هزینه ساختمان دو برابر نرخ قبل از همه گیری افزایش می یابدبر اساس یک نظرسنجی جدید ، هزینه ساختمان به همان میزان قبل از همه گیری افزایش می یابد. آمار و ارقام انجمن نقشه برداران در ایرلند (SCSI) نشان می دهد که قیمت ها در نیمه اول سال 2021 در سطح ملی 7 درصد کاهش یافته است.

این به طور چشمگیری بیش از 1.3 درصد ثبت شده در نیمه دوم سال گذشته است.

کوین جیمز ، نایب رئیس SCSI ، می گوید: “آخرین باری که ما شاهد تورم قابل مقایسه در سال 2000 بودیم ، در اوج ببر سلتیک بود.” “در حالی که این امر بر جدی بودن وضعیت فعلی تأکید می کند ، ما معتقدیم شرایط اساسی بازار با آن دوره تفاوت اساسی دارد.”

وی گفت که پس از بازگشایی سایت های ساختمانی در 12 آوریل افزایش قیمت پیش بینی می شود. با این حال ، مقیاس افزایش “به دلیل مسائل زنجیره تامین و رقابت شدید بین المللی برای مصالح ساختمانی” بسیار بیشتر از آنچه پیش بینی می شد بود.

“با توجه به اینکه آنها در برخی موارد تا نیمی از هزینه کلی تحویل را شامل می شوند ، بازگشت هزینه های عادی تر برای ورودی های اصلی ساخت و ساز مانند چوب ، عایق ، شیشه ، لوله / ناودان و فولاد محتمل به نظر می رسد و بسیار استقبال خواهد شد. “گفت آقای. جیمز

هزینه ها در خارج از دوبلین سریعتر افزایش یافت ، عمدتا به این دلیل که از رقم پایه پایین تر ناشی می شد. این شاخص منحصراً بر هزینه های بخش ساخت و ساز تجاری تمرکز دارد ، اما عوامل م pricesثر بر قیمتها در بخش مسکونی به یک اندازه مهم است.

ارقام جداگانه از شاخص مدیران خرید ماهانه بانک اولستر برای ساخت و ساز نشان داد که فعالیت مجددا در ماه سپتامبر افزایش یافت ، اما با کاهش نرخ رشد برای چهارمین ماه متوالی.

سفارشات جدید به شدت در حال افزایش بود اما این بخش تحت تأثیر کمبود جهانی مواد اولیه قرار گرفت.

آقای جیمز گفت: “در حالی که ما هیچ کنترلی بر بازارهای بین المللی یا هزینه های حمل و نقل نداریم ، از دولت می خواهیم که مسائل تحت کنترل ما را بررسی کند.”

زیرساخت های ضروری

وی گفت ، از جمله تاخیر در برنامه ریزی ، “دشوار” نبودن مراحل خرید عمومی ، نبود زیرساخت های اساسی مانند آب ، عقب ماندگی در مجوزهای جنگلداری و جذب جوانان بیشتر در طرح های کارآموزی.

وی گفت: “بخش ساخت و ساز ، اگر می خواهد هزینه ها را کاهش دهد ، باید نوآوری را در اولویت قرار داده و شیوه های ساختمان پایدار را اعمال کند.”

در گزارش جداگانه ای ، نمایندگان املاک ساویلز گفتند که فروش زمین های توسعه ای ایرلند در سه ماهه سوم 184 میلیون یورو بوده است – 19 درصد کمتر از متوسط ​​سه ماهه در طول پنج سال گذشته. با این حال ، به گفته وی ، به نظر می رسد بازار “با بهبود گردش مالی خود قبل از 100 میلیون یورو در سه ماهه قبل” در حال بهبود است “.

آخرین آمار و ارقام ، فعالیت تا اینجای سال را به 378 میلیون یورو رسانده است.

ساویلز گفت تقاضا برای زمین های توسعه ای همچنان قوی است و بازار می تواند گردش مالی اضافی بین 150 تا 200 میلیون یورو را در سه ماهه پایانی سال شاهد باشد ، این امر ناشی از فروش چندین سایت معروف در بازار است.

دیدگاهتان را بنویسید