هیئت مدیره Pleanála سرمایه گذاران را در دو طرح جدید خرید خانه مسدود می کندیک هیئت مدیره پلانالا برای جلوگیری از خرید دسته جمعی سرمایه گذاران نهادی در دو مجوز بزرگ برنامه ریزی مسکونی اقدام کرده است.

در یک تصمیم واحد که مجوز برنامه ریزی سریع را برای مشارکت Ballycullen Ltd برای طرح واحد مسکونی 113 میلیون یورویی 329 میلیون یورویی در وودتاون ، باللیکولن ، در ارتفاعات دوبلین صادر می کند ، هیئت تجدید نظر شرطی را معرفی می کند که همه خانه ها و واحدهای توسعه دوبلکس باید تحت اشغال آنها باشد. خریداران فردی

به عنوان بخشی از شرایط مربوط به مجوز ، هیئت تجدید نظر گفت خانه ها و واحدهای دوبلکس نمی توانند اولین دارایی یک شرکت تجاری باشند.

هیئت تجدیدنظر در تشریح دلیل معرفی این شرط گفت که این شرط برای اطمینان از انتخاب مناسب و تأمین مسکن ، از جمله مسکن مقرون به صرفه ، برای منافع عمومی وجود دارد.

طرح Ballycullen شامل 140 خانه طبقه ای ، نیمه مستقل و مستقل به همراه 132 آپارتمان و دوبلکس با دو تخت و 57 آپارتمان با یک تخت است.

هیئت مدیره شرایط مشابهی را برای مسکن و واحدهای دوبلکس در مجوز توسعه استراتژیک مسکن برای 102 خانه در خیابان Monivea در Ballybrit ، Co Galway معرفی کرد.

در این مورد ، هیئت تجدید نظر مجوز برنامه ریزی به Sathel Ltd برای 34 واحد دوبلکس ، 13 خانه و 55 آپارتمان داد.

حرکت هیئت مدیره برای اعمال محدودیت مبنی بر اینکه خانه ها و خانه های دوبلکس نمی توانند توسط موسسات تجاری خریداری شوند و خریداران انفرادی تنها در پی تماس اوایل امسال پس از آنکه مشخص شد تمام مالکیت خانه در Co Kildare توسط یک سرمایه گذار نهادی خریداری شده است ، در پی آمد. به

در مورد طرح Ballycullen ، هیئت تجدید نظر پس از آنکه سارا موران ، بازرس خود در پرونده ، اجازه برنامه ریزی را داد ، به این نتیجه رسید که این طرح به طور کلی از کیفیت بالای طراحی و پایان برخوردار است در حالی که بهترین استفاده را از زمین در مناطق می کند.

مخالفان محلی

به عنوان بخشی از مخالفت محلی با این طرح ، دوبلین جنوب غربی TDs John Lahart TD (FF) و Francis Noel Duffy TD (Green) مطالبی را در حمایت از اعتراضات ساکنان ارائه کردند.

آقای دافی گفت که ساخت بلوک های آپارتمانی دو طبقه “با توسعه موجود در منطقه مطابقت ندارد و بیش از حد است”.

آقای لاهارت در ارائه مقاله خود به An Bord Pleanála گفت که مایل است از نظرات ارائه شده از طرف انجمن ساکنان استوک وود و انجمن ساکنان ابوت گروو و نظر اصلی ارائه شده از طرف جامعه. usa ‘به شدت حمایت کند.

هیئت تجدیدنظر مجوز برنامه ریزی را اعطا کرد ، هرچند که توسط شورای شهرستان دوبلین جنوبی برنامه ریزی شده بود که اجازه برنامه ریزی رد شود.

شورا گفت که توسعه این پیشنهاد نقض مادی طرح منطقه ای بر اساس ارتفاع ، ترکیب واحدها و تراکم خواهد بود.

به عنوان بخشی از طرح سایت دوبلین 16 ، توسعه دهندگان 12.4 میلیون یورو برای 36 واحد تعیین شده برای مسکن اجتماعی برای فروش به شورای شهرستان دوبلین جنوبی در نظر گرفته اند.

هزینه متوسط ​​هر واحد مسکونی 345،305 یورو است.

مذاکرات با شورا با هدف رسیدن به قیمت نهایی را می توان با مجوز برنامه ریزی داده شده انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید