نحوه نگهداری سیب زمینی سیب زمینی | پرورش سیب زمینی


اکثر مردم با برآمدگی سیب زمینی مشکل دارند. اما راه حل این مشکل چیست؟

نحوه نگهداری سیب زمینی

بایدها و نبایدهای سیب زمینی مجله دلتا مفیدترین نقدها را در این مقاله ارائه می دهد نحوه نگهداری سیب زمینی پرداخت خواهد شد.

نحوه نگهداری سیب زمینی

در جای خنک، تاریک و خشک نگهداری شود

سیب زمینی ها را در جعبه چوبی در تاریکی نگهداری کنید.نگهداری سیب زمینی در جای خنک، تاریک و خشک اساس نگهداری آنهاست. دمای ایده آل برای نگهداری سیب زمینی بالاتر از دمای یخچال و بین ۴۰ تا ۵۰ درجه فارنهایت است. از آنجایی که برخی از محصولات، مانند سیب زمینی خام، برداشت می شوند، مقدار کمی گاز اتیلن آزاد می کنند که به فرآیند رسیدن کمک می کند. با توجه به این گاز، سیب زمینی تا زمانی که برای مصرف آماده شود به رسیدن ادامه می دهد. اگرچه نمی‌توانیم از این اتفاق جلوگیری کنیم، اما دمای سرد به کند کردن این روند کمک می‌کند.

نحوه نگهداری سیب زمینی را بخوانید

افزایش گردش هوا (در تور نگه دارید)

بهتر است سیب زمینی ها را در کیسه توری نگهداری کنید تا از ورود آنها به هوای تازه و رطوبت و خراب شدن آنها در کابینت های چوبی جلوگیری شود. هنگامی که به دنبال ظرفی برای نگهداری سیب زمینی می گردید، به دنبال چیزی باشید که جریان هوا را افزایش دهد و رطوبت را حفظ نکند. چند نمونه از ظروف مناسب سبد، کیسه کاغذ، کیسه توری یا حتی یک کاسه باز که خیلی عمیق نیست.

کثیفی را از سیب زمینی پاک نکنید

به طور طبیعی پس از برداشت، سیب زمینی با لایه ای از خاک پوشانده می شود و این می تواند برای تمیز کردن خاک برای شما وسوسه انگیز باشد. اما اگر قصد دارید آنها را برای مدت طولانی نگه دارید، بهتر است از آنها اجتناب کنید. بهتر است با برس کمی خاک روی آنها بمالید. همیشه می توانید چند دقیقه قبل از استفاده آنها را کاملاً بشویید.

کثیفی را از سیب زمینی پاک نکنید

برای نگهداری سیب زمینی از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

علاوه بر کارهایی که هنگام نگهداری سیب زمینی باید انجام دهید، مواردی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید.

سیب زمینی به پوست آسیب نمی رساند

هنگام بریدن و هم زدن سیب زمینی ها مراقب باشید که به هیچ وجه به آنها آسیب نرسانید. آسیب می تواند هر گونه بریدگی، لک و پوسته پوسته شدن باشد. سیب زمینی بد، حتی اگر اندکی آسیب دیده باشد، احتمالا سریعتر رسیده و زودتر از حد انتظار خراب می شود.

سیب زمینی به پوست آسیب نمی رساند

نزدیک موز، سیب، پیاز یا گوجه فرنگی قرار ندهید

اگر سیب زمینی در مقابل هر یک از این محصولات قرار گیرد، گاز اتیلن ساطع شده از آنها نیز می تواند روی سیب زمینی تاثیر بگذارد و باعث زودتر رسیدن آنها شود.

در یخچال نگهداری نکنید

اگرچه دمای پایین برای نگهداری سیب زمینی ایده آل است، اما سیب زمینی را هرگز نباید در یخچال نگهداری کنید زیرا یخچال محیط بسیار سردی برای سیب زمینی دارد. وقتی سیب زمینی خام برای مدت طولانی در یخچال نگهداری می شود، ممکن است مقداری از نشاسته به شکر تبدیل شود. این فرآیند شیرین کردن سرد نامیده می شود و می تواند برای سیب زمینی مضر باشد.

در یخچال نگهداری نکنید

نکات مطالعه: از شما دعوت می کنیم در مورد شلیل با ۷ خاصیت جادویی برای سلامتی مطالعه کنید.

برنامه را دانلود کنید