وزارت کشاورزی باید لایحه جامع آبخیزداری تهیه کندوزارت کشاورزی باید لایحه جامع آبخیزداری تهیه کند

رئیس جمهور آبخیزداری را امری مهم برای پیشگیری و کاهش خسارات سیل و انحراف سیلاب ها به سمت ساخت و ساز دانست و خواستار تدوین لایحه جامع وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه شد.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در جلسه شورای دولت با ابراز تاسف و تسلیت برای جان باختن جمعی از هموطنان در سیل اخیر در نقاط مختلف کشور، صبر و همکاری را ابراز کرد. مردم در این مراسم از زحمات تیم های مدیریت بحران و امداد و نجات در این رویدادها قدردانی کردند.
رئیس جمهور همچنین از حضور فرمانداران و سایر مقامات محلی برای امدادرسانی به سیل زدگان قدردانی کرد و خشم و تجاوزات کارمندان مردم در روزهای گذشته را نتیجه اقدام به موقع آنان دانست. و حضور در میدان برای مدیریت بحران.
آنها همچنین بازسازی سازه های آسیب دیده از سیل را تسریع می کنند، آسیب های وارد شده به مردم را ترمیم می کنند و تسهیلات را برای کشاورزان و دامداران آسیب دیده فراهم می کنند، خرید دام از دامداران آسیب دیده را تضمین می کنند و جبران خسارت را به تعویق می اندازند. تسهیلات پرداخت شده به سیل زدگان همراه با سایر اقدامات برای کمک به آنها به تعداد.
رئیسی موضوع آبخیزداری را موضوعی مهم برای پیشگیری و کاهش خسارات سیل و در مسیر ساخت و ساز قرار داد و خواستار تدوین لایحه جامعی از سوی وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سایر دستگاه ها شد.
رئیس جمهور تاکید کرد: نقش مردم به طور مشخص در این لایحه دیده می شود و باید برای مدیریت ۹۰ میلیون هکتاری حوزه آبخیز کشور برنامه ریزی دقیق و عملی در نظر گرفته شود.
وی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز تاسف در ایام سوگواری امام حسین (ع) بر تشکیل دولت سیزدهم تاکید کرد.
رئیس جمهور با اشاره به نقش حضرت امام سجاد (علیه السلام) و حضرت زینب کبری (س) در تبیین پیام و فرهنگ عاشورا گفت: امام زین العابدین (علیه السلام) و حضرت زینب (س) تبیین و روش. مانند عربین نماد عاشورا نگذاشتند پیام حسینی تحریف و فراموش شود.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


مدیرکل بهزیستی استان تهران در خصوص راه های جذب کمک های خیرین در ماه محرم توضیحاتی داد.