هوای تهران در شرایط “قابل قبول”.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به دلیل وزش باد موثر و کاهش تردد خودروها، کیفیت هوای تهران در اکثر مناطق در محدوده قابل قبولی قرار دارد و این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در صبح روز جمعه (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) با توجه به وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده ها در ساعات پایانی و کاهش تردد خودروها در روزهای تعطیل، کیفیت هوا در اکثر نقاط کشور مناطق در محدوده قابل قبول است.

بادهای موثر در هنگام غرش از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند. با حفظ این شرایط جوی تا پایان روز جمعه، غلظت ذرات معلق کاهش یافته و منجر به برقراری وضعیت قابل قبولی در اکثر مناطق می شود.

همچنین با کاهش سرعت باد تا صبح روز شنبه (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) همراه با شروع تردد خودروها، افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.

تقویت ناپایداری جوی در طول روز به همراه افزایش سرعت باد، شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می کند، هرچند با وزش باد نسبتا شدید در ساعاتی از بعدازظهر احتمال گرد و غبار در مناطق مستعد و وزش باد موثر وجود دارد. تا پایان روز شنبه باعث کاهش غلظت آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. شاخص آلاینده در حال حاضر “ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون” با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

انتهای پیام

soreces

مطلب پیشنهادی


ایسنا/ خراسان رضوی دبیر هیئت فوتبال خراسان رضوی گفت: باشگاه شهرخودرو هیچ درخواستی در خصوص …