نکاتی برای نوسازی مبلمان قدیمی در خانه چگونه مبلمان قدیمی را بازسازی کنیم


زیبایی هر خانه ای داشتن یک مبل زیبا و تمیز است. البته تمیز کردن مبل پارچه ای کار ساده ای نیست.

نکاتی برای نوسازی مبلمان قدیمی در خانه

نظافت مبل و به خصوص نظافت مبل پارچه ای یکی از سخت ترین قسمت های نظافت منزل به حساب می آید. اما از آنجایی که خرید مبل مستلزم هزینه های زیادی است، بهتر است به مراقبت از مبلمان نیز توجه کنید. در این مقاله از مجله دلتا عنوان کردن نکاتی برای نوسازی مبلمان قدیمی در خانه ما پرداخت می کنیم

تمیز کردن سطح مبل

سطح مبل را تمیز کنید تا سطح آن از گرد و غبار و زباله پاک شود. گلیسیرین بهترین انتخاب برای تمیز کردن قطعات چوبی مبل است. این ماده می تواند یک لایه محافظ روی قطعات چوبی ایجاد کند و همچنین آنها را کاملا تمیز کند.

نکاتی برای نوسازی مبلمان قدیمی در خانه

برای پاک کردن گرد و غبار از برس استفاده کنید

یک نکته برای نوسازی مبلمان قدیمی در خانه، حذف گرد و غبار است. حالا باید گرد و غباری که به سطح مبل چسبیده و پاک نشده است را با جارو تمیز کنید. برای این کار از یک برس سفت استفاده کنید و آن را محکم روی سطح مبل بکشید. مراقب باشید آنقدر مسواک نزنید که به پارچه مبل صدمه بزند.

استفاده از غلتک برای از بین بردن مو و کرک

کرک ها و موها به طور کامل با جارو پاک نمی شوند. برخی جاروبرقی ها قطعات مخصوصی برای این کار دارند. با این حال، بهتر است از یک غلتک مخصوص برای این کار استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمام موها و کرک ها جمع شده اند. با این روش کل کاناپه را تمیز کنید.

نکاتی برای نوسازی مبلمان قدیمی در خانه

چگونه مبل را بشوییم و نگهداری کنیم؟

بهترین روش برای شستن مبل پارچه ای استفاده از شامپو فرش است. کافی است مقداری شامپو فرش را در ظرفی بریزید و مبلمان را با پارچه ای نرم اما مقاوم بشویید.

از شامپو فرش استفاده کنید

در مورد استفاده از شامپوهای فرش برای نظافت مبلمان باید بگویم که این محصولات آلودگی را از بین می برند اما از آنجایی که مبل بعد از شامپو زدن فرش آبکشی نمی شود همانجا می ماند و خشک می شود با این کار ذرات آلودگی روی سطح پخش می شود. نیمکت پس بهتر است بعد از شامپو زدن مبل ها، ذرات آلودگی روی مبل ها را با بخارشوی معمولی یا جاروبرقی پاک کنید.

از شامپو فرش استفاده کنید

استفاده از گلیسیرین برای تمیز کردن مبل

گلیسیرین بهترین انتخاب برای تمیز کردن قطعات چوبی مبل است. این ماده می تواند یک لایه محافظ روی قطعات چوبی ایجاد کند و همچنین آنها را کاملا تمیز کند. برای چیدمان بهتر خانه خود مقاله با این وسایل دکوراسیون اتاق نشیمن را زیبا کنید.

همچنین می توانید با یک حبه قند اثرات سوختگی یا زردی سیگار را از بین ببرید

روش نیز ساده است. شکر را روی لکه بمالید و این کار را تا زمانی که از بین برود ادامه دهید. اگر لکه روی الیاف مصنوعی است، می توانید آن را با آب لیمو پاک کنید.

لکه چربی روی مبل را پاک کنید

برای از بین بردن لکه های چربی روی مبل نیز باید کمی محلول نمک و الکل روی آن بمالید. اگر جنس روکش مبل پارچه ابریشمی است، یک راه آسان این است که محل لکه را با یک کاغذ لکه پوشانده و اتو داغ را فشار دهید تا لکه از بین برود.

لکه چربی روی مبل را پاک کنید

مطالعات پیشنهادی: مواد یک بار برای همیشه کمد را مرتب کنید خواندن به

برنامه را دانلود کنید