نوحه کردی «شیرین شمامه نوبرم» باید ثبت ملی شود
ایسنا/ کرمانشاه دومین جلسه کارگروه کمیته ادیان و مذاهب به مناسبت تجلیل از خادمان و حاضران حسینی در نوزدهمین همایش بین المللی با حضور شیعیان، اهل سنت، اهل حق و رئیس مجمع کلیمیان برگزار شد. دفتر نماینده ولی فقیه در کشور و امام جمعه کرمانشاه.

علیرضا شهرستانی، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز با تجلیل از تداوم حضور مردم کشور در مناسبت های مذهبی و ملی گفت:

وی با اشاره به شباهت های متعدد شیعه و سنی در استان خاطرنشان کرد: در مراسم حج کوسه در شهرستان پاوه، امام زاده عبیدالله نه تنها مورد تکریم و احترام شیعیان بوده، بلکه همواره محل حضور روحانیون اهل سنت بوده است.

استاد این دانشگاه با اشاره به عشق و ارادت اهل سنت کرمانشاه به اهل بیت(ع) گفت: دهه هاست که در جان مردم ما جاری است، لذا امام حسین(ع) ) این عشق و علاقه. ) عشق الهی است. و نقش آن در دل اهل سنت ما مثال زدنی است.

رئیس کمیته ادیان و مذاهب نوزدهمین اجلاس بزرگان حسینی (علیه السلام) استان کرمانشاه با اشاره به دغدغه‌های جامعه عاشورایی با هدف احیاء، حفظ و عرضه این آثار، فرهنگ و به ویژه فرهنگ عاشورا را مورد توجه قرار داد. مردم اوتار پرادش گفت: قرار است اثر معنوی عاشورایی در سطح ملی ثبت شود.

انتهای پیام/

زخم ها

محتوای پیشنهادی


محمد رودگر گفت: بزرگانی چون عطار نسخه ایرانی قرآن را گرفته اند. به گزارش ایسنا