روستای سنگان تهران آبشار سنگان | بالای محوطه حصار


برای رسیدن به روستای سنگان باید از چوک دوم شهران و از آنجا به جاده امامزاده داوود وارد جاده کوهسار شوید. بعد از ۱۰ کیلومتر در سمت چپ جاده تابلویی جهت سنگان را به شما نشان می دهد.

مکان های اطراف تهران

بهار احتمالا یکی از بهترین زمان ها برای کاوش است مکان های اطراف تهران و طبیعت در اطراف آن است. طراوت و طراوت بهار فرصتی مغتنم برای آشنایی با پایتخت پر دود و شلوغ ایران است. اگر عاشق سرزمین‌های باستانی و تاریخی هستید، در منطقه سولقان تهران گونه‌ای زنده پیدا می‌کنید. روستای سنگان یکی از آن روستاهایی است که در گوشه ای از آثار طبیعی و تاریخی قدمت و اصالت خود را حفظ کرده و حال و هوای شما را به صدها سال پیش برمی گرداند. با مجله دلتا با من بمان

طبیعت سنگان

چقدر روستای سنگان و جهرنه را می شناسید؟

روستای سنگان یکی از روستاهای بسیار دهستان کن است که وسعت آن بیشتر از روستاهای اطراف است. اگر اهل کوهنوردی و صخره نوردی هستید، احتمالا روستای سنگان را به دو دلیل می شناسید، یکی آبشار سنگان و دیگری قله حصار، اما کمی جلوتر می رویم.

مکان های اطراف تهران

روستای سنگان، اماکن تهران

دیدن تمام مکان های روستای سنگان ممکن است یک روز کامل یا کمی بیشتر طول بکشد. نمای بالای آبشار سنگان، باغ دره و پهنه حصار، روستای سنگان را به یکی از زیباترین نقاط تهران تبدیل کرده است.

مکان های اطراف تهران

امامزاده ها

امامزاده در هر کجا که باشند، همیشه زیارتگاه و نذری دائمی برای مردم آن منطقه است. یکی از عجایب سنگان وجود چهار امامزاده در روستایی ییلاقی در اطراف تهران است. این مکان ها به نوعی نشان دهنده قدمت بالای روستای سنگ است.

  • امام زاده سید علاءالدین
  • امام زاده سید عمادالدین
  • امامزاده قاسم
  • امامزاده آکیل

آبشار یخی سنگان

برای بسیاری از مسافران، آبشار سنگان تنها دلیل سفر به این روستا است. راستش را بخواهید، هم آبشار روستای انبوه و هم جاده منتهی به آن باشکوه، جذاب و زیباست. البته به کسانی که از ارتفاع و شیب می ترسند توصیه می کنیم سفر به آبشار سنگان را با فردی عاقل و آرام تجربه کنند.

آبشار سنگان

غار بیوک آقا

بد نیست حالا برو غار بیوک آقا. بیوک آقا مردی ترک زبان بود که این غار را در نزدیکی آبشار سنگان حفر کرد. به نظر می رسد او اولین کسی باشد که داستان فرهاد کهکن را به واقعیتی کوچک تبدیل کرده است.

رودخانه سنگان

بالا رفتن از کوه و رسیدن به آبشار می تواند سخت باشد و طرفداران خاص خود را دارد، اما همه دوست دارند در کنار رودخانه شنا کنند و صدای آرام آب را بشنوند.

رودخانه سنگان

بالای محوطه حصار

قله پهنه حصار یا به زبان محلی قله پهنه سر به احتمال زیاد یکی از زیباترین نقاط تهران، یکی از زیباترین قله های البرز و یکی از محبوب ترین مناطق برای کوهنوردان است. اگر به مکان های اطراف تهران علاقه دارید، در نقطه ای نزدیک تهران خوش بگذرانید.

منطقه حصار

درخت انجیر هزار ساله در دل روستای سنگان

اگر به امام زاده قاسم بروید حتما درختی با چند شاخه و تنه بسیار متراکم می بینید. این در واقع یک توله سگ هزار ساله است. سایکمور هزاره سنگان که به امامزاده قاسم سیکامور نیز معروف است در فهرست آثار ملی و طبیعی ایران قرار دارد.

هواپیمای امامزاده قاسم

نکات مطالعه: برای آشنایی بیشتر با گردشگری تنگ بهرام چوبین، الی گشت در تاریخ را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید