وزیر خارجه فلسطین: انتخابات اسرائیل برای مردم فلسطین مضر است
وزیر امور خارجه فلسطین با تاکید بر اینکه جامعه جهانی جنایات رژیم صهیونیستی را نادیده می گیرد، گفت: انتخابات رژیم صهیونیستی برای ملت فلسطین مضر است.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه القدس العربی، ریاض المالکی وزیر امور خارجه فلسطین در پایان نشست وزرای خارجه کشورهای عربی در الجزایر گفت: الجزایر موضع مثبت و شریک خود را در حمایت از فلسطینی ها حفظ می کند. است مسائل فلسطین.” از رئیس جمهور الجزایر و دولت الجزایر، عبدالمجید تبون شنیدیم که نشست اتحادیه عرب در الجزایر یک نشست فلسطینی است. رامتان لمامر، نخست وزیر الجزایر نیز تاکید کرد که این کشور در خدمت فلسطین است. در این برنامه ها بحث شد. در این جلسه مقدماتی همه ابعاد موضوع فلسطین مطرح می شود، از جمله این طرح ها اجرای طرح صلح عربی است، مبنایی وجود دارد، اما اسرائیل آن را نادیده می گیرد.

وی گفت: با دولت، احزاب و پارلمان انگلیس مذاکره کرده ایم تا از انتقال سفارت انگلیس به بیت المقدس جلوگیری کنیم. ما به همکاری کشورهای عربی با فلسطین و دبیرکل اتحادیه عرب نیاز داریم. در این کنفرانس همچنین پروژه های مهم دیگری از جمله: تلاش برای گنجاندن کامل فلسطین در سازمان ملل، به رسمیت شناختن کشور فلسطین، تلاش برای برگزاری مذاکرات صلح بین المللی، پایان دادن به نقض های اسرائیل، مقاومت در برابر همه بحث خواهد شد. تجاوزات و جنایات اسرائیل علیه ملت فلسطین تلاشی برای جلب حمایت بین المللی و بهبود وضعیت مالی است.

مالکی گفت: امسال خونین ترین سال فلسطین بود. در بحبوحه رقابت شدید و نفرت بین احزاب که مشتاق کشتن تعداد زیادی از فلسطینی ها، مصادره زمین های آنها و ویران کردن خانه هایشان هستند، اسرائیل روز سه شنبه انتخابات پارلمانی برگزار خواهد کرد. این رقابت به مردم فلسطین که بهای این انتخابات را می پردازند آسیب می زند. جامعه جهانی این جنایات را نادیده گرفته و با نادیده گرفتن حقوق بشر و همه گزارش های بین المللی، سیاست یک بام و دو هوا را در پیش گرفته است. اسرائیل یک سیستم آپارتاید ایجاد کرده است که ما باید برای مبارزه با آن گام های جدی برداریم.

وی با اشاره به افزایش جنایات رژیم صهیونیستی نسبت به سال های گذشته، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۸۰ شهید وجود دارد و محاصره نابلس وارد سومین هفته خود شده است. همه شهرها، شهرک ها و اردوگاه های جنین و فلسطین و الخلیل در محاصره هستند. ما همچنان به ارسال نامه های خود به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت در خصوص تخلفات اسرائیل ادامه می دهیم.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


مردم برزیل امروز (یکشنبه) برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق های رای رفتند. …