وزن کم و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


وزن کم و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر برای افراد می شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم در ادرار. ادامه این رژیم ویژه بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم کرده و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات غلط در مورد رژیم های نامناسب توسط افراد غیر متخصص که سلامت عمومی را به خطر می اندازد

در حالی که افراد از رژیم غذایی پیروی می کنند که برای کاهش گلیسیرید یا چربی های بد در قلب میوه مصرف می کند ، میوه یک قند ساده است و پرخوری می تواند آنها را به چربی تبدیل کند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات ممکن است برای همه چرب و م effectiveثر نباشد ، این رژیم ها سلامت فرد را مختل می کند. کاهش وزن طبیعی از نظر آگاهی تغذیه ای تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، فردی که دنبال کاهش وزن است باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را در مدت زمان طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان به تدریج ضعیف می شود و با کوچکترین ضربه حتی عطسه و سرفه می شکند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. در صورت ابتلا به پوکی استخوان والدین یا خواهر و برادرها شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. بیماری در مردگان تدریجی است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوان در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان با گذشت زمان ضعیف شود ، کمر درد ناشی از مهره های کوچک بدن ، کوتاه شدن قد ، پیچ خوردگی و شکستگی ها به سرعت ظاهر می شود.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید