هر آنچه که باید در مورد اختلالات بیان جنسی بدانید – سه فایل نیکان


درمان تنفر جنسی، علائم تنفر جنسی، تنفر جنسی در زنان

تنفر جنسی چیست؟

تنفر جنسی چیست و علل و عوامل آن چیست؟

اگرچه گاهی اوقات تنفر جنسی با سرماخوردگی جنسی اشتباه گرفته می شود، اما آنها بسیار متفاوت هستند. نفرت جنسی این ربطی به میل جنسی کم ندارد و ناشی از ضربه روحی، خاطرات ناخوشایند یا تصورات نادرست در مورد رابطه جنسی است.

نفرت جنسی وقتی صحبت از تنفر از رابطه زناشویی به میان می آید، این می تواند بسیار آزاردهنده باشد. تنفر جنسی اختلالی است که می تواند مشکلات جدی در ازدواج ایجاد کند.

کارشناسان بر این باورند که تجارب ناخوشایند جنسی یا باورهای ناخوشایند که رابطه جنسی را نادرست نشان می‌دهند، یا باورهای غلط گذشته، یا بودن در کنار افرادی که دائماً به جنس مخالف تهمت می‌زنند، نقش مهمی در ایجاد این اختلال دارند.حضور و شرکت در جلسات مشاوره جنسی درمانگر ممکن است در نهایت مشخص شود. این اختلال

نکته مهمی که باید بدانید این است که نادیده گرفتن علائم تنفر جنسی باعث بهبودی نمی شود بلکه مشکل را تشدید می کند.

تنفر جنسی در زنان یا مردان شایع تر است

اختلال برانگیختگی جنسی در هر دو جنس به یک اندازه شایع است، اما مطالعات نشان داده است که از آنجایی که زنان بیشتر از مردان در معرض تجاوز جنسی و آزار جنسی قرار می گیرند، این اختلال در زنان کمی بیشتر از مردان است.

آمار دقیقی از مبتلایان به بیماری های مقاربتی وجود ندارد زیرا بیشتر علائم بیماری از جمله سرماخوردگی و ناراحتی های جنسی با نوسانات طبیعی میل جنسی به دلیل مشکلات زندگی روزمره و استرس اشتباه گرفته می شود.

علاوه بر این، صحبت در مورد مشکلات جنسی به خصوص برای مردان کار دشواری است، به همین دلیل تعداد کمی از آنها به دنبال درمان هستند.

تفاوت تنفر جنسی و سرماخوردگی

تفاوت بین اختلال جنسی و سرد مزاجی یا میل جنسی کم در این است که فردی که دارای برانگیختگی جنسی است از هر گونه رابطه جنسی پرهیز می کند و فکر کردن به رابطه جنسی نیز می تواند باعث ایجاد اضطراب و حملات پانیک در فرد شود. این عارضه می تواند دائمی باشد یا در شرایط خاص یا در یک فرد خاص رخ دهد.

تفاوت بین نفرت و نفرت جنسی، علل تنفر جنسی، نفرت جنسی

علائم تنفر جنسی

علائم اختلال تنفر جنسی

گاهی اوقات افراد در مقطعی از زندگی خود با مشکلاتی مواجه می شوند که باعث می شود میل خود را به رابطه جنسی از دست بدهند یا وضعیت روحی آنها به گونه ای است که از رابطه جنسی لذت نمی برند.

اما اگر این میل جنسی به مدت طولانی ادامه یابد یا به تنفر جنسی تبدیل شود، این تنفر جنسی می تواند نشانه اختلال باشد. اگر فردی در حین رابطه جنسی یا زمانی که به رابطه جنسی فکر می کند دچار اضطراب یا حملات پانیک شود، خطر ابتلا به این اختلال را می توان بسیار بالا در نظر گرفت.

علائم اصلی اختلال میل جنسی عبارتند از:

– از هر سطح و هر سطحی از رابطه جنسی خودداری کنید

احساس ترس و نفرت از فعالیت جنسی

– وجود مشکلات زیاد در رابطه جنسی

– مواجهه با حملات پانیک رابطه ی جنسی از جمله تنگی نفس، تپش قلب، ضعف، حالت تهوع، سرگیجه و مشکلات تنفسی.

