مکمل هایی که خطر ابتلا به کووید را در زنان کاهش می دهندایسنا/ خراسان رضوی بر اساس نتایج یک مطالعه بزرگ، زنانی که اسیدهای چرب امگا ۳، پروبیوتیک‌ها، مولتی ویتامین‌ها یا مکمل‌های ویتامین D مصرف می‌کنند کمتر احتمال دارد که تست کووید-۱۹ مثبت شوند. اثرات محافظتی این مواد مغذی متوسط ​​اما قابل توجه بود.

به گزارش روانپزشکی، از سوی دیگر، نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف مکمل‌های ویتامین C، روی یا سیر تأثیر مفیدی در کاهش خطر عفونت نداشته است.

از ابتدای شیوع این بیماری، بسیاری از پزشکان مشهور از طریق شبکه های اجتماعی استفاده از مکمل های غذایی ویژه برای پیشگیری و درمان کرونا را تشویق کرده اند.

در بریتانیا، قبل از اولین قرنطینه ملی، سهم مکمل های غذایی ۱۹.۵ درصد، فروش مولتی ویتامین ها ۹۳ درصد و فروش ویتامین C تا ۱۱۰ درصد افزایش یافت.

در ایالات متحده، زمانی که ترس از کووید-۱۹ در اوج خود بود، فروش مکمل‌های روی تا ۴۱۵ درصد افزایش یافت.

مواد مغذی مانند ویتامین C، ویتامین D و روی برای حمایت از سیستم ایمنی مهم هستند، اما هنوز مشخص نیست که آیا یک مکمل خاص می تواند خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهد یا خیر. نتایج این تحقیق نتیجه پیگیری ۴۴۵۸۵۰ نفر به مدت سه ماه است تا مشخص شود آیا استفاده از مکمل های غذایی خطر ابتلا به کووید را کاهش می دهد یا خیر.

نتایج این مطالعه در بریتانیا نشان داد که مصرف منظم مکمل‌های ویتامین D خطر ابتلا به عفونت SARS-CoV-2 را تا ۹ درصد، اسیدهای چرب امگا ۳ را تا ۱۲ درصد، مولتی ویتامین‌ها را تا ۱۳ درصد و پروبیوتیک‌ها را تا ۱۴ درصد کاهش می‌دهد.

مصرف منظم مکمل ها حداقل سه بار در هفته به مدت حداقل سه ماه تعریف شد.

زنان در این مطالعه در سنین و وزن های مختلف از جمله افرادی بودند که از مصرف این مکمل سود بردند، اما نتایج برای مردان یکسان نبود.

اثر محافظتی این مکمل ها برای شرکت کنندگان در ایالات متحده و سوئد حتی بیشتر بود. آمریکایی هایی که مولتی ویتامین مصرف می کردند ۱۲ درصد کمتر به عفونت کووید، ۱۸ درصد کمتر به پروبیوتیک ها، ۲۱ درصد کمتر اسیدهای چرب امگا ۳ و ۲۴ درصد کمتر احتمال داشت ویتامین D دریافت کنند.

علاوه بر این، خطر ابتلا به کووید در سوئدی‌هایی که مولتی ویتامین‌ها را ۲۲ درصد، پروبیوتیک‌ها را ۳۷ درصد، اسیدهای چرب امگا ۳ را تا ۱۶ درصد و ویتامین D را ۱۹ درصد مصرف می‌کردند کاهش یافت.

تفاوت در این اعداد ممکن است مربوط به این واقعیت باشد که مطالعه بر اساس اطلاعات خود گزارش شده در مورد شرکت کنندگان و استفاده آنها از مکمل های غذایی انجام شده است.

پروفسور سومانترا ری، مدیر اجرایی مرکز تغذیه و سلامت جهانی، گفت: «ما می دانیم که بسیاری از ریز مغذی ها، از جمله ویتامین D، برای عملکرد سالم سیستم ایمنی ضروری هستند. پیشگیری و درمان عفونت ها، اما تا به امروز شواهد محکم کمی وجود دارد که مکمل های غذایی ارزش درمانی فراتر از حفظ پاسخ ایمنی طبیعی بدن دارند.

وی افزود: همچنین این مطالعه برای پاسخگویی به سوالات مرتبط با نقش مکمل های غذایی در انتقال کووید طراحی نشده است و هنوز یک حوزه تحقیقاتی نوظهور قبل از نتیجه گیری قطعی است. خطر را کاهش دهد. از انتقال بیماری قرارداد کووید-۱۹ بده یا سکته نکن. این نیاز به مطالعه دقیق بیشتری دارد.

انتهای پیام/

زخم

The post مکمل هایی که خطر ابتلا به کووید را در زنان کاهش می دهند اولین بار در Chat Horizon ظاهر شد.