نکاتی برای چیدمان پذیرایی ایرانی نحوه چیدمان نشیمن ایرانی


اتاق نشیمن یکی از قسمت های خانه است که برای خانواده های ایرانی اهمیت زیادی دارد.

نکاتی برای راه اندازی پذیرایی ایرانی

به طور کلی بسیاری از خانواده های ایرانی به زیبایی پذیرایی منزل بیش از سایر فضاهای منزل مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه اهمیت می دهند و دکوراسیون پذیرایی ایرانی سبک و سیاق خاص خود را دارد. در این مقاله از مجله دلتا عنوان کردن نکاتی برای راه اندازی پذیرایی ایرانی ما پرداخت می کنیم

نکاتی برای راه اندازی پذیرایی ایرانی

دکوراسیون منزل به سبک ایرانی بسیار جذاب و بدیع است و اگر می خواهید دکوراسیون پذیرایی ایرانی را در منزل خود اعمال کنید باید با این سبک دکوراسیون بیشتر بدانید.

فرش مناسب نکته ای برای چیدمان پذیرایی ایرانی است

فرش جزء لاینفک دکوراسیون ایرانی است، امکان پذیر نیست. شما می توانید محیط را به سبک ایرانی بچینید اما از فرش در آن محیط استفاده نکرده اید. فرش ایرانی را می توان یکی از نمادهای فرهنگ و هنر ایرانی دانست و این موجود زیبا در تمامی دکوراسیون های پذیرایی ایرانیان وجود دارد و استفاده از فرش جلوه ای منحصر به فرد به هر دکوراسیونی می دهد.
البته در دکور قدیمی مردم بیشتر از فرش استفاده می کردند و تمام کف خانه را با فرش می پوشاندند. اما در دکور امروزی و مدرن استفاده از فرش به این شکل مرسوم نیست.

نکاتی برای راه اندازی پذیرایی ایرانی

مقایسه را ذخیره کنید

تقارن نقش اصلی را در دکوراسیون پذیرایی ایرانی دارد. اگر می خواهید خانه خود را به سبک ایرانی چیدمان کنید، حتما در چیدمان وسایل خود تقارن را رعایت کنید و از چیدمان وسایل به گونه ای که حس تقارن در شما ایجاد نمی کند خودداری کنید.

تزیین پذیرایی ایرانی مدرن و اصولی

شاید فکر کنید تنها با استفاده از وسایل و وسایل قدیمی به روش سنتی می توانید حس ایرانی را در فضای پذیرایی خود ایجاد کنید، اما این درست نیست و چیدمان پذیرایی می تواند همزمان با دکور ایرانی تاثیرگذار باشد. هم ابتدایی و هم مدرن باشید.

مبل استیل

این مدل از مبلمان دارای پشتی بلند بوده و معمولاً چوبی هستند و منبت های زیادی روی آن ها دیده می شود. بسیاری از مبلمان سلطنتی دارای رنگ های ظریف طلایی هستند. برای زیباتر شدن خانه با وسایل قدیمی خانه چه کنیم؟ بازدید کنید

مبل استیل در چیدمان پذیرایی

طیف رنگی مناسب نکات چیدمان پذیرایی ایرانی

یکی از عناصر پرکاربرد در دکور پذیرایی ایرانی، طیف رنگ قهوه ای است. در این دکوراسیون معمولا از رنگ سفید برای دیوارها و رنگ های بژ، کرم و قهوه ای برای پرده و مبلمان استفاده می شود و فرش در دکوراسیون ایرانی در بسیاری از موارد لاکی است و فرش ایرانی را فرش قرمز می نامند.

بوفه و تزئینات کریستالی را نمایش دهید

به جرات می توان گفت در تمامی خانه هایی که از سبک دکوراسیون پذیرایی ایرانی در چیدمان خود استفاده کرده اند، بوفه ظروف و تزیینات و اشیاء بلورین بزرگ و کوچک به چشم می خورد. کریستال ها نقش عمده ای در دکوراسیون خانه های ایرانی دارند و معمولا بیشتر به زیبایی آن ها توجه می شود تا کاربردی بودن.

نکاتی برای راه اندازی پذیرایی ایرانی

مطالعات پیشنهادی: مواد خانه خود را با هزینه کم بازسازی کنید خواندن به