وزیر بهداشت گفت: خدمات بهداشت روانی در بین جوانان مبتلا به اختلالات خوردن افزایش می یابدافزایش قابل توجهی در جوانان ، به ویژه با اختلالات خوردن ، که در طول بیماری همه گیر کووید -19 به خدمات بهداشت روانی ارائه کردند ، وزیر مسئول در این زمینه را فاش کرد.

وزیر امور بهداشت روانی و سالمندان مری باتلر گفت که از زمان اعمال محدودیت های کووید -19 در مارس 2020 ، “تعداد جوانانی که وارد سیستم می شوند بسیار بیشتر از کسانی است که از سیستم خارج می شوند.”

او همچنین گفت که با افزایش تعداد و فشارها برای مطابقت با تیپ های بدنی کامل ، که توسط رسانه های اجتماعی ایجاد شده است ، ارتباطی وجود دارد. خانم باتلر گفت: “ما شاهد افزایش تعداد جوانانی هستیم که به دنبال حمایت هستند ، به ویژه در مورد اختلالات خوردن. به عنوان مثال ، در سال گذشته ، 487 جوان به دلیل اختلالات خوردن مجبور به بستری شدن در بیمارستان شدند.”

او گفت که بین افزایش ارائه ها و استفاده از رسانه های اجتماعی ارتباط قوی وجود دارد. او گفت که چالش ها و فشارهای آشکاری با جوانان از طریق شبکه های اجتماعی وجود دارد “برای داشتن اندامی ایده آل. وقتی کسی نظری ارائه می دهد که می توان آن را دور ریخت و درد زیادی را تحمل کرد ، با چالش هایی نیز روبرو هستند. “

وی افزود: رابطه بین اختلالات خوردن و رسانه های اجتماعی بسیار مشهود است.

پشتیبانی

خانم باتلر ، Fianna Fáil TD برای واترفورد ، در راه اندازی یک استراتژی سازمانی چهار ساله برای Jigsaw ، ارائه پشتیبانی و خدمات بهداشت روانی برای جوانان بین سنین 12 تا 15 سال ، صحبت می کرد. در این مراسم همچنین Taoiseach Micheál Martin حضور داشت به

خانم باتلر گفت سطح خدمات “کمی قرعه کشی پستی است” اما او تلاش کرده است تا خدمات را در هر نقطه از کشور بهبود بخشد. وی گفت که تقریباً 4 میلیون یورو برای تأمین هزینه خدمات مربوط به اختلالات تغذیه ای بالینی اختصاص داده شده است و شش تیم جدید در سال 2021 تاسیس شده است ، با سه تیم ، تا چهار تیم دیگر در سال 2022.

او گفت که حفظ و جذب کارکنان مشکل ساز است و همچنان یک چالش است.

به گفته وی ، بیش از 10 هزار کودک در لیست روانشناسان قرار داشتند که 5 هزار کودک بیش از یک سال منتظر بودند ، که به گفته وی قابل قبول نبود.

حدود 4 میلیون یورو به عنوان بودجه فوری برای کاهش لیست انتظار بین سپتامبر و دسامبر 2001 در نظر گرفته شده بود ، هرچند در دسترس بود: اعم از دولتی ، خصوصی ، استفاده از محل کار یا اضافه کار. وزیر گفت که اولین گزارش در مورد پیشرفت کاهش لیست ها را تا پایان ماه اکتبر دریافت خواهد کرد.

استخدام

او گفت که در بودجه ، بودجه ای برای استخدام روانشناسان بیشتر فراهم شده است ، اما هشدار داد که روند طولانی استخدام می تواند مشکل ساز باشد.

خانم باتلر Jigsaw را به دلیل ابتکاری بودن مورد ستایش قرار داد. او خاطرنشان کرد که کودکان 12 تا 25 ساله می توانند بدون ارجاع به والدین ، ​​معلم ، سرپرست یا پزشک خود را به اره منبت کاری ارجاع دهند.

او همچنین گفت که هنگامی که محدودیت های Covid-19 وضع شد ، Jigsaw در عرض پنج روز به صورت آنلاین رفت تا خدمات مختلطی را به جوانانی که در زمینه مسائل بهداشت روانی به دنبال حمایت هستند ارائه دهد.

دکتر جوزف دافی ، مدیر اجرایی Jigsaw ، در سخنرانی خود به واکنش خود به این همه گیری اشاره کرد: “پاسخ ما به Covid-19 نشان داد که ما قادر به ایجاد تغییرات گسترده و قابل توجه در مدت زمان کوتاهی هستیم. ما باید این حس انعطاف پذیری را حفظ کنیم. “

دکتر دافی گفت اگر اهداف این استراتژی برآورده شود ، در تحقق چشم انداز خود برای داشتن ایرلند که سلامت روانی هر جوان را ارزیابی می کند ، بسیار کمک خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر مراجعه فرمایید jigsaw.ie

این بدنه وب سایت اطلاعات ، خط راهنما (01-2107906) و پشتیبانی ایمیل ([email protected]) را ارائه می دهد

دیدگاهتان را بنویسید