نشانه سلامتی در لب ها نشانه سلامت لب های بریده


لب ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن هستند که می توانند شما را از مشکلات جدی که سلامت شما را به خطر می اندازند آگاه کنند.

نشانه سلامت در لب ها

در این بخش از مجله دلتا، ۶ نشانه سلامت در لب ها با هم مرور می کنیم.

یک ترک در گوشه دهان وجود دارد

هنگامی که بزاق در گوشه های دهان جمع می شود، پوست را خشک می کند و باعث ایجاد ترک می شود. عفونت شایع ترین علت این ترک هاست و در صورت تداوم این ترک ها در گوشه دهان حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

خشکی لب و لایه برداری پوست

خشکی لب ها می تواند نشان دهنده کمبود رطوبت در بقیه بدن باشد و این می تواند به دلیل شرایط آب و هوایی یا استرس باشد که در این صورت باید آب فراوان بنوشید و از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید و همچنین می تواند باعث پوسته پوسته شدن لب ها شود. علت آلرژی است و در صورت وجود علائم دیگری مانند خارش باید به پزشک مراجعه کرد.

خشکی لب و لایه برداری پوست

چین و چروک روی لب

گاهی اوقات ممکن است این لکه ها برای فرد دردناک باشد، اما اغلب مضر هستند و بدون هیچ درمانی از بین می روند. به عنوان مثال، این چین و چروک ها می تواند در اثر تزریق اسید هیالورونیک ایجاد شود و واکنش های غذایی نیز می تواند باعث ایجاد این وقفه ها شود. در برخی موارد، تشکیل آنها روی لب ها ممکن است به دلیل عفونت ویروسی مانند تبخال باشد که نیاز به درمان پزشکی مناسب دارد.

قرمزی اطراف لب

یکی از شایع ترین علل قرمزی اطراف لب خیس شدن مکرر زبان با زبان است. این کار باعث خشک شدن روغن های طبیعی پوست اطراف لب و قرمزی و خارش آن ها می شود و ترک عادت و استفاده از یک مرطوب کننده ساده می تواند این مشکل را حل کند.

تغییر رنگ لب نشانه گردش ضعیف اکسیژن در خون است

لب های آبی و ترک خورده نشان دهنده گردش ضعیف اکسیژن در خون است و این مشکل می تواند علائم مشابهی را در انگشتان دست و پا ایجاد کند.

لکه های تیره روی لب

دلایل زیادی برای ظاهر شدن لکه های تیره روی لب ها وجود دارد. بهترین راه این است که برای بررسی آن به پزشک مراجعه کنید. هایپرپیگمانتاسیون بیماری شایعی است که می تواند باعث ایجاد لکه های قهوه ای در بدن فرد شود و این لکه ها نه تنها روی لب ها بلکه روی گونه ها، بینی و پیشانی نیز ظاهر می شوند.

نشانه سلامت لب ها چیست؟

مطالعات پیشنهادی: برای تمیز کردن ریه ها در هوای غبارآلود، مقاله ۴ را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید