نکاتی برای سرخ کردن بادمجان چگونه بادمجان را بدون روغن سرخ کنیم؟


برای سرخ کردن بادمجان می توان از روغن زیادی استفاده کرد و در نهایت این غذای خوش طعم را به یک غذای چرب و سنگین تبدیل کرد، اما با این ترفندها می توانید یک بادمجان سرخ شده ترد و سالم به دست آورید.

ترفندهای سرخ کردن بادمجان

بادمجان یک میوه سخت برای پختن است. در پخت بادمجان مشکلاتی وجود دارد که بیشتر مربوط به زمان سرخ شدن آن است و اگر این مرحله را به خوبی انجام دهید می توانید یک غذای سبزیجات مقوی درست کنید. جذب روغن زیاد توسط بادمجان حتی اگر روغن داغ در تابه زیاد باشد به دلیل ساختار سلولی و ساختار داخلی آن اجتناب ناپذیر است. ترفندهای سرخ کردن بادمجان در مجله دلتا بخوانید.

کارهایی که باید قبل از پختن بادمجان انجام دهید

بادمجان را خشک کنید

قبل از شروع پختن بادمجان، باید مایع داخل آن را تخلیه کنید، بنابراین میوه خود را برش دهید و در آبکش بریزید. مقدار زیادی نمک اضافه کنید و بگذارید حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بماند تا تمام مایع درونی آن که سم یا عرق نامیده می شود خارج شود. نمک رطوبت را از سلول ها خارج می کند و سپس سوراخ های هوا را پر می کند. حالا می توانید قطعات را خشک کنید.

برای خشک کردن، حدود پنج دقیقه از مایکروویو یا اجاق استفاده کنید تا به فرو ریختن ساختار اسفنجی کمک کند و از جذب روغن بیش از حد محلول جلوگیری کند.

روی بادمجان روغن بمالید

به جای اضافه کردن روغن به تابه، آن را روی گوشت بادمجان بمالید تا مقدار روغن آن کنترل شود. یک طرف گوشت را با برس بکشید و بلافاصله آن را به تابه داغ اضافه کنید. طرف دیگر را با برس روغن بزنید.

روی بادمجان روغن بمالید

برنجال را در شیر خیس کنید

در حالی که مایکروویو و نمک زدن بادمجان ساختار متخلخل میوه را از بین می برد، این روش رویکرد مخالف دارد. خیساندن تکه ها یا مکعب های بادمجان در شیر به مدت یک تا دو ساعت ساختار متخلخل را که پر از حفره های هوا است پر از شیر می کند و جایی برای جذب روغن باقی نمی گذارد.

کارهایی که باید هنگام پخت بادمجان انجام دهید

برای پخت و سرخ کردن خلال های بادمجان بهتر است از تابه نچسب استفاده کنید. با این کار فقط به یک قاشق غذاخوری روغن نیاز دارید و در کمترین زمان نتیجه ترد و خوبی خواهید گرفت.

بعد از پختن بادمجان چه کنیم؟

پس از پخت بهتر است بادمجان ها را روی دستمال کاغذی بگذارید. با این کار روغن اضافی بادمجان به دستمال کاغذی منتقل می شود. با این ترفند در نهایت یک پیش غذای خوشمزه، ترد و سالم خواهید داشت.

بعد از پختن بادمجان چه کنیم؟

مطالعات پیشنهادی: آیا درمان سرطان با نیش زنبور درست است؟ خواندن به

اپلیکیشن مجله دلتا