مکمل های کاهش وزن رژیم لاغری لاغری کاهش وزن سریع لاغری


همه ما با فرمول کاهش وزن آشنا هستیم. غذای سالم و ورزش کافی و هوشمندانه. اما جدای از این دو عامل اصلی، عوامل دیگری نیز وجود دارد.

مکمل های کاهش وزن

استفاده از مکمل های کاهش وزن برای کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب و سالم ضروری نیست، اما می تواند روند کاهش وزن شما را تسریع کند. چون بهترین مکمل های کاهش وزن دانستن در مقاله بعدی با مجله دلتا همراه باشید.

نکته ای که باید در مورد مکمل های کاهش وزن بدانید این است که مصرف این مکمل ها به تنهایی کمکی به کاهش وزن نمی کند. در واقع مهم ترین عوامل کاهش وزن ورزش و رژیم غذایی سالم است. مصرف مکمل تنها می تواند تلاش شما را برای رسیدن به وزن ایده آل تسریع کند.

بهترین مکمل های کاهش وزن

مصرف مکمل های کاهش وزن بدون ورزش و رژیم غذایی سالم هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. در ادامه مکمل ها و مواد غذایی زیادی که برای افزایش سرعت کاهش وزن توصیه می شود را ارائه می دهیم. برای استفاده از این مکمل ها ابتدا با پزشک یا متخصص تغذیه و تغذیه مشورت کنید و هیچ مکمل و دارویی را به تنهایی مصرف نکنید.

کافئین

نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار می تواند روند کاهش وزن شما را تسریع کند و روند افزایش وزن شما را کند کند. کافئین در واقع محرکی است که شما را هوشیارتر می کند، سطح انرژی را افزایش می دهد، کالری می سوزاند و تجزیه چربی را تسریع می کند.

زردچوبه

این ابر غذای طلایی یکی از موادی است که به عنوان مکمل فرموله شده است. این مکمل ادویه گاهی اوقات به عنوان کورکومین شناخته می شود. این مکمل را می توانید به صورت پودر یا کپسول پیدا کنید. تحقیقات زیادی در مورد اثرات کورکومین بر کاهش وزن در افراد مبتلا به سندرم متابولیک و بیماری های مرتبط انجام شده است.

چای سبز

بر اساس تحقیقات اخیر، چای سبز با تحریک بدن برای تولید آنزیم های خاص در سیستم گوارش، یکی از مهم ترین راه های کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن است. این فرآیند میزان جذب چربی و قند را کاهش می دهد و در نتیجه میزان کالری جذب شده در بدن کاهش می یابد.

    کاهش وزن

مکمل های پروبیوتیک

مکمل های پروبیوتیک برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مهم هستند و می توانند به کاهش وزن کمک کنند. پروبیوتیک ها به شکل مکمل در واقع باکتری های زنده ای هستند که فواید زیادی برای سیستم گوارش دارند. این باکتری ها به طور طبیعی به طور طبیعی در دستگاه گوارش وجود دارند، اما با استفاده از این مکمل ها می توانید تعداد آنها را در دستگاه گوارش افزایش دهید.

به خواننده بگو

این مکمل یکی دیگر از مکمل های کاهش وزن است که تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است. این مکمل با سیر نگه داشتن شما برای مدت طولانی تری باعث کاهش وزن می شود. البته جدای از این ویژگی، این مکمل خواص دیگری نیز دارد، به عنوان مثال سطح قند و چربی خون را کنترل می کند و فشار خون را تنظیم می کند.

پودر پروتئین آب پنیر

یکی از رایج ترین مکمل ها برای ورزشکاران پودر پروتئین آب پنیر است. شاید قبلاً از این پودر برای تهیه اسموتی های ورزشی خود استفاده کرده باشید. مصرف منظم این مکمل می تواند به ساخت بافت عضلانی و کاهش وزن کمک کند. افزایش بافت عضلانی به معنای افزایش قدرت بدنی و افزایش متابولیسم بدن است.

پودر پروتئین آب پنیر

مطالعات پیشنهادی: اگر از سرگیجه و سردرد دائمی رنج می برید این مقاله را بخوانید.