هموروئید یا هموروئید؛ علائم و نشانه ها


امروزه به دلیل تغییر در عادات غذایی و سبک زندگی، بسیاری از بیماری ها از جمله توده ها در بین مردم رایج شده است. در این میان فست فود نقش پررنگ تری در این مشکل دارد. زیرا غذاهای فست فود مانند پیتزا و ساندویچ های آماده دارای فیبر بسیار کمی هستند و یا هیچ اثری از فیبر در این غذاها پیدا نمی کنید و عدم مصرف فیبر کافی می تواند منجر به یبوست و ایجاد انبوه یا بواسیر شود. این امر باعث شده است که هموروئید به یک بیماری بسیار شایع در جوامع شهری تبدیل شود. از طرفی طولانی شدن درد و زمان نقاهت طولانی پس از جراحی هموروئید باعث شده افراد تمایلی به درمان آن نداشته باشند. لیزر هموروئید یک روش جدید و موثر برای درمان بواسیر است که باعث کاهش درد و خونریزی و دوره نقاهت می شود.

هموروئید لیزری (هموروئید لیزری) این یک درمان قطعی و سریع است که می تواند تحول بزرگی در درمان بیماری های رکتوم ایجاد کند. برای آشنایی بیشتر با هموروئید لیزری در بهترین کلینیک لیزر هموروئید، مقاله ما را دنبال کنید تا با این روش بیشتر آشنا شوید. درمان هموروئید درست کردن

هموروئید یا هموروئید؛ علائم و نشانه ها

نشستن طولانی مدت یا کشیدگی عضلات کف لگن در هنگام اجابت مزاج می تواند منجر به هموروئید یا هموروئید شود. بواسیر در اثر التهاب، تورم و گشاد شدن سیاهرگ ها از مجرای مقعد تا انتهای مقعد ایجاد می شود و به دو دسته بواسیر داخلی و هموروئید خارجی تقسیم می شود.

هموروئید یا هموروئید؛ علائم و نشانه ها

بواسیر در اثر فشار زیاد ایجاد می شود و علائم و نشانه های رایج آن به بیماران و پزشکان در تشخیص انواع هموروئید کمک کرده است. این علائم عبارتند از:

 • درد
 • خون ریزی
 • سوزش و خارش
 • تورم و قرمزی اطراف مقعد
 • خشکی مخاطی و بدبو بعد از اجابت مزاج
 • وجود توده های گوشت در نزدیکی مقعد

درمان هموروئید این امر به روش‌های مختلفی از جمله درمان‌های خانگی، درمان‌های دارویی، درمان‌های تیغه‌های جراحی و درمان‌های لیزر امکان‌پذیر است. انتخاب روش مناسب برای درمان بواسیر مربوط به پیشرفت بیماری بواسیر بوده و با صلاحدید پزشک متخصص انتخاب می شود تا در اسرع وقت با درد و خونریزی این بیماری رکتوم خداحافظی کرده و سلامتی خود را بازیابید. می تواند انجام دهد روش مناسب را انتخاب کنید درمان هموروئید کلید رهایی از این بیماری خستگی.

چگونه بواسیر را با لیزر درمان کنیم؟

لیزر هموروئید یک درمان قطعی برای از بین بردن این زائده است و نیازی به هیچ یک از روش های درمانی پیچیده موجود در جراحی های معمولی نیست. بدون بیهوشی و به صورت سرپایی در کلینیک های تخصصی برای درمان بیماری های رکتوم درمان خواهید شد. پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند و توده هموروئیدی را با کمک لیزر پرقدرت (CO2) خارج می کنند. لیزر درمانی به عنوان یک روش درمانی سریع برای هموروئید شناخته شده است. یکی از مزایای هموروئید لیزری این است که بعد از جراحی نیازی به بخیه نیست. زیرا اشعه لیزر خاصیت ترمیم بافت را دارد و همزمان با ایجاد برش، رگ های بریده شده را نیز ترمیم می کند. با ترمیم بافت در حین جراحی میزان خونریزی کاهش می یابد.

درمان سریع هموروئید این امر به طرق مختلف امکان پذیر است و لیزر درمانی در مواقعی که بیماری عود کرده و بیمار دیگر تحمل درد و خونریزی دردناک این اندام گوشتی را ندارد به عنوان کلید رستگاری شناخته می شود. با این حال، روش های درمان سریع دیگری نیز وجود دارد که باید قبل از عود بواسیر درمان شود تا دچار عوارض بعدی هموروئید نشوید.

لیزر هموروئید و فواید آن

اگر در گذشته شمع ها با جراحی های سنتی سخت و دشوار درمان می شد، امروزه با کمک روش های جدید و پیشرفته، درمان شمع سریع و آسان شده است. برخی از مزایایی که ممکن است با لیزر هموروئید در کلینیک لیزر شفا تجربه کنید شامل موارد زیر است:

 • نیازی به بیهوشی نیست
 • حداقل درد و خونریزی
 • نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست
 • عدم عود هموروئید بعد از جراحی
 • عدم انتقال بیماری های عفونی مانند هپاتیت
 • دوره نقاهت بسیار کوتاهتر از جراحی تیغ
 • برای تعویض پانسمان نیازی به مراجعه به کلینیک نیست
 • ترمیم عالی بافت و بدون جای زخم

لیزر هموروئید و فواید آن

جراحی هموروئید با لیزر پرطرفدارترین و موثرترین روش درمان بواسیر محسوب می شود که با کمک آن می توانید یک بار برای همیشه با بیماری هموروئید رکتوم خداحافظی کنید. امروزه اولین توصیه اکثر متخصصین رکتوم لیزر درمانی بواسیر است که کلید نجات شما از درد و خونریزی بواسیر است.

تفاوت لیزر هموروئید با جراحی سنتی هموروئید چیست؟

همانطور که قبلا هم گفتیم لیزر هموروئید بهترین راه برای از بین بردن بیماری هموروئید است. اما چرا این روش نسبت به جراحی سنتی تیغ که سال ها مورد استفاده قرار می گیرد ارجح و بهتر است؟ با توجه به تفاوت های زیادی که بین این دو روش وجود دارد و در زیر به آنها اشاره می شود. بیایید به تفاوت بین هموروئید لیزری و جراحی معمولی نگاه کنیم:

 1. زمان بهبودی بواسیر لیزری بسیار کوتاهتر از جراحی سنتی است.
 2. هزینه لیزر هموروئید کم و مناسب است.
 3. با هموروئید لیزری، بیمار درد و خونریزی بسیار کمتری نسبت به جراحی سنتی تیغ دارد.
 4. لیزر درمانی نیازی به پانسمان داخلی ندارد و زخم جراحی با یک گاز نازک پوشانده می شود.
 5. لیزر درمانی نیازی به بیهوشی و بستری ندارد و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

هزینه لیزر هموروئید چقدر است؟

هموروئید به روش های مختلفی درمان می شود و هر کدام هزینه متفاوتی دارند. اگر هموروئید داخلی و خارجی در روزهای اولیه تشخیص داده شود، در منزل و با کمترین هزینه درمان می شود. اما اگر جلوی پیشرفت بیماری گرفته نشود و وضعیت بدتر شود، درمان‌های خانگی برای شمع‌ها جوابگو نخواهد بود و باید از جراحی و لیزر برای درمان انبوه استفاده کرد. طبیعتا هزینه ای که برای جراحی هموروئید باید بپردازید بسیار بیشتر از درمان های گیاهی و دارویی آن است. اما نکته مهم در اینجا این است که هزینه هموروئید لیزری نسبت به جراحی های معمولی کمتر و مقرون به صرفه تر است. برای اطلاع دقیق تر از هزینه هموروئید لیزری می توانید به سایت drtajbakhsh.ir مراجعه کنید. سایر عوامل مهم در هزینه لیزر درمانی هموروئید عبارتند از:

 1. حقوق پزشک
 2. مدت زمان جراحی
 3. شدت و شدت هموروئید

آیا لیزر هموروئید عوارضی دارد؟

به طور کلی، عوارض قابل توجهی بیماران هموروئیدی را که قصد انجام لیزر درمانی را دارند، تهدید نمی کند. اگر مراقبت های بعد از لیزر هموروئید را دنبال نکنید، می توانید دوباره به این بیماری مبتلا شوید. فشار بیش از حد بر روی عضلات کف لگن یا یبوست مزمن می تواند در بازگشت توده ها موثر باشد.

مراقبت های لیزری بعد از هموروئید

پس از جراحی بواسیر و برداشتن این اندام گوشتی، رعایت نکات خاصی برای تسریع بهبودی به سلامت و کاهش احتمال عود هموروئید به صفر اهمیت دارد.

رژیم را دنبال کنید:

پس از انجام لیزر بواسیر، برای رفع خشکی و لذت بردن از سلامت جسمی و گوارشی و جلوگیری مجدد از هموروئید، غذاهای زیر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

 • غذاهای غنی از فیبر بخورید
 • مصرف میوه و سبزیجات تازه
 • آب و مایعات فراوان بنوشید

بهداشت فردی را رعایت کنید:

محل جراحی هموروئید را تمیز و خشک نگه دارید. هنگام شستشو از صابون و مواد شوینده معطر استفاده نکنید.

از نشستن طولانی مدت خودداری کنید:

نشستن طولانی مدت می تواند حرکات روده را مختل کرده و باعث یبوست شود. پس روزانه ورزش کنید و کمتر بنشینید.

استفاده از آنتی بیوتیک ها و داروها:

پس از جراحی، پزشک داروهایی را تجویز می کند که باید برای کاهش تورم و التهاب پس از جراحی مصرف شود. سعی کنید داروها را به طور منظم و طبق دستور پزشک مصرف کنید.

کلینیک لیزر شفا برای درمان بواسیر خدمات لیزر ارائه می دهد

کلینیک لیزر شفا یکی از بهترین مراکز درمانی بیماری های رکتوم است که برای اولین بار در تهران از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته لیزر (CO2) برای درمان بواسیر استفاده می کند. این مرکز بیش از ۱۷ سال است که به بیماران خود خدمات درمانی ارائه می کند و در جهت جلب رضایت آنان تلاش می کند. دکتر داوود تاج بخش بیش از ۲۰۰۰۰ عمل موفقیت آمیز را در این مجموعه توسط کادر پزشکی مجرب مرد و زن خود انجام داده است. با لیزر هموروئید در این مرکز، مزایای زیادی را تجربه خواهید کرد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. تسهیلات برای بیماران شهرستان، درمان یک روزه و ویزیت با تعیین وقت قبلی
 2. انتخاب پزشک زن یا مرد با توجه به سلیقه بیمار

شما می توانید با تماس با همکاران ما در شفا لیزر، نوبت درمان بواسیر لیزری خود را رزرو کنید. شماره تماس رزرو نوبت در کلینیک لیزر شفا: ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۷۱

منبع: https://www.drtajbakhsh.ir

برچسب: درمان بواسیر لیزر بواسیر درمان سریع بواسیر کلینیک لیزر شفا جراحی هموروئید لیزر هموروئید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