مکان‌های ملی شهر جاذبه‌های ملی شهر محتشم باغ رده شهرداری


چه سفری به کشور با مقصدی خاص داشته باشید و چه سفری بدون مقصد مشخص، از تجربه حضور در کشور و گشت و گذار در مکان های مختلف آن لذت خواهید برد.

مکان های شهر ملی

فرقی نمی کند در کشور رانندگی کنید یا پیاده روی کنید، زیرا می توانید زیبایی این شهر را با قلب خود ببینید و احساس کنید. خیابان های کشور پر جنب و جوش، پر جنب و جوش و امن هستند و دسترسی محلی آسان است. اگر می خواهید این شهر را بهتر بشناسید، پس مجله دلتا گوش به زنگ باشید مکان های شهر ملی به آن نگاه کنید.

خورشید در میدان شهرداری غروب می کند

بیش از ۸۰ سال از ساخت میدان شهرداری ملی می گذرد و در سال ۱۳۵۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. می توانید چای گیلاس را از فروشندگان صمیمی که در میدان قدم زدن در اطراف میدان چای می فروشند بخرید. سپس روی نیمکت های سنگی و چوبی اطراف میدان بنشینید و پرواز پرندگان را تماشا کنید. عصر میدان شهرداری شما و خانواده تان را به قدم زدن بر روی سنگ های سنگفرش آن و گوش دادن به صدای گوش دعوت می کند. همچنین می توانید از هر نوع باربیکیوی دلخواه خود در غرفه های مربعی لذت ببرید.

شهرداری ملی

بازار ملی

بازار رشترا یکی از نمادین ترین مکان های دیدنی شهر است. در آنجا ۱۴ کاروان باشکوه دوران کاجار و اوایل پهلوی را می بینید. بسیاری از مردم بر این باورند که اگر به یک کشور زیبا و ماجراجو سفر کنید و بازار سنتی آن را نبینید، سفر شما به این کشور کامل نخواهد بود. این بازار پر از رنگ ها و آهنگ های فوق العاده برای شنیدن است، می توانید صنایع دستی و انواع غذاهای تازه و محلی را از آنجا خریداری کنید و از اوقات خود لذت ببرید.

مکان های شهر ملی

خانه میرزا خوخ خان

خانه میرزا کوچک خان جنگلی در فاصله ۱۰ دقیقه ای میدان شهرداری رشترا است و خانه ای ۲۰۰ ساله را می توانید ببینید. این خانه دارای اهمیت تاریخی و سیاسی است. بازدید از این خانه شما را با معماری اصیل جیلانی آشنا می کند.

خانه میرزا خوخ خان

آرامگاه دکتر حشمت

ابراهیم حشمت ملقب به سردار حشمت به عنوان یکی از رهبران جنبش جنگل خدمت می کرد. وی کارهای مهمی در شرق گیلان انجام داده است که از آن جمله می توان به ایجاد مدرسه و احداث جاده سهکل و لاهیجان اشاره کرد. دکتر. آرامگاه حشمت در چله خانه، یکی از مناطق قدیمی شهر قرار دارد. اگر به مناظر شمالی کشور علاقه دارید، غروب آفتاب در آبشار بارنکوه را بخوانید.

دکتر حشمت

محتشم باغ

باغ محتشم یا پارک ملی شهر یکی از بناهای منحصر به فرد این شهر است که حدود ۱۱۴ سال پیش و در دوران کاجار ساخته شده است. این اقامتگاه زیبا و وسیع در قسمت جنوبی رشت و خیابان حافظ واقع شده و در دل آن کاخی کلاهی شکل با ویژگی های منحصر به فرد و باشکوهی قرار دارد. یک کاخ تابستانی با تزئینات زیبا و شیک. با بازدید از باغ محتشم و قدم زدن در زیر سایه درختان کهنسال آن آهنگ های گیلکی را بشنوید و لذت ببرید.

محتشم باغ

پروپوزال مطالعه: برای اطلاعات بیشتر در مورد گردشگری دهکده Levi’s A Cool Summer Place را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید