نحوه برخورد با افراد حسود برخورد مناسب با افراد حسود


وقتی افراد حسود را می بینیم که به زندگی و کار ما حسادت می کنند، می دانیم که در مسیر رشد هستیم.

نحوه برخورد با افراد حسود

وقتی به سطح بالاتری از رشد می رسیم، ناگهان متوجه می شویم که بسیاری از افرادی که زمانی دوست، همکار یا شریک ما بودند، اکنون به ما حسادت می کنند. پس بهتر است نحوه برخورد با افراد حسود یاد بگیرید که کمتر از رفتار آنها ناراحت شوید. با مجله دلتا بودن با

نحوه برخورد با افراد حسود

وقتی به عنوان یک انسان در حال رشد شناخته می شویم، بهتر است انتظار داشته باشیم که افراد حسود ظاهر شوند.

انتقاد پذیر باشید

وقتی آن شخص با مهارت انتقاد از روی دشمنی و حسادت از ما انتقاد می کند، ببینیم به چه چیزی گیر کرده است. سپس همان را اصلاح کنید. به این ترتیب ما روز به روز در زندگی شخصی و شغلی خود بهتر خواهیم شد. پس بیایید کم کم کیفیت کارمان را بالا ببریم تا دیگران حتی نتوانند ما را بگیرند. می توانیم از انتقاد افراد حسود برای درک نکاتی استفاده کنیم که تاکنون از آنها غافل شده ایم.

نحوه برخورد با افراد حسود

برای بهبود شخصیت و عزت نفسمان تلاش کنیم

هر چه بیشتر برای بهبود شخصیت و عزت نفس خود تلاش کنیم، از درون قوی تر می شویم. در نتیجه کمتر تحت تاثیر رفتار بد افراد قرار خواهیم گرفت. هر چه از نظر شخصیتی بزرگتر می شویم، نگرانی هایمان بیشتر می شود. آن وقت چیزهای بی اهمیت ما را آزار نمی دهند زیرا اولویت های مهم تری داریم. بهتر است به خود یادآوری کنیم که حسادت او به ما ناشی از ضعف های شخصیتی، احساس درماندگی، احساس ناامنی و نیازهای برآورده نشده در زندگی اوست.

تشویق نحوه برخورد با افراد حسود

همانطور که گفتیم گاهی اوقات یک فرد حسود دچار مشکلات شخصیتی می شود. مثلاً از کمبود عزت نفس رنج می برد. یعنی او احساس حقارت می کند. وقتی رفتار خوبی از او دیدیم، می توانیم از این فرد برای بهبود وضعیتش تمجید کنیم. با این کار انگیزه او افزایش می یابد، عزت نفس او افزایش می یابد و آرام آرام فکر می کند که او نیز راهی برای پیشرفت دارد و دلیلی برای حسادت او به دیگران وجود ندارد.

از موفقیت هایمان حرف نزنیم

به رفتارت فکر کن آیا ما به گونه ای رفتار کرده ایم که دیگران به آن حسادت می کنند؟ بهتر است این رفتارها را بشناسید و به تدریج سعی کنید آنها را کنار بگذارید.

پس با توجه به شناختی که از آن شخص داریم، نباید مسائل خاصی را در مقابل او مطرح کنیم. همچنین قرار دادن عکس و عکس از بهترین لحظات زندگیمان در اینستاگرام باعث حسادت دیگران می شود. زیرا آنها فقط سطح موضوع را می بینند.

نحوه برخورد با افراد حسود

بیایید تصویر خود را برای او تغییر دهیم

برای کاهش احساس حسادت، می توانیم تصویری را که افراد حسود از ما دارند تغییر دهیم. اگر آنها احساس کنند که ما شخصاً خواهان موفقیت دیگران هستیم، رشد ما با حسادت کمتری مواجه خواهد شد. پس بیایید نشان دهیم که ما دشمن آنها نیستیم. گاهی اوقات آنها به ما حسادت می کنند زیرا ما را تهدیدی برای خود می بینند.

حل تعارض با برخورد با افراد حسود

برای حل تعارض، در مورد حادثه ناخوشایند با آنها صحبت کنید و احساسات خود را مؤدبانه و محترمانه بیان کنید. به یاد داشته باشید که در هنگام عصبانیت با او هرگز احساسات خود را ابراز نکنید و مکالمه را تا زمانی که کاملا آرام شوید به تعویق بیندازید.

یک گروه پشتیبانی ایجاد کنید

وقتی حسادت به تهدید تبدیل نمی شود و فقط به تمسخر و نگاه های سرد و بی توجهی به رشدمان محدود می شود، می توانیم تا حدودی نسبت به این رفتارها بی تفاوت باشیم. اما خطر حسادت زمانی برای ما به وجود می آید که احساس کنیم حسادت در حال تبدیل شدن به یک توطئه است.

یک گروه پشتیبانی ایجاد کنید

مطالعات پیشنهادی: مواد چه چیزی باعث خیانت مردان متاهل می شود؟ خواندن به

برنامه را دانلود کنید