شدت برانگیختگی جنسی در برخی بیماران به حدی است که از همه رفتارهای جنسی حتی معاشقه مانند بوسیدن و لمس کردن متنفرند. مانند عدم شادی، ناراحتی شدید روانی و علائم اضطراب.

در موارد شدید، مرد معمولاً از هر بهانه ای برای عدم رابطه جنسی با همسرش استفاده می کند، مانند جدا از همسرش، گذراندن وقت زیاد در محل کار، فرار از خانه و کاهش کشش جنسی.

علل تنفر جنسی، اختلال نارضایتی جنسی، علائم تنفر جنسی

به دلیل تنفر جنسی

علت تنفر جنسی

از آنجا که تنفر جنسی مانند سایر اختلالات روانی یک اختلال روانی است، نمی توان علت دقیق آن را بیان کرد مگر اینکه توسط متخصصان بررسی شود.

اما به طور کلی، تجربیات دردناک ناشی از سوء استفاده جنسی می تواند منجر به این اختلال شود.

دلیل دیگر می تواند عدم تعادل هورمونی باشد که میل جنسی را کاهش می دهد.

فشار

استفاده مواد مخدر

ترس از بارداری

از همسر متنفر باش

آموزش جنسی ناکافی

مسائل جنسی مانند رفتار خطرناک یا توهین آمیز نسبت به رابطه جنسی گناه آلود

افسردگی زایمان و پس از زایمان

مهمترین عوامل شناخته شده تنفر و خصومت جنسی است.

نحوه تشخیص تنفر جنسی

بر اساس راهنمای تشخیصی اختلالات روانی، فردی که دارای اختلال عملکرد جنسی است نه تنها از داشتن رابطه جنسی با همسر خود اجتناب می کند، بلکه احساسات منفی نسبت به رابطه و حتی احتمال وقوع آن نیز دارد.

این اختلال معمولاً زمانی تشخیص داده می شود که فرد یا همسر در مورد مشکل یا نارضایتی خود از رابطه جنسی با روانپزشک یا پزشک مشورت کند.

اولین قدم در تشخیص علل پزشکی زمینه‌ای افسردگی جنسی، آزمایش تشخیصی است.

عدم ابتلا به بیماری های مقاربتی، نقص جسمانی، نجاست همسر یا واژینیسموس از مواردی است که می تواند باعث پرهیز جنسی شود، بنابراین قبل از تشخیص نهایی باید معاینه شوند.

چرا تشخیص تنفر جنسی دشوار است؟

از آنجایی که بسیاری از اختلالات جنسی دیگر همان علائم و نشانه های اختلال برانگیختگی جنسی را دارند، تشخیص آن دشوار است.

تنفر جنسی در مردان، تنفر جنسی و تفاوت در مزاج سرد، علل تنفر جنسی

نفرت جنسی از زنان

شباهت بین تنفر جنسی و اختلال عملکرد جنسی زنان

اختلال در برانگیختگی جنسی در زنان به معنای ناتوانی مداوم زن در حفظ روانکاری واژن یا عدم پاسخ به روانکاری واژن در طول فعالیت جنسی و ازدواج است. کم آبی واژن یک مشکل فیزیکی است که می تواند منجر به مشکلات جسمی یا روانی شود.

عدم روانکاری واژن در حین دخول باعث ایجاد مقاربت دردناک می شود و این درد باعث دوری زن از رابطه جنسی می شود.

این اختلال بیشتر با تنفر جنسی اشتباه گرفته می شود، زیرا منجر به مشکلاتی در میل و میل جنسی می شود.

چگونه اختلالات تنفر جنسی را درمان کنیم

داشتن رابطه جنسی سالم بخش مهمی از تجربه انسان برای بهبود کیفیت زندگی و شادابی و افزایش صمیمیت بین زوجین است. زندگی مشترک به پایان می رسد.

مهمترین مرحله در تشخیص بیماری روانی، شناسایی علت یا علل اصلی آن است. سپس درمان با روان درمانی، زوج درمانی و جلسات مشاوره بیهوشی انجام می شود.

تنها عامل موفقیت درمان، تعهد بیمار به حضور منظم در جلسات درمانی است.

در این بین، درمان مشترک می تواند به کاهش تنش بین زوجین کمک کند.

ممکن است برای درمان برخی علائم، به ویژه حملات پانیک، داروها تجویز شود.

مجموعه: قسمت زناشویی بیتوته