نیمکت و کاناپه دقیقاً به همین معنی است – نور کریم


نحوه استفاده از آن، فضای قرار گرفته در مقابل آن و سبک اتاق مبل کاین چستر را از یک محصول خریداری کنید نظر دهید این راهنمای جامع می تواند به شما کمک کند بین محصولات با کیفیت بالا و ساخت و ساز با کیفیت پایین و همه زنگ ها و سوت هایی که باید قبل از خرید در نظر بگیرید تمایز قائل شوید.

مبل است یا مبل؟

در ایالات متحده، مبل و کاناپه دقیقاً به یک معنا هستند – یک مبلمان بلند و روکش شده برای نشستن. از نظر تاریخی، این دو به طور مشخص متفاوت بودند. “Couch” از کلمه فرانسوی “couche” گرفته شده است، به معنای مبلمانی غیر از تکیه گاه برای نشستن، شبیه به یک شزلون مدرن. همچنین کلمه مبل از لغت عربی مبل به معنای آن قسمت از کف است که با فرش و کوسن های غنی پوشانده شده و برای نشستن استفاده می شود.

قبل از تعویض مبل

اگرچه مبل ها می توانند سال ها دوام بیاورند، اما به مرور زمان فرسوده می شوند – به خصوص در خانه هایی که کودکان یا حیوانات خانگی دارند. خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای احیای یک مبل قدیمی انجام دهید. می‌توانید مبل را مجدداً روکش کنید تا دوباره احساس راحتی کند، ظاهری کاملاً جدید به آن ببخشید (و پارچه‌های فرسوده، پاره یا لکه‌دار را جایگزین کنید)، و حتی هرگونه لکه را ترمیم کنید.

همانطور که گفته شد، بهتر است هر از چند گاهی کاناپه را تعویض کنید. اگر مبل فعلی شما چشمگیر است یا قابل تعمیر نیست، اگر نیاز یا سبک شما را برآورده نمی کند، یا اگر خیلی کوچک است، باید خرید مبل جدید را شروع کنید. اگر اصلاً مبل ندارید، خرید یک مبل به فضای نشیمن شما محل تجمع مرکزی می دهد، بنابراین باید هر چه زودتر به جستجو بپردازید.

خرید ایده برای مبل

فضا

اطمینان حاصل کنید که اندازه مبل اتاق را تحت الشعاع قرار نمی دهد یا مانع از جریان جمعیت نمی شود. قبل از خرید، کل فضا را اندازه گیری کنید، به خصوص دیواری که آن را روی آن قرار می دهید. ارتفاع، عرض و باز شدن مورب درب های منزل خود را اندازه بگیرید و هنگام خرید مبل خود این اعداد را در دسترس داشته باشید.

بیش از یک کاناپه به فروشگاه بازگردانده شده است زیرا سرویس تحویل نمی تواند آن را از درب عبور دهد. اکثر کاناپه ها دارای پایه هایی هستند که می توان آنها را باز کرد و برداشت تا حمل و نقل آسان تر شود و در برخی موارد می توانید یکی از لولاها را برش دهید تا دهانه را باز کنید تا به یک کاناپه برسد.

همچنین سبک فضای خود را در ادامه مطلب در نظر بگیرید. مبل ها در سبک های مختلفی مانند مدرن، مدرن اواسط قرن، اسکاندیناوی، ویکتوریایی و غیره عرضه می شوند. زمان بیشتری را صرف تمیز کردن وسایل مبل خود کنید تا با استایل شما مطابقت داشته باشد.

مواد

برای اینکه مبل شما به بهترین شکل ظاهر شود، مهم است که پارچه مناسب را انتخاب کنید. اگر بچه یا حیوان خانگی دارید، طبیعتاً ماده ای می خواهید که بادوام باشد و به راحتی خیس شود. مبل هایی با پارچه هایی با قابلیت نگهداری بالا، مانند ابریشم، برای مناطقی که به ندرت استفاده می شوند، بهترین هستند. میکروفیبرها برای استفاده در موارد زیر دو برابر خوب هستند، ظاهری عالی دارند و به راحتی تمیز می شوند. پارچه های بافت دار کمتر از پارچه های صاف پوشیده می شوند و اگر به دنبال طول عمر هستید، چرم انتخاب عالی است.

مانند یک لباس خوش دوخت، الگو و راه راه باید در امتداد درزها هماهنگ باشند. در حالی که ممکن است فوراً توجه شما را جلب نکند، الگوی ناسازگار یا آن خط ناهموار همان نشانه ای را به شما می دهد که چیزی خاموش است. خطوط مش خطوط مشبک که با درزها مطابقت دارند به لطف آن به مبل کامل می شود. الگوها باید در مرکز قرار گیرند و کلیه درزها و جوش ها (لوله کشی) مستقیماً اعمال شوند. جوشکاری ناهموار و درزهایی که به یک طرف کشیده شده اند، دلیل بد دوختن روکش توسط سازنده است. تعداد نخ های اصلی نشان دهنده یک پارچه مرطوب بادوام با بافت مرطوب متراکم و روکش پارچه است.

بحث های زیادی در مورد اینکه کدام ادویه برای کوسن مبل مناسب است وجود دارد. اکثر مردم مبل های روکش دار یا کوسن های مخملی عمیق را ترجیح می دهند. فوم پلی اورتان متداول ترین ماده ای است که استفاده می شود، البته یافتن تعادل بین فوم سفت که ماندگاری طولانی دارد، البته بسیار دشوار است و فوم نرم که البته راحت است، می تواند بسیار شکسته شود. سریع، یک اورژانس وجود دارد.

فوم با انعطاف پذیری بالا (HR) یک گام فراتر از پلی اورتان است که منجر به یک تشک راحت و ماندگار می شود. گاهی اوقات، متخصصان یک بالش هیبریدی از فوم HR را پیشنهاد می‌کنند که بیشتر به سمت پایین جمع می‌شود و به تداوم و راحتی می‌افزاید. مبل های گران قیمت اغلب از پرز غاز همراه با اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می کنند، البته شما هزینه این لوکس گران قیمت را خواهید پرداخت و کوسن ها باید مرتباً روکش شوند.

پارچه های روکش و کوسن ها را می توان در صورت کهنه شدن و آسیب دیدگی تعویض کرد، اما یک مبل را نمی توان خوب دانست مگر اینکه چارچوب داخلی محکم و باکیفیتی داشته باشد. اگر هدف شما خرید یک مبل عالی است، با نگاهی دقیق تر به قاب آن شروع کنید. مبل‌های ارزان ممکن است دارای قاب‌های ساخته شده از نئوپان، پلاستیک یا حتی فلز باشند، اما یک مبل با کیفیت دارای قاب چوبی سخت است – ترجیحاً یک قاب چوب سخت «خشک‌شده در کوره» ساخته شده از بلوط، راش یا آن خاکستر. قاب های کاج مقرون به صرفه هستند، اما اغلب شروع به تاب برداشتن می کنند

بخش

بر خلاف مبل های معمولی، سکشنال ها همه کاره هستند و چندین تکه مستقل دارند مبل کاین چستر را از یک محصول خریداری کنید آنها ویژگی هایی دارند که می توان آنها را به روش های مختلف تزئین کرد. بخش ها معمولا به شکل “L” یا “U” هستند که تنظیمات راحت و مکالمه خوبی را ایجاد می کند. این نوع مبل برای افرادی که بیشتر وقت خود را صرف سرگرمی می کنند و یا خانواده پرجمعیتی دارند مناسب است. برای راحتی بیشتر، می توانید از بخش خواب نیز استفاده کنید.

مبل مدولار

مبل های مدولار که یک پیشرفت تقریباً جدید برای مبل ها است، به خریداران این توانایی را می دهد که سبک مبل را تعیین کنند و قطعات دیگری را برای ایجاد شکل و اندازه مبل ایده آل خود اضافه کنند. بلوک های ساختمانی مبل مشابه را می توان اضافه، حذف و مرتب کرد تا مبل هایی با اشکال و اندازه های مختلف ایجاد شود. این مبل های همه منظوره برای خانواده های در حال رشد و جابجایی های مکرر مناسب هستند. آنها را می توان به قطعات کوچکتر تقسیم کرد و حرکت را تسهیل می کند.

مبل تخت خواب شو

مبل های خواب اقلام خوبی برای فضاهای کوچک یا اگر اغلب از مهمانان شبانه پذیرایی می کنید. مبل‌های تختخواب‌شو اساساً تخت‌خواب‌هایی توکار هستند که از مبل بیرون می‌آیند، معمولاً با یک پله بزرگ شبیه به یک تشک بزرگ. مبل های تخت خواب شو مدرن که زمانی بسیار غم انگیز بودند، برای ایجاد سطوح نسبتا راحت برای خواب تکامل یافته اند.

کاناپه های تکیه دار

برخی از مبل ها دارای صندلی های قابل توجهی هستند – معمولاً در دو طرف مبل – با پشتیبانی داخلی. به عبارت دیگر، این سبک ها بدون توجه به عرض یک مبل راحتی و مکانیسم صندلی ها را ارائه می دهند. این صندلی ها برای کسانی که دوست دارند در پایان روز پاشنه پاهای خود را بلند کنند طراحی شده است، این صندلی ها فضای عثمانی را برای شما نگه می دارند. مبل های خواب برای خانه هایی با سینمای خانگی یا افرادی که گردش خون ضعیفی دارند و از استراحت با پاهای بالا سود می برند نیز مناسب است.

مبل در فضای باز

خرید مبل هایی که بتوانید هم در داخل و هم در فضای باز از آن استفاده کنید برای فضاهای پرتردد و فضاهای داخلی و خارجی قابل تعویض مناسب است. پارچه های فضای باز به حدی پیشرفت کرده اند که مانند پارچه های داخلی شیک هستند و به راحتی تمیز می شوند و بادوام هستند.

فوتون

از نظر فنی یک نوع مبل، فوتون گزینه ای مقرون به صرفه برای خرید مبل است. شما می توانید فوتون را با حدود ۳۰۰ دلار خریداری کنید. برای گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر، می‌توانید قاب و کوسن را جداگانه خریداری کنید. فوتون ها دارای یک بالشتک و قاب قابل تبدیل هستند که می توان آن را به صورت مسطح برای ایجاد یک تخت روی صحنه یا به صورت عمودی برای ایجاد مبل قرار داد. این فضاسازهای دو منظوره به کاربردی شدن فضاهای کوچک کمک می کنند. معمولا قاب چوبی ضخیم و محکمی دارند. بیشتر فوتون ها ناهمدوس هستند. با این حال، گاهی اوقات می توانید آنها را با اسلحه پیدا کنید. فوتون های مناسب می توانند از فلز یا فولاد ساخته شوند.

هزینه

می توانید انتظار داشته باشید که برای یک مبل قدیمی از ۷۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار بپردازید. اگر مقداری پول دارید، به مراکز ترخیص کالا مراجعه کنید یا انواع مختلف طبقات را بخواهید. هر از گاهی می توانید قیمت های عالی را در رویدادهای فروش ویژه پیدا کنید. شما همیشه می توانید یک ست فوتون را با نصف قیمت یک مبل سنتی تهیه کنید.

مبل هایی با مواد مرغوب یا مبل های شیک بسته به طراح یا فروشنده می تواند چندین هزار قیمت داشته باشد. بهترین کیفیتی را که می توانید بخرید؛ شما برای مدت طولانی با خرید خود زندگی خواهید کرد. یک مبل بسته به مرحله استفاده و کیفیت آن می تواند بین ۷ تا ۱۵ سال دوام بیاورد.

هزینه اغلب به طور مستقیم با اندازه مرتبط است: مبل های کوچکتر از مبل های بزرگتر هزینه کمتری دارند. ویژگی‌های مختلف نیز می‌تواند ارزش را افزایش دهد – یک مبل تختخواب شو یا صندلی تکیه معمولاً از نظر اندازه و هزینه تولید بیشتر از یک مبل استاندارد هزینه دارد.