نکاتی در مورد خوردن غذاهای نذری نکات نگهداری غذای نذری


غذای نذری بسیار لذیذ است و گاهی مصرف زیاد آن عوارضی را به دنبال دارد.

چند نکته در مورد خوردن غذای نذیر

این روزها که نذورات بیشتر بین عزاداران و مردم توزیع می شود، بد نیست چند نکته دیگر را بدانیم تا کار را برایمان راحت کند. از روش صحیح مصرف تا نحوه صحیح نگهداری مواد غذایی در یخچال. با مجله دلتا گوش به زنگ باشید چند نکته در مورد خوردن غذای نذیر برای یادگیری

نکات مهم مصرف غذای نذری

چند نکته در مورد خوردن غذای نذیر

نذری بعد از خوردن غذا احساس سیری می کند

غذاهای نذری معمولاً چرب هستند و بعد از خوردن آنها احساس سنگینی و سیری می کنیم. بنابراین، در خوردن این غذاها زیاده روی نکنید و در صورت امکان، یک لیمو با خود داشته باشید تا آن را روی وعده غذایی خود فشار دهید.

نوشیدن یک لیوان چای رقیق شده یا یک لیوان آب میوه غنی از ویتامین C مانند آب پرتقال یا لیمو، ۲۰ دقیقه بعد از غذا یا به محض رسیدن به خانه می تواند به تسکین و تا حدودی احساس سیری و سنگینی کمک کند. اثرات مضر مصرف غذا، چربی بدن شما را خنثی می کند.

دیدگاه های مهم

نکات مفید در مورد ارائه غذا

در صورت امکان از خوردن سالاد یا سبزیجات تازه همراه با غذای نذری غافل نشوید. برای حفظ سلامتی خود، خانواده و محیط زیست، ظرف مناسبی را برای بردن غذا همراه داشته باشید تا مجبور نباشید غذا را از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی بردارید.

چقدر غذا بخوریم؟

غذاهای نذری چرب و گاهی شور هستند و بیشتر اوقات با روغن های جامد و مضر پخته می شوند. مصرف بیش از حد این غذاها می تواند سلامت قلب را به خطر بیندازد و فشار خون ما را بالا ببرد، بنابراین فقط مقداری از غذای مورد نیاز خود یا خانواده تان را برای یک وعده مصرف کنید و از نگهداری آن در یخچال خودداری کنید.

چند نکته در مورد غذای نذیر

نگهداری غذای نذری در یخچال

اگر غذای نذری زیاد دارید می توانید حداقل یک تا دو روز آن را در یخچال بگذارید یا ۳-۴ روز در یخچال بگذارید. نگه داشتن غذای نذری بیش از این مدت طعم آن را خراب می کند.

استفاده از ظروف یکبار مصرف

برای جلوگیری از خوردن غذای داغ با قاشق های پلاستیکی یکبار مصرف و افزایش احتمال ابتلا به سرطان یا آسیب رساندن به محیط زیست، قاشق و چنگال های فولادی ملایم را در کیف خود نگه دارید و از آنها برای خوردن غذا استفاده کنید.

از دوغ یا آب به جای نوشابه های گازدار به عنوان نوشیدنی در وعده های غذایی پیشنهادی استفاده کنید. اگر به غذاهای نذیری علاقه دارید دستور خورش قیمه نذیری را بخوانید.

چند نکته در مورد خوردن غذای نذیر

پروپوزال مطالعه: برای دیدن نکات بیشتر در مورد غذای نذری مهم ترین فر عکسی برای پخت غذای نذری را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید