نکات تغذیه ای برای یائسگی راحت تر۱۸ روز جهانی یائسگی استy اکتبر است، بنابراین نوشتن مقاله ای در مورد روش هایی که تغذیه می تواند به حمایت از زنانی که به این تغییر هورمونی تاثیرگذار رسیده اند، بنویسید بسیار مناسب است.

احساس خستگی

همانطور که زنان سفر خود را از طریق یائسگی آغاز می کنند، سطح استروژن و پروژسترون شروع به کاهش می کند و روزهایی وجود دارد که سطح این هورمون ها به طور ناگهانی کاهش می یابد. این هورمون‌ها روی فعالیت غده تیروئید و متابولیسم آن مانند خستگی، بی‌حالی، بی‌حالی و حتی افسردگی تأثیر دارند. قبل از یائسگی، معمولاً می‌توانید دلیلی برای خستگی خود بیابید – شاید خوب نخوابیده‌اید، یا به این دلیل که در محل کار یا از نظر اجتماعی بیش از حد خود را کار کرده‌اید. اما به محض رسیدن به یائسگی، می‌توانید خستگی شدید را بدون هیچ توضیح منطقی تجربه کنید، و اغلب کاملاً غیرقابل توضیح است، و خستگی یائسگی تمایلی به استراحت یا خواب ندارد که آن را حتی بیشتر خسته‌کننده می‌کند. مطمئن باشید هنگامی که سطح هورمون شما کاهش می یابد، آن دوره های خستگی از بین می روند.

سیگار کشیدن، کافئین و کربوهیدرات ها

تحقیقات زیادی در مورد بسیاری از جنبه های یائسگی و سلامت زنان انجام شده است و یک واقعیت مهم که قابل توجه است این است که زنانی که تمایل به سیگار کشیدن، قهوه زیاد و خوردن قند بیشتری دارند، گرگرفتگی های مکرر و شدیدتری دارند. . اعتقاد بر این است که این محرک ها تمایل به افزایش هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزول و اختلال در تعادل قند خون دارند و همراه با روزهایی که سطح هورمون ها پایین است ممکن است منجر به از دست دادن دمای بدن توسط ترموستات و ایجاد گرگرفتگی در بدن شود. تلاش برای خنک کردن بدن پایین بدن

عاقلانه است که از کافئین، غذاهای قندی، کربوهیدرات های نشاسته ای و نوشیدنی های انرژی زا دوری کنید، زیرا آنها تمایل دارند انرژی کوتاهی ایجاد کنند و به دنبال آن افت شدید و طولانی انرژی در بدن ایجاد می شود. تغییر رژیم غذایی خود به سمت غنی بودن از کربوهیدرات های پیچیده و فیبر فراوان از میوه ها و سبزیجات تازه به حفظ تعادل قند خون و پاسخ به استرس طبیعی کمک می کند. اگر شدت و دفعات گرگرفتگی شما را وادار به ترک سیگار می کند، تکنیک های ترک سیگار، گروه های حمایتی، هیپنوتیزم درمانی و حتی تکه های نیکوتینی زیادی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند بر مانع اولیه ترک نیکوتین غلبه کنید.

فیتواستروژن قوی

توصیه کلی رژیم غذایی برای زنانی که در دوران یائسگی یا یائسگی قرار می گیرند این است که در رژیم غذایی خود غذاهای غنی از گیاهان استروژن (رازیانه، خیار، عدس، یونجه، تخمه آفتابگردان، دانه کتان، میسو) را بگنجانید که به حفظ تعادل هورمونی کمک می کند. اعتقاد بر این است که فیتواستروژن موجود در این غذاها دارای ساختار شیمیایی مشابه استروژن طبیعی ساخته شده توسط بدن است، به طوری که در مکان های گیرنده استروژن موجود در غشای سلولی در مناطقی از بدن که استروژن ورودی دارد – مانند سینه ها، استخوان ها، قرار می گیرد. ، رحم ، واژن و غیره هنگامی که در محل های گیرنده برش داده می شود، ممکن است اثر متعادل کننده ای بر استروژن داشته باشد، که اعتقاد بر این است که به برخی از علائم یائسگی کمک می کند.

با این حال، اگر سرطان سینه داشته اید یا اخیراً به سرطان سینه مبتلا شده اید یا اگر سابقه سرطان سینه در خانواده خود دارید، باید از افزودن این غذاها به رژیم غذایی خود اجتناب کنید یا بسیار مراقب باشید. اگر از سرطان سینه گیرنده استروژن یا نوع سرطانی که استروژن دریافت می کند رنج می برید، عاقلانه است که از مصرف این غذاها به طور کامل اجتناب کنید.

استرس و ورزش

استرس همچنین بر یائسگی تأثیر می‌گذارد، بنابراین یافتن راه‌هایی برای کاهش بارداری بسیار مهم است – یک شبکه پشتیبانی ایجاد کنید و راه‌هایی برای حل و فصل روابط مشکل‌ساز پیدا کنید. زنان تناسب اندام و فعال تمایل دارند در دوران یائسگی سواری نرم تری داشته باشند، بنابراین وقت آن است که نوعی ورزش را که از آن لذت می برید کشف کنید یا دوستی پیدا کنید که با آن پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا کنید، آن را سرگرم کننده و قابل دستیابی کنید و محدودیت های خود را برای اجتناب از آن بدانید. جراحت .

ویتامین های B مهم

در دوران پیش از یائسگی و یائسگی، بسیاری از زنان روزهایی از خستگی شدید و خستگی غیرقابل توضیح را تجربه می کنند که اغلب با استراحت و خواب جبران نمی شود. این یک نشانه بسیار رایج و آشنا از تغییر الگوهای هورمونی است که با دوره های کم رنگ شدن و مرحله باروری زندگی شما به پایان می رسد. بسیاری از ویتامین های B مختلف وجود دارد، اما دانشمندان کشف کرده اند که به طور خاص B1، B2 و B6 در تنظیم متابولیسم ما نقش دارند، به طوری که ویتامین های B2 و B6 حتی به کاهش خستگی و خستگی کمک می کنند.

توجه به منابع غذایی ویتامین های B در دوران یائسگی می تواند مفید باشد و این گروه از ویتامین ها عمدتاً در غذاهایی مانند مارچوبه، تخمه آفتابگردان، لوبیا، کدو سبز، نخود فرنگی، بادام، تخم مرغ، قارچ و برگ سبز یافت می شود. سبزیجاتی مانند اسفناج. غلات کامل، حبوبات و عدس نیز کربوهیدرات های B بزرگ تری هستند، بنابراین جایگزینی نان سفید، برنج و ماکارونی با جایگزین های غلات کامل یا قهوه ای باید در بالای لیست خرید شما باشد. با این حال، این ویتامین ها در بدن ذخیره نمی شوند، بنابراین تامین روزانه آن در دوران یائسگی کاملا ضروری است. تکمیل رژیم غذایی خود با لیپوزوم جایگزین B-Complex یک راه معقول برای دادن ویتامین B به بدن برای کمک به حمایت از انرژی شما با ادامه تغییر هورمون ها است.

استخوان لخت

قبل از یائسگی، استروژن و پروژسترون سلول‌های استخوانی تخصصی را هدایت می‌کنند تا استخوان‌های قدیمی را جدا کرده و با استخوان جدید جایگزین کنند تا در فرآیند نوسازی استخوانی ثابت بماند که به حفظ استخوان‌های قوی و انعطاف‌پذیر کمک می‌کند. با این حال، پس از یائسگی، سطح استروژن و پروژسترون کاهش می یابد و این روند بازسازی استخوان به طور جدی به خطر می افتد. بنابراین، زنان یائسه در معرض خطر بیشتری برای شکستگی استخوان و پوکی استخوان هستند، بیماری که با استخوان‌های ضعیف و شکننده مشخص می‌شود.

شرکت در یک کلاس ورزشی منظم با تحمل وزن راه خوبی برای کمک به تقویت استخوان‌های قوی است و برخی از غذاهای غنی از مواد معدنی کلسیم و منیزیم وجود دارند که برای سلامت استخوان‌ها مهم هستند. این غذاها شامل آجیل، دانه ها و سبزیجات با برگ سبز هستند، بنابراین یافتن راه هایی برای گنجاندن آنها در رژیم غذایی روزانه گام خوبی برای سلامت استخوان های شما است. ویتامین D یک قهرمان واقعی استخوان در این مرحله از زندگی زنان است زیرا به جذب طبیعی کلسیم کمک می کند، سطح کلسیم خون را پشتیبانی می کند و به حفظ استخوان های طبیعی کمک می کند.

سلول های پوست به طور معمول وقتی در معرض نور خورشید قرار می گیرند ویتامین D می سازند، بنابراین اگر در دوران یائسگی یا یائسگی هستید و در بخشی از جهان مانند انگلستان زندگی می کنید، در این زمان از روز نور خورشید کمی وجود دارد. ، بهتر است سطح ویتامین D خود را با مکمل ها افزایش دهید.

مهم نیست که یائسگی شما چقدر شدید باشد، نکات تغذیه ای و سبک زندگی زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند کنترل بیشتری داشته باشید، و اگر علائم شما آنقدر شدید شد که کیفیت زندگی شما را مختل کرد، همیشه می توانید به پزشک عمومی خود مراجعه کنید و در مورد آن صحبت کنید. آی تی. اشکال بیولوژیکی (طبیعی تر) هورمون ها اکنون در NHS موجود است.

سوزی دبز دانشمند مواد غذایی و پردازشگر مواد غذایی است

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر