هدف از برگزاری جشنواره فجر تا فجر ترغیب دانشمندان و اندیشمندان به سرودن تصنیف های مرتبط با نماز است.


معاون ستاد اقامه نماز کشور در جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره ملی علم، پژوهش، فرهنگی، هنری و ادبی با عنوان «فجر یک فجر» بر لزوم هماهنگی در برگزاری این جشنواره تاکید کرد. بیایید با هم کار کنیم.” تا زمان برگزاری جشنواره راه را برای تولیدات علمی، آثار هنری، اکتشافات و آثار مرتبط با فناوری های نوین و نیایش هموار می کند.

به گزارش ایسنا، جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره ملی علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و ادبی نماز با حضور سید احمد زرهانی معاون اقامه نماز و با حضور نمایندگان تشکل های شرکت کننده برگزار شد. . و جمعی از معاونان و مدیران ستادی صبح روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه برگزار شد.

در این دیدار سید احمد زرهانی ضمن اشاره به اهداف جشنواره فجر گفت: هدف اصلی این جشنواره ایجاد انگیزه در دانشمندان و اندیشمندان برای خلق آثار مرتبط با نماز است.

وی افزود: جامعه امروزی این پتانسیل را دارد که با رویکرد دینی، آثار علمی و پژوهشی متنوعی تولید کند و با وجود توطئه های مختلف فرهنگی، بتواند در برابر امواج هجمه های فکری و غیر دینی مقاومت کند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز تاکید کرد: در این راستا نیازمند وحدت در نماز هستیم تا زمینه ساز رشد شخصیت و فطرت خداباور در انسان شود که حلقه ارتباط ریسمان خدا با عبد است. و خدا .

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم هماهنگی در تحقق این جشنواره گفت: با هم تلاش می کنیم راه را برای کارهای مرتبط با تولید علم، آثار هنری، پژوهشی و فناوری های نوین مرتبط با نماز هموار کنیم. از این جشنواره اس.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح انتظارات دستگاه های کاری در سطح وزارتخانه ها و ادارات استان ها پرداخت و گفت:

زرهانی گفت: در این راستا با اقشار مختلف جامعه با هدف خلق اثر الهام بخش و شناسایی فلسفه نماز، ایجاد خلاقیت های فرهنگی و دانش آفرینی برای خلق آثار هنری در این زمینه تعامل داشته ایم. ارتباط “نماز در مناطق مختلف.” .

معاون ستاد پرارتانا پیاس در پایان گفت: با توجه به حضور افراد مستعد در کشور، انتظار می رود موضوعات دینی بر اساس دیدگاه کودکان نوشته و تحقیق شود و برای تولید آن تلاش کنیم. در چنین محیطی کار می کند. “” به گونه ای که بتوان در سطح ملی منتشر کرد.”

در ادامه این نشست، منصور سرگزی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد پرارتانا با اشاره به حضور داوطلبانه وزارتخانه ها و همکاران و همراهی همه دستگاه ها و وزارتخانه ها در این رویداد بزرگ ملی، گفت: فعالیت بسیار خوبی است. “این یک پیوست فرهنگی است.” در کنار کنوانسیون ملی، نماز یکی از مهمترین رویدادهای سال خواهد بود.

سرگزی گفت: تماشاگران این جشنواره از کودکان و نوجوانان گرفته تا جامعه نخبگان کشور صاحب نظر، صاحب نظر و هنرمند هستند و اقشار مختلف مردم فرصت حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی را دارند.

وی گفت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره استفاده از نتایج این جشنواره برای نسل جدید و القای فرهنگ نماز و امور دینی و فرهنگی در این نسل است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز با اشاره به ایام اعیاد گفت: جشنواره فجر یک فجر از بهمن ماه سال ۱۴۰۰ آغاز و در بهمن ماه ۱۳۰۰ در سطح کشوری و استانی در دو بخش نوجوان و بزرگسال به پایان رسید. برگزار خواهد شد.

وی افزود: موضوع و محورهای این جشنواره توسط فضای مجازی و پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز و دستگاه اجرایی منتشر شد.

سرگزی مرحله اول این جشنواره را استانی عنوان کرد و گفت: این فراخوان با توجه استانداران که از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد در تمامی استان ها برگزار می شود و هم اکنون ایام الله دهه مبارک فجر یکی از جشنواره ها است. جشنواره ها.” مصوبات اصلی جلسات شورا، دعای دولت است.

وی تصریح کرد: مسئولیت دبیرخانه جشنواره بر عهده معاونت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز است و فرآیند تدارکات، نظارت و ارزیابی جشنواره فجر توسط شورای سیاستگذاری فجر انجام می شود.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز در پایان سخنان خود گفت: خواهد رفت. مسئولین استانی: با ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی است.

در پایان این نشست اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فذر و فذر به بررسی بخشنامه های اجرایی جشنواره پرداختند.

انتهای پیام/