نقش مشاوره روانشناسی در کسب و کار – نور کریم


روانشناسان همچنین می توانند به کارکنان کمک کنند تا فرصت های جدید توسعه حرفه ای را برای بهبود مهارت های خود و بهره وری بیشتر شناسایی کنند. خدمات مشاوره روانشناسی کسب و کار می تواند برای سازمان ها در هر اندازه و در صنایع مختلف مفید باشد و شامل درک محیط کسب و کار، شرکت ها و کارکنان آنها می شود. به عنوان یک روانشناس ارشد در Psychological Consultancy Ltd، کار مشتری او از یک تا یک مربی اجرایی تا ایجاد و اعتبار سنجی سیستم های ارزیابی سفارشی است. او با سازمان های مختلفی از جمله UBS، HBoS، Standard Chartered، VirginMedia، HMRC، The British Council و BMW کار کرده است.

روانشناس کسب و کار با رویکرد فردی

من همیشه از رویکرد آنها در تعامل که همیشه انعطاف‌پذیر و چابک است قدردانی می‌کنم – آنها واقعاً گوش می‌دهند و نیازهای سازمانی ما را برآورده می‌کنند. عمق دانش و تجربه آنها در ارزیابی، توسعه، مربیگری، روانشناسی مشاوره و سلامتی بی نظیر است – و در نهایت – آنها یک تیم عالی برای کار هستند! در یک یادداشت شخصی، من یک تجربه مربیگری با جکی داشته ام که به همان اندازه حامی، دلسوز، چالش برانگیز و متحول کننده بوده است. من به عنوان یک روانشناس بالینی، یک تحلیلگر یونگی و یک متخصص در توسعه رهبری جهانی، خدمات روانشناختی را برای مشتریان خصوصی، مربیگری برای مدیران اجرایی و مشاوره برای شرکت ها ارائه می دهم. از طریق درک خود از علم رفتار انسان و تجربه در محل کار، ما به سازمان ها کمک می کنیم تا افراد، تیم ها و رهبران خود را برای ایجاد محیط های کاری سالم تر، شادتر و مولدتر توانمند کنند. روانشناسان همچنین می توانند با تک تک کارکنان صحبت کنند و واکنش آنها را نسبت به تصمیمات و فعالیت های تجاری خاص که در سازمان انجام می شود ارزیابی کنند.

جان یک روانشناس تجارت با نزدیک به ۲۰ سال تجربه است مشاوره روانشناسی کسب و کار است YES با تیم من برای ارائه آموزش های تعاملی برای رهبران، اولویت دادن به مراقبت از خود، برای ایجاد اعتماد به نفس و توانایی آنها برای مقابله با سلامت روانی تیم خود کار کرد. ماه‌ها بعد، نظرسنجی مشارکت ما افزایش قابل توجهی را در امتیاز جو روانی-اجتماعی ما نشان داد، به طوری که کارکنان احساس می‌کردند بیشتر توسط مدیرانشان حمایت می‌شوند و راحت مسائل را مطرح می‌کنند. ما در کسب و کار توانمندسازی سازمان ها برای حمایت از رهبران و تیم های خود برای رسیدن به سطوح بالاتر عملکرد، رفاه و موفقیت هستیم. دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد را در مشاوره کسب و کار تکمیل می کنند می توانند به عنوان مشاور ادامه دهند یا خدمات مشاوره ای و تجربه در زمینه های شغلی سنتی ارائه دهند. خدمات مشاوره در صنایع در حال گسترش است و با افزایش تخصص نیروی کار، شرکت های کوچک و متوسط ​​و شرکت های مشاوره بزرگ تقاضای زیادی دارند.

یکی دیگر از عناصر مشاوره روانشناسی کسب و کار بر چگونگی تأثیرگذاری سازمان بر رفتار کارکنان متمرکز است. تکمیل پایان نامه یک جنبه ضروری از تجربه تحصیلی و آموزش حرفه ای دانشجویان روانشناسی تجارت است. این فرصتی را برای مدرسه فراهم می کند تا توانایی دانش آموز را برای تفکر انتقادی و خلاقانه در مورد یک موضوع کاربردی در روانشناسی کسب و کار و انجام تحقیقات جدید در این زمینه ارزیابی کند. پایان نامه باید به طور واضح و مختصر تخصص دانشجو را در تحقیق در زمینه خاصی از روانشناسی کسب و کار نشان دهد. این پایان نامه تحقیقات تجربی را با استفاده از روش های کمی، کیفی یا ترکیبی برای تولید دانش جدید در چارچوب نظری انجام می دهد که در آن دکترا. Blaze Vantage یک مشاور استعداد خاص بخش است که از دقت علمی، تخصص مشاوره و دانش بخش قابل توجهی برای ارائه استراتژی‌های افراد سازمانی سفارشی، راه‌حل‌های ارزیابی و پیشنهادات توسعه استفاده می‌کند.

تعیین نیازهای فردی شما و روشن کردن روند درمانی منحصر به فرد شما، کلید دستیابی به نتایج موفق و بلند مدت است. حساب شخصی وارد شده خود را مشاهده کنید و به ویژگی های مدیریت حساب دسترسی داشته باشید. برخی از جوامع برای دسترسی به اعضای خود از حساب های شخصی آکسفورد آکادمیک استفاده می کنند. ما خوشحالیم که این خدمات را به عنوان بخشی از تلاش هایمان برای خدمت به نیازهای کسانی که در علم و عمل مشاوره روانشناسی IO فعالیت می کنند، به اعضا ارائه می دهیم.

سطوح بالای رضایت شغلی کارکنان را برای مدت طولانی‌تری راضی نگه می‌دارد که این امر باعث کاهش نرخ جابجایی سازمان می‌شود. همه برنامه‌های دانشگاهی ارزیابی‌های سالانه یادگیری دانش‌آموز و سایر شاخص‌های اثربخشی برنامه را به عنوان بخشی از فرآیند بررسی برنامه‌های دانشگاهی گزارش می‌کنند. استفاده از ابزارهای روانشناختی برای جذب نیرو شامل استفاده از آزمون های استعداد و پرسشنامه های شخصیت.

بسیاری از سازمان‌ها معمولاً کلمه «سلامتی» را به عنوان شغل مطرح می‌کنند به این امید که واقعاً تأثیر بگذارد. اگر دلیلی وجود دارد که مدیریت میانی یا تیم رهبری ارشد شما آنطور که شما می خواهید عمل نمی کند، بیایید صحبت کنیم. شاید وقت آن رسیده است که چیزی را امتحان کنید که به طور خاص نیازهای سازمانی شما و نیازهای مدیرانتان را برآورده کند. در طول کارم به عنوان یک روانشناس کسب و کار آزاد، اهمیت این را یاد گرفتم که بتوانم در هر مرحله از پروژه به مشتریانم ارزش بیافزاییم، نه اینکه فقط روی نتیجه نهایی تمرکز کنم.

یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود بهره وری، تنوع بخشیدن به وظایف یک کارمند است. شرایط اقتصادی کنونی کسب‌وکارها را ملزم می‌کند تا راه‌های جدیدی برای به دست آوردن مزیت رقابتی در صنایع مربوطه خود بیابند، عملیات خود را تسریع بخشند و جریان درآمد خود را افزایش دهند و در عین حال هزینه‌ها را کاهش دهند. از آنجایی که شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا رقابتی باقی بمانند، مدیریت در بسیاری از فعالیت‌ها، به ویژه در کسب‌وکارهای کوچک که مدیران دارای مسئولیت‌های متعدد هستند، درگیر است. در PCL، ملیسا مسئول کمک به مشتریان در امور روزمره دفتر، استراتژی های عملیاتی، و سوالات و مسائل فنی است.

فرهنگ شرکتی، تغییرات ساختاری سازمانی، و سایر پیشنهادات، زمینه های مشترک تمرکز هستند. رشته مشاوره نیاز به مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی یا رشته های مرتبط دارد. این مسیر دانشجویان را آماده می کند تا اصول روانشناسی کسب و کار را در محیط های مشاوره به کار گیرند و به بهبود عملکرد فردی، گروهی و سازمانی در محیط های انتفاعی و غیرانتفاعی کمک کنند. انجام ارزیابی رفتاری و مصاحبه، ارزیابی مدیریت، و ارزیابی و توسعه فردی رهبر ارشد/مجری در همه سطوح.

کلویی دارای لیسانس روانشناسی و کارشناسی ارشد در روانشناسی سازمانی است و عضو BPS است. کلویی قبلاً به عنوان یک روانشناس مشاور کار کرده است و راه حل های عملی برای سازمان هایی که از افراد عصبی واگرا حمایت می کنند تا در محل کار پیشرفت کنند و به یک سازمان فراگیر عصبی تبدیل شوند، توسعه داده است. او با طیف گسترده ای از مشتریان در بخش دولتی و خصوصی از جمله مدارس و دانشگاه ها کار کرده است. کلویی مشتاق کمک به سازمان‌ها برای یافتن بهترین افراد برای کار از طریق آموزش منصفانه و فراگیر است.

همه گیری مداوم باعث شده است که مشاوران شغلی بسیاری از برنامه های موجود خود را با مشتریان خود تنظیم کنند. در عین حال، به آنها کمک می کند تا مهارت های خود را با رویارویی با موقعیت های جدید و متفاوت تقویت کنند. این همه گیری در ابتدا باعث اخراج های قابل توجهی شد که برنامه های شغلی بسیاری از افراد را مختل کرد.

همچنین یک بخش گسترده دانشجویی وجود دارد که به بسیاری از سوالات مرتبط با مطالعه و تمرین روانشناسی مشاوره پاسخ می دهد. هنگامی که صحبت از عملکرد حرفه ای می شود درجه قابل توجهی از همپوشانی بین مشاوره و روانشناسی بالینی وجود دارد. برای مثال، هم مشاوران و هم روانشناسان بالینی قادر به ارائه طیف وسیعی از مداخلات و خدمات روان درمانی هستند.

از آنها انتظار می رود که در جریان پیشرفت های حرفه خود باشند و در توسعه و نظارت حرفه ای مستمر، از جمله راهنمایی خود، مشارکت داشته باشند تا از عملکرد ایمن و اخلاقی اطمینان حاصل کنند. نظریه شغلی شناختی اجتماعی توسط رابرت دی. لنت، استیون دی. ارائه شده توسط براون و گیل هکت. این نظریه کار آلبرت بندورا در مورد خودکارآمدی را می گیرد و آن را به توسعه علاقه، انتخاب و عملکرد تعمیم می دهد. متغیرهای فردی در SCCT شامل باورهای خودکارآمدی، انتظارات نتیجه و اهداف شخصی است.

Lyra UC SHIP به اعضا امکان دسترسی به مراقبت های عاطفی و روانی محرمانه را می دهد که چگونه، چه زمانی و کجا به آن نیاز دارند. اعضای (دانشجویان، همسران و وابستگان آنها) که در طرح پزشکی UC SHIP ثبت نام کرده اند، همگی به Lyra دسترسی خواهند داشت. ما به همه دانشجویان و کارمندان CU مشاوره رایگان به زبان انگلیسی ارائه می دهیم. اگر به کمک ما نیاز دارید با ما تماس بگیرید. مشکلات تحصیلی، خانوادگی، شخصی یا سایر مشکلات می توانید به مرکز مشاوره ما مراجعه کنید. مروری بر مشاوره آنلاین، سلامت روان، کمک روانشناختی، انزوا، فاصله گذاری اجتماعی در میان قرنطینه کرونا. شما باید به روز باشید. و یک سوابق دقیق از فعالیت های توسعه حرفه ای شما، نشان می دهد که CPD شما به کیفیت عملکرد و ارائه خدمات شما کمک می کند و برای مشتریان شما مفید است.

بدون اجازه صریح شما در مورد ملاقات مشاوره روانشناختی یا موضوعات مورد بحث به کسی گفته نمی شود. مشاوران به طور کامل در کنار مشتریان خود حضور دارند و از همدلی و گوش دادن عمیق برای ایجاد روابط کاری مثبت استفاده می کنند. مشاوره زمانی مؤثر است که مراجع احساس امنیت، درک، احترام و پذیرش بدون قضاوت کنند. تئوری های مختلفی در مورد انتخاب شغل و توسعه وجود دارد. این انواع عبارتند از نظریه های صفت و علی، نظریه های شناختی اجتماعی و نظریه های رشد.

از نظر سبک دلبستگی، مراجعانی که دارای سبک های اجتنابی هستند، خطرات بیشتر و مزایای کمتری از مشاوره را درک می کنند و کمتر به دنبال کمک حرفه ای نسبت به مشتریانی هستند که به طور ایمن وابسته هستند. افرادی که سبک دلبستگی مضطرب دارند، مزایای بیشتر و همچنین خطرات مشاوره را درک می کنند. آموزش مراجعین در مورد انتظارات مشاوره می تواند رضایت مشتری، مدت درمان و نتایج را بهبود بخشد و مداخله ای کارآمد و مقرون به صرفه است. متغیرهای درمانگر شامل ویژگی های یک مشاور یا روان درمانگر و همچنین تکنیک، رفتار، جهت گیری نظری و آموزش درمانگر است.

خدمات راهنمایی و مشاوره روانشناختی بر اساس دستیابی به همه دانش آموزان و نرسیدن به مشکل است. خدمات مشاوره و راهنمایی روانشناختی مدارس IELEV روی تداوم توسعه کار خواهد کرد و دانش آموزان را از خود آگاه می کند. با بین دو تا هشت سال تجربه، ممکن است واجد شرایط عضویت در ثبت نام روانشناسان متخصص در روان درمانی باشید. همچنین امکان آموزش برای تبدیل شدن به یک سوپروایزر بالینی و عضویت در ثبت نام ناظران عملی روانشناسی کاربردی وجود دارد. یا ممکن است به طور مستقل، به تنهایی یا به صورت گروهی، یا به عنوان مشاور سازمانی در بخش دولتی یا خصوصی کار کنید، جایی که ممکن است در آموزش، توسعه یا حل تعارض مشارکت داشته باشید.

از طرف دیگر، اگر مراجع رابطه بسیار منفی با والدین خود داشته باشد، ممکن است مراجع احساسات منفی نسبت به درمانگر داشته باشد. برای مثال، مراجع ممکن است برای نزدیک شدن به درمانگر مشکل داشته باشد زیرا به والدین خود اعتماد ندارد. در حال حاضر در سال ۲۰۲۲، متوسط ​​حقوق روانشناسان مشاوره در ایالات متحده ۸۶۹۳۸ دلار است. میزان آموزش مورد نیاز برای روانشناسان بسته به کشوری که در آن کار می کنند متفاوت است.

مشخص شده است که ویژگی های مشتری، مانند نگرش های کمک جویی و سبک دلبستگی، با مشاوره مشتری و همچنین انتظارات و نتایج مرتبط است. انگ علیه بیماری روانی می تواند افراد را از اعتراف به مشکلات خود و درخواست کمک باز دارد. انگ عمومی با عزت نفس، نگرش نسبت به مشاوره و تمایل به کمک گرفتن مرتبط است. یک متاآنالیز اخیر تحقیقات در مورد آموزش و تجربه نشان می‌دهد که سطح تجربه فقط با دقت در قضاوت بالینی مرتبط است. تجربه بالاتر درمانگر با اضطراب کمتر و همچنین تمرکز کمتر همراه است.

ما گزینه های حضوری و بهداشتی از راه دور را با ساعات کاری در ۷ روز هفته ارائه می دهیم. بیشتر نگرانی‌ها و نگرانی‌هایی که شما را وارد درمان کرده‌اند ناپدید می‌شوند. شما مهارت های مقابله و رفتارهای جدید را برای مقابله با هر مشکلی که ممکن است باقی بماند، یاد گرفته اید. درمانگر شما باید بتواند در مورد تصمیم شما بازخورد بدهد و در مورد اینکه آیا احساس می کند شما آماده ترک هستید یا خیر صحبت کند. مشاوران از مداخلات تجربی و مهارت های تخصصی بین فردی برای تسهیل تغییر و توانمندسازی مراجعان استفاده می کنند.

مفاهیم رفتار اخلاقی بسته به موقعیت جغرافیایی متفاوت است، اما الزامات اخلاقی در سراسر جامعه جهانی یکسان است. استانداردهای اخلاقی برای کمک به پزشکان، مراجعان و جامعه برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی یا آسیب احتمالی ایجاد شده است. رفتارهای اخلاقی استاندارد بر “عدم آسیب” و پیشگیری از آسیب تمرکز دارند.