وزیران خواستار کاهش نسبی محدودیت ها در هفته آینده هستند


وزیران هفته آینده بر کاهش نسبی محدودیت های Covid-19 تاکید می کنند که ممکن است گذرنامه های واکسیناسیون به عنوان یک الزام برای ورود به مکان ها و مکان ها همچنان در جای خود باقی بماند.

نگرانی فزاینده ای در دولت و مقامات بهداشت عمومی در مورد افزایش تعداد موارد کووید -19 و تعداد بالای بیماران در بیمارستان وجود دارد.

در حالی که هنوز تصمیمی در مورد مرحله بعدی بازگشایی در 22 اکتبر گرفته نشده است ، منابع ارشد اذعان کردند که در صورت بدتر شدن وضعیت ، برخی از اقدامات می تواند یک وقفه کوتاه مدت باشد.

یک پیشنهاد حذف برخی از محدودیت ها است ، در حالی که الزام نشان دادن مدارک واکسیناسیون قبل از ورود به یک کسب و کار حفظ می شود.

دولت قبل از اتخاذ تصمیم نهایی در دوشنبه یا سه شنبه آینده ، اطلاعات را در پایان این هفته به دقت زیر نظر خواهد داشت.

مجموع دوزهای تحویل داده شده به ایرلند کل دوزهای تجویز شده در ایرلند
8،557،330
7،277،224

تقویت کننده تقویت کننده

کمیته مشورتی ملی در مورد ایمن سازی (نیاک) نیز در روزهای آینده برای بحث در مورد کمپین احتمالی تقویت کننده شات ملاقات می کند. در حین بحث و گفتگوها ، کمبود صبر در دولت وجود دارد ، زیرا برخی از وزرا معتقدند که ضروری است که کمپین تقویت کننده در اسرع وقت گسترش یابد. یکی از گزینه ها این است که پرتاب به ترتیب نزولی از طریق گروه سنی ارائه شود.

با این حال ، بسیاری از کارشناسان بهداشت می گویند شواهد کافی برای حمایت از راه اندازی دسته جمعی واکسن های تقویت کننده وجود ندارد.

پروفسور مری کیوگان از بیمارستان بومونت در جلسه هم اندیشی در کالج سلطنتی پزشکان ایرلند روز پنجشنبه گفت: “ما باید دوزهای اضافی واکسن را با دقت وزن کنیم.”

“ما می دانیم که دو دوز واکسن در اکثریت قریب به اتفاق جمعیت در برابر بیماری های شدید محافظت می کند. ما نمی دانیم که آیا برنامه سه دوز پاسخ را بهبود می بخشد یا دوام حفاظتی که ما انجام می دهیم. “

پروفسور کیوگان گفت: “در زمانی که اکثر جهان واکسینه نشده است ، ما واقعاً نمی توانیم چنین تجملاتی را بپردازیم.” “ما باید از مسئولیت خود در استفاده از این منبع با احتیاط آگاه باشیم” در حالی که اکثر جمعیت جهان واکسینه نشده بود

“خیابان میانه”

در مورد کاهش احتمالی محدودیت ها در 22 اکتبر ، یک منبع دولتی گفت می تواند “راه میانی” برای کاهش برخی محدودیت ها وجود داشته باشد ، اما نه همه آنها ، و این می تواند شامل باز شدن افراد واکسینه شده و بهبود یافته کامل شود. این احساس وجود دارد که این امر می تواند افراد بیشتری را به واکسیناسیون ترغیب کند یا در صورت عدم تزریق واکسن دوم ، اقدام به واکسیناسیون کنند.

وزیر آموزش عالی سایمون هریس روز پنجشنبه پیشنهاد کرد که گواهی دیجیتالی Covid را پس از 22 اکتبر به عنوان راهی امن تر برای بازگشایی کامل جامعه ، تمدید کند.

این نگرانی در دولت وجود دارد که برخی از سالن های پذیرایی داخلی دیگر الزامات مربوط به گواهینامه های ورود به کووید را اعمال نمی کنند و همچنین احساس گسترده تری مبنی بر اینکه رعایت مقررات و توصیه های Covid در حال کاهش است. در این زمینه ، نگرانی قابل ملاحظه ای در دولت درباره بازگشایی کلوب های شبانه و همچنین بازگشت ساعت های دیر باز به کافه ها وجود دارد.

با تأیید 1627 مورد دیگر در روز پنجشنبه ، ترس از کاهش ایمنی وجود دارد ، به ویژه در افرادی که برای دریافت دوز دوم واکسن خود بازنگشته اند. مقامات معتقدند برخی از افرادی که واکسن AstraZeneca را در ماه های اولیه برنامه دریافت کردند ، دوز دوم را مصرف نکردند ، از جمله برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی.

دیدگاهتان را بنویسید