میدان نقش جهان اصفهان میدان نقش جهان نقش جهان دیدنی اصفهان


برای آشنایی با گوشه و کنار این جاذبه بی نظیر، سری به ساختمان های اصلی میدان نقش جهان می زنیم و به دنبال فرصت های مفرح می گردیم.

میدان نقش جهان اصفهان

با مجله دلتا برای این تور به ما بپیوندید میدان نقش جهان اصفهان و این میراث جهانی را ببینید. اولین چیزی که شما را به میدان جذب می کند، فضای آن است و سپس معماری میدان نقش جهان شما را به صحبت می اندازد.

شناخت میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان که میدان مرکزی شهر اصفهان است بخشی از مجموعه تاریخی محسوب می شود. برای درک وسعت و جذابیت این میدان کافی است بدانید که نقش جهان از میدان سرخ مسکو که یکی از وسیع ترین و معروف ترین میدان های جهان است، بزرگتر است.

نقش جهان

کاخ علی کاپو

یکی از بناهای چشم نواز در نقش جهان، کاخ علی کاپو است که در ضلع غربی آن قرار دارد. دیدنی ترین قسمت این کاخ گچ بری طبقه آخر است که به اتاق موسیقی یا اتاق صدا معروف است و در حال نواختن سازهای مختلف دیده می شود. راز عظمت این بنا در مینیاتورهای آن نهفته است.

علی کاپو

مسجد شیخ لطف الله

گنبدی زیبا از مسجدی در گوشه ای از این میدان تاریخی توجه هر رهگذری را به خود جلب می کند چرا که هیچ مناره ای در بالای آن دیده نمی شود. مسجد شیخ لطف الله یکی از مساجد خاص ایران است که در زمان صفویه ساخته شده است. امروزه به عنوان یکی از سکانس های نقش جهان طرفداران زیادی دارد.

میدان نقش جهان اصفهان

امام مسجد

در ضلع جنوبی میدان، گنبد و مناره ای را می بینید که متعلق به مسجد امام اصفهان است. این مسجد که به نام‌های مسجد شاه، مسجد سلطانی و مسجد جم نیز شناخته می‌شود، مهم‌ترین مسجد تاریخی اصفهان است و یکی از مهم‌ترین بناهای معماری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود.

امام مسجد

بازار قیصری

بازار اصفهان یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین بازارهای ایران است و به دلیل حضور در میدان نقش جهان، یکی از ممتازترین بازارهای ایران از نظر مقصد گردشگری محسوب می‌شود. ساخت بنای اصلی این بازار در دوره صفویه و قاجار به پایان رسید.

بازار قیصری

دروازه چوگان

در ضلع جنوبی و شمالی نقش جهان چوک ستون های سنگی کوچکی قرار دارد که امروز رهگذران با بی تفاوتی از کنار آن می گذرند. اینها سوغاتی از چوگان بازی در گذشته هستند و قدیمی ترین دروازه چوگان جهان را تشکیل می دهند. برای دیدن جاذبه های تهران تهران گردی کم هزینه در بستان رازی را بخوانید.

دروازه چوگان

تفریح ​​در میدان نقش جهان اصفهان

میدان نقش جهان نه تنها مکانی برای گشت و گذار در تاریخ این سرزمین است، بلکه می توانید در آنجا به فکر تفریح ​​باشید و لحظات متفاوتی را برای خود رقم بزنید:

خرید: در این دسته فرصت های خوبی برای خرید سوغات و صنایع دستی و سایر اقلام دارید.

چرخش شکم: در میدان نقش جهان فرصت های خوشمزه ای وجود دارد که با آن ها می توانید خاطره خوبی برای خود و همسفرانتان بسازید.

کافه اصفهان

کافه گردی: برخی از کافه‌های میدان نقش جهان، کافه‌های ساده نیستند و به عنوان کافه گالری یا کافه موزه عمل می‌کنند. در این کافه ها صبحانه نیز سرو می شود و می توانید ساعات اولیه روز را در آنها سپری کنید.

ماشین سواری: یکی از جلوه های ویژه میدان نقش جهان، کالسکه هایی هستند که در اطراف میدان حرکت می کنند و گردشی متفاوت را به شما هدیه می دهند.

میدان نقش جهان اصفهان

پروپوزال مطالعه: برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد گردشگری بهترین شهرهای ایران در تابستان را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید