هزینه های انرژی و روش های پیشگیری از بارداری بهترین فکر خوانندگان پس از بودجه 2022 استبا بررسی اقدامات اعلام شده توسط وزیر دارایی پاسال دونوهو و وزیر مخارج عمومی و اصلاحات مایکل مک گرات در بودجه سال 2022 ، انرژی در دستور کار خوانندگان ایرلندی تایمز قرار گرفت.

خوانندگانی که روز چهارشنبه در جلسه آنلاین پرسش و پاسخ آنلاین در ایرلند تایمز شرکت کردند ، به طور خاص به طرح کمک هزینه سوخت علاقه مند بودند که در زمستان به افراد آسیب پذیر مالی با قبوض گرمایش کمک می کند.

آقای مک گرات از افزایش 5 یورویی کمک هزینه سوخت خبر داد که برخلاف افزایش رفاه ، بلافاصله به دلیل افزایش 50 درصدی قیمت توسط تامین کنندگان انرژی در سال جاری به این معنی است که مردم قبلاً با قبوض بسیار بیشتری روبرو هستند.

این جهش 5 یورویی م effectiveثر در افزایش 18 درصدی کمک هزینه است و از سپتامبر تا آوریل به 33 یورو در هفته می رسد.

سایر خوانندگان بیشتر بر کارهایی که او انجام داده بود و در زمینه کمک به خانواده ها برای صرفه جویی بیشتر در خانه ها از نظر انرژی تمرکز کرده بودند. مطمئناً پول بیشتری از طریق اداره انرژی پایدار ایرلند (SEAI) برای بهبود انرژی توسط صاحبان خانه – 202 میلیون یورو – در دسترس قرار گرفته است ، اما خوانندگان مطمئن نیستند که چه کسی سود می برد یا نه.

و افرادی که از خانه کار می کردند به جزئیات مربوط به کمترین هزینه های اضافی که در صورت قبض خدمات خود در دنیای جدید کار ترکیبی در اختیار آنها قرار می گیرد ، علاقه مند بودند.

در بخش املاک و مستغلات ، جایی که مالیات بر زمین به بخشهایی که توسط کمیسیون درآمد اداره می شود ، تقسیم می شود ، کمتر از آنچه انتظار می رفت ، وجود دارد ، اگرچه هنوز برای مدتی نه.

خوانندگان از تصمیم برای تمدید طرح خرید کمک های اولیه برای خریداران اولین بار از خانه های جدید حداقل تا یک سال دیگر ، در انتظار بررسی کامل مزایای آن ، که قبل از بودجه بعدی انجام می شود ، خوشحال شدند.

مرخصی والدین

مراقبت از کودک ، جایی که بیشتر بسته های موجود به صنعت مهد کودک بخش خصوصی اختصاص داده شده است ، یکی دیگر از حوزه های عمومی بود که در آن چند سال مطرح شد. استثنا مسئله مرخصی والدین بود ، جایی که علاقه شدیدی به اخبار مبنی بر پرداخت دو هفته مرخصی دیگر از ژوئیه سال آینده توسط دولت وجود داشت.

اسناد اولیه نشان می دهد که این محدودیت برای والدینی است که پس از آن تاریخ بچه دار شده یا فرزندخوانده شده اند. با این حال ، وزارت حفاظت اجتماعی متعاقباً تصریح کرد که مرخصی افزایش یافته – با پرداخت دولت 250 یورو در هفته به عنوان والدین – در دسترس هر والدینی است که فرزندشان هنوز دو ساله نشده است – یا کمتر از دو سال پیش به فرزند خواندگی پذیرفته شده است. – در آن تاریخ

مرخصی والدین ممکن است به صورت یک قسط گرفته شود یا طی چند هفته در یک دوره دو ساله تقسیم شود.

جوانان

این تصمیم که به جوانان اجازه می دهد تا به قیمت نصف از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند ، مورد استقبال بزرگسالان جوان قرار گرفت ، اما بطور قابل پیش بینی ، مورد استقبال دیگران قرار نگرفت. یکی از خوانندگان نگران این طرح بود – برای همه افراد بین 19 تا 23 سال امکان پذیر است – آیا می تواند از نرخهای ارزان تری که در حال حاضر برای دانشجویان کالج ارائه می شود استفاده کند.

اما مهمترین خشم مربوط به پروژه دیگر حیوانات خانگی حزب سبز – پیشگیری از بارداری رایگان بود.

“آیا می توانید لطفاً به زنان ایرلندی توضیح دهید که چرا پیشگیری از بارداری فقط در سنین 17 تا 25 سال رایگان است؟” اما از دوبلین نوشت.

ظاهراً پاسخ این است که این تنها اولین قدم است – برای دولتها غیرعادی است که برای بودجه ابتکارات جدید فضایی اختصاص دهند. یک گروه کاری در زمینه دسترسی به پیشگیری از بارداری ، که توسط دولت در سال 2019 تأسیس شد ، توصیه کرد که زنان جوان و گروه های آسیب پذیر هنگام ارائه پیشگیری از بارداری رایگان در اولویت قرار گیرند.

سناتور حزب سبز ، پائولین اورلی می گوید که حزب در حال حاضر به دنبال تعیین برنامه زمانی “برای توسعه طرح رایگان پیشگیری از بارداری جهانی در زندگی این دولت” است.

دیدگاهتان را بنویسید