نباید به انتقال تجربیات در حوزه تعزیه بسنده کنیموقت آن است که به انتقال تجربیات بسنده نکنیم و از توان معلمان تعزیه در گسترش این هنر در همه جای منطقه استفاده کنیم تا شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر آن باشیم. .

بر این اساس، به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی داستان فتح، هفتم شهرور در دومین شب از مراسم سوگواری زخمی کهنه با حضور سید محمد ندری رئیس بنیاد فرهنگی داستان فتح برگزار شد. ، غلامرضا منتظری شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، حسین مسافر آستانه، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس سابق، محمد دشتقلی، مدیرکل سابق مرکز هنرهای نمایشی، کریم خوش مرام، معاون فرهنگی روایت فتح هماهنگ کننده از بنیاد و به ریاست میلاد جابری نویسنده و کارگردان تئاتر در محوطه باز بنیاد فرهنگی نرساو فاتح برگزار شد.
معاون غلامرضا منتظری در این مراسم تعزیه را یکی از سرمایه های فرهنگی و معنوی دانست و گفت: هنر تعزیه ریشه در اندیشه و اندیشه دینی ما دارد و یکی از اصیل ترین سرمایه های هنری، فرهنگی و معنوی به شمار می رود. این برای ما یک مزیت است. و باید قدر بدانید که متأسفانه این هنر مغفول مانده است اما آرام آرام شاهد هستیم که غبار مظلومیت و محرومیت از چهره پاک این هنر زدوده می شود و برای این مهم اقداماتی در حال انجام است. . باید با هم دریابیم که یکی از آنها بحث آموزش این هنر به ویژه در بین نوجوانان و جوانان مستعد کشور است و امروز وقت آن است که به انتقال تجربیات بسنده نکنیم و از توانایی استفاده کنیم. معلمان تعزیه این هنر را در همه جای کشور گسترش دهند. شاهد رشد و توسعه بهتر و بهتر آن خواهیم بود.

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی نیز راهکارهای تقویت این هنر را تشریح کرد و گفت: باید رقابت سالمی را برای آفرینش های هنری در قرارگاه تعزیه بیش از پیش فراهم کنیم. و انتشار نسخه های قدیمی به عنوان میراث مهم یکی از راه های تقویت و گسترش این هنر است. هر چه نسخه های معتبرتر باشد، هنر تعزیه در جامعه تأثیرگذارتر است.

رئیس سابق سازمان بسیج هنرمندان درباره مسئولیت کارکنان و مددکاران در خصوص حفظ و نشر این هنر کهن گفت: چتر حمایتی کارکنان و حامیان این هنر باید بیش از پیش باز و گسترش یابد. . . . این هنر نیازمند امکانات و الزاماتی است که باید به آنها اشاره کرد که بدون شک هنر ما را نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح جهانی نیز سربلند خواهد کرد و به ویژه برای کاشفان اروپایی شگفت انگیز و الهام بخش بود. زیاد بودند. و ما کمیسیون فرهنگ مجلس با جدیت پیگیر این موضوع هستیم و این کار را خواهیم کرد و باید با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما صحبت کنیم و تمام تلاش خود را می کنیم. از این اصل حمایت کنید. یک مهارت خدادادی با عزم جدی و سخت کوشی.

مراسم عزاداری مرحوم نادر طالب زاده و شهید سید ابراهیم عسگرزاده در دومین شب «زخم عتیق» با تقدیم مجلس طفلان مسلم توسط مجید خسروان برگزار شد. این مراسم به همت انجمن تئاتر انقلاب و بنیاد فرهنگی دفاع مقدس فاتح به مدت هفت شب از شنبه ۲۳ شهریور لغایت جمعه ۳۰ شهریور ماه ساعت ۲۰:۳۰ در محوطه باز ساختمان مرکزی بنیاد فرهنگی فاتح فردوسی برگزار می شود. این میدان در ابتدای خیابان قرآن شهید سپاه آباد، نبش خیابان شهید فلات پور برگزار می شود و ورود برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


پس از سه برد پیاپی و تاکیدی پاری سن ژرمن در قهرمانی فرانسه، این…