واکنش آمریکا و انگلیس به قطعنامه ضد صهیونیستی پارلمان عراق
آمریکا به جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در پارلمان عراق واکنش نشان داد و گفت این قطعنامه فضای «یهودستیزی» را تقویت می کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به جرم انگاری عادی سازی روابط با اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا از تصویب قانونی در پارلمان عراق که عادی سازی روابط با اسرائیل را جرم انگاری می کند، به شدت ناراضی است.

این قانون علاوه بر به خطر انداختن آزادی بیان و ایجاد فضای یهودستیزانه، در تضاد کامل با پیشرفت های همسایگان عراق در برقراری روابط، عادی سازی روابط با اسرائیل و ایجاد فرصت های جدید برای مردم در سراسر منطقه است. بیانیه گفت. “آنها انجام دادند.”

دیوید لمی، سخنگوی امور خارجه نیز با انتقاد از قانون پارلمان عراق که عادی سازی روابط با اسرائیل را جرم انگاری می کند، در صفحه توئیتر خود نوشت: اینکه او مجرم است و حتی تهدید به قتل می کند، نگران کننده است.

وی در این توئیت افزود: «دولت بریتانیا باید از نفوذ دیپلماتیک خود استفاده کند تا عراق را از این قانون وحشتناک باز دارد».

پارلمان عراق روز پنجشنبه طرحی را تصویب کرد که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جرم انگاری می کند.

این لایحه در نسخه اصلی خود شامل ۱۰ بند اصلی از جمله جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به هر شکل و ممنوعیت برقراری روابط دیپلماتیک، سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و یا هر نوع دیگر با رژیم اشغالگر قدس است. هر شکلی

لایحه جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی فراکسیون صدر تقدیم پارلمان عراق شد.

انتهای پیام

soreces

مطلب پیشنهادی


یک کارشناس ارشد امنیتی و مدیریت بحران پیشنهاد کرد: علاوه بر نقاط ترافیکی، نقاط طبیعی …