نوشیدنی های موثر برای سم زدایی کبد کبد شما را پاکسازی می کند


آلودگی هوا و همچنین آب و مواد غذایی آلوده به مواد سمی و شیمیایی بدن ما را به زباله دانی تبدیل کرده و جگرمان کمتر از زباله دانی نیست.

نوشیدنی های موثر برای سم زدایی کبد

در این مقاله مجله دلتا، فهرستی مختصر اما مفید از نوشیدنی های موثر برای سم زدایی کبد همچنین کاهش وزن را ارائه می دهد.

چای بابونه و سم زدایی کبد

یکی از بهترین نوشیدنی ها برای کبد، چای بابونه است که به راحتی هضم می شود و حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که به سم زدایی کبد کمک می کند. نوشیدن این چای در پایان عصر توصیه می شود. چند گل بابونه را به یک لیوان آب جوش اضافه کنید و بعد از خنک شدن بنوشید. برای به دست آوردن نتیجه از این دمنوش گیاهی، مصرف آن حداقل به مدت دو هفته توصیه می شود.

سم زدایی کبد با آب گرم و لیموی تازه

اگرچه مصرف آب گرم همراه با آب لیمو در صبح زود توصیه می شود، اما اگر این نوشیدنی را در شب مصرف کنید، همین خواص را دارد. لیمو برای پاکسازی کبد و کل بدن شناخته شده است. برای تهیه این نوشیدنی کافی است آب نصف لیموترش را در یک لیوان آب ولرم بریزید و به مدت سه هفته به طور مداوم این نوشیدنی را بنوشید.

سم زدایی کبد با آب گرم و لیموی تازه

سم زدایی کبد با چای زنجبیل و لیمو

ترکیب لیمو و زنجبیل یک دستور عالی برای کاهش وزن است و ترکیب ویتامین C و آنتی اکسیدان های موجود در این دو ماده غذایی تاثیر زیادی در سم زدایی و بهبود متابولیسم بدن دارد. یک تکه کوچک زنجبیل و آب نصف لیموترش را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کنید و سپس بنوشید. برای نتیجه بهتر، نوشیدن این نوشیدنی سه بار در هفته توصیه می شود.

سم زدایی کبد با چای نعناع

پس از خوردن یک شام کامل، قطعا به یک نوشیدنی گوارشی نیاز دارید. برای این منظور چای نعناع توصیه می شود. برای تهیه این نوشیدنی گرم می توانید مقداری برگ نعناع را در آب بجوشانید و بعد از چند دقیقه مصرف کنید. این چای برای سم زدایی کبد نیز بسیار مفید است.

نوشیدنی های موثر برای سم زدایی کبد چیست؟

مطالعات پیشنهادی: مراقب باشید، این کار را بعد از غذا انجام ندهید! خواندن به