واشنگتن: تولید نفت یکی از موضوعات مورد بحث در سفر بایدن به عربستان سعودی استسخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: افزایش تولید نفت یکی از موضوعاتی است که بایدن در سفر خود به عربستان به آن بپردازد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا پس از صدور بیانیه کاخ سفید درباره سفر آتی بایدن به عربستان سعودی، گفت بایدن درباره مسائل عربستان از جمله مبارزه با تروریسم گفت وگو خواهد کرد.

وی همچنین گفت: موضوع افزایش تولید نفت از دیگر موضوعاتی است که جو بایدن در سفر به عربستان و دیدار با پادشاه و ولیعهد عربستان درباره آن صحبت خواهد کرد.

به گزارش الجزیره، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که بایدن در سفر خود به عربستان موضوع حقوق بشر را نیز مطرح خواهد کرد.

وی افزود: بایدن همچنین درباره مسائل انرژی ایران و عربستان سعودی و پایان دادن به جنگ یمن گفتگو خواهد کرد.

خبرگزاری رسمی واس به نقل از دربار سلطنتی امروز (سه شنبه، ۲۴ ژوئن) نوشت: «جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ۱۵ ژوئیه برای دیدار با پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی به عربستان سعودی سفر خواهد کرد». او انجام می دهد.”

دفتر عربستان افزود: در این سفر قرار است بایدن در نشستی شرکت کند که پادشاه اسلام از سران شورای همکاری و کشورهای مصر، اردن و عراق دعوت کرده است.

همزمان، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که «بایدن از ۱۳ تا ۱۶ جولای (۲۲ تا ۲۶ ژوئیه) به خاورمیانه سفر خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: بایدن به دعوت پادشاه عربستان سعودی به جده سفر کرده و منتظر این دیدار مهم است.

کاخ سفید اعلام کرد بایدن در جریان سفر خود به جده درباره حمایت سازمان ملل از آتش بس در یمن صحبت خواهد کرد.

انتهای پیام/

می جوشد